A tým | Mattoni NBL - 28.03.2007

95
NH Ostrava NH Ostrava Hosté
63

Svěřenci trenéra Róna přijeli do Nymburka s devíti hráči, přičemž pro Maděru, Krestu a Šiřinu byly jejich minuty strávené na palubovce dvojnásobným naplněním jejich dosavadních průměrů letošní sezony. Naši hráči byli v kompletní sestavě a všichni se v průběhu času dostali na palubovku. Pozitivní je, že všichni do jednoho také bodovali. Někteří si připsali více, jiní méně. „Dneska jsem byl úspěšný jako naši fotbalisté proti Kypru,“ zubil se Pavel Beneš, autor jednoho bodu, ale pranic ho to nemuselo mrzet, zastoupili ho jiní. Tentokrát jsme neměli ve svém středu dominantního střelce. Celkem pět hráčů si připsalo dvojciferný počet bodů a Rančík k deseti bodům přidal ještě stejný počet doskoků. Na palubovce strávil jen necelých 19 minut a byl z toho hodně rozmrzelý. „Sedět na lavičce je pro mě největší utrpení,“ řekl náš hráč a myslel to upřímně. Faktem je, že Rado pod dvacet minut odehrál jen čtyři další zápasy. Přesto byl se zápasem spokojený: „Je fajn vidět, jak to chalanům jde!“ Nejdelší časový úsek strávil na palubovce Michal Křemen (28,5 minuty). Více odehrál jen dvakrát proti Děčínu. Na palubovku se na 14 minut dostal Miloš Mirkovič, u kterého prověřovali trenéři, jak může týmu Nymburka pomoci.
Před poměrně slabě naplněným hledištěm byl k vidění jednoznačný zápas. Ostrava nedala ani v jedné čtvrtině více než dvacet bodů a sama jich přes dvacet dostávala pravidelně. Hosté byli ve vedení jen jednou i přesto, že naše agresivita nebyla tak výrazná jako v jiných zápasech. Ani jednou jsme třeba nezatáhli těsnou obranu do hlouby naší útočné poloviny. Hostující hráči převážnou část zápasu bránili zónově, a tak ve hře bylo více našich útoků s delší rozehrávkou rychlými přihrávkami kolem bedny. Škoda, že nebylo procento úspěšnosti z perimetru vyšší, třeba jako v minulém zápase proti stejnému soupeři. To by se jistě Ostravané stovce neubránili. Poklidnou hladinu zápasu zčeřil několikrát Pavel Englický, který možná v rámci přípravy na smečařskou soutěž All Star Game, předvedl několik povedených akcí. Také Washingtonova jednoručná smeč probudila z klidu tři stovky diváků a ti ji odměnili zaslouženým potleskem. Také Antti Nikkilä dával body jen po „zavěšení“ na koš.
Právě takovým košem jsme se ujali vedení hned ve 13 vteřině. Pospíšil sice vyrovnal, ale po něm Goran Savanovič z míst, kde v ostravské hale pálil bezchybně Pavel Beneš, navýšil naše vedení o tři body. Stejný hráč pokračoval v podobném duchu i v dalším útoku a vedli jsme 8:2. Zdálo se, že utkání nabírá punc exhibice, ale hosté během tři minut vyrovnali. Díky šestce Mitchela se dokonce dostali do vedení (11:10). Po minutě si zápas z perimetru vychutnal opět Goran a svou třetí trojkou vrátil vedení na stranu lepšího týmu. V dalším útoku si Goran udělal výlet do bezprostřední blízkosti koše a dvěma body rozmnožil svoje bodové konto na 11 bodů. Psala se sedmá minuta a na našem týmovém kontě bylo jen o 4 body více. Ztráta Ostravy byla čtyři body a vydržela až do konce první čtvrtiny. V následující desetiminutovce jsme rychle navýšili náskok na devět bodů, ten však dvouciferné hodnotě ještě několik dalších minut odolával. Naopak hosté i zásluhou Šikovy trojky snížili až na 27:24. Trenér Katzurin v oddechové čase srovnal hráčům myšlenky a rozdíl se opět začal šplhat k desítce. Dosáhl jí v 15.minutě po Mirkovičových trestných hodech (36:26). Převahu ještě umocnil stejný hráč dvojkou a dílo zkázy dokonal chladnokrevnou trojkou Standa Votroubek. Čtyři minuty před poločasem jsme vedli o 15 bodů. Dvacetibodovému manku se nakonec hosté v prvním poločase ubránili, i když měli po Mackově trojce v 19.minutě namále (47:28).
Do druhého poločasu nastoupila stejná pětice našich hráčů jako na začátku utkání. První body ale patřily hostům. Pospíšil košem s faulem snížil na 47:36. Naši Sokolovský a Washington sedmi body v řadě dostali náskok na 18 bodů. Po Mužíkově trojce přišla druhá minisérie (Rančík 4 b. + Savanovič 2 b.) a my jsme v náskoku poprvé nakoukli do třetí desítky (60:39). Trenér Katzurin poté stáhnul z palubovky Savanoviče i Rančíka a ani jeden se už do zápasu nevrátil. Než si nová sestava na sebe zvykla, dali hosté dva koše. Potom došlo k neobvyklé situaci. Trenér Katzurin, který si vzal oddechový čas, nestačil hráčům vše náležitě vysvětlit, a tak si bezprostředně po uplynutí jednoho vyžádal druhý. Vše zřejmě dobře objasnil, protože naše vedení se během krátké doby zvýšilo na 27 bodů. Poslední čtvrtina už na našem vítězství nemohla nic změnit. Hosté byli unavenější, zónu už prakticky neměnili, nám se nedařilo z perimetru jako v první polovině zápasu, a tak body nepřibývaly nikterak rychle. Přesto jsme dokázali pokořit i třicetibodový náskok, stovku se nám však opět nepovedlo dát.
Body: Savanovič 13, Washington 13, Křemen 12, Votroubek 11, Rančík 10, Mack 9, Englický 8, Nikkila 7, Mirkovič 6, Sokolovský 3, Horák 2, Beneš 1 - Pospíšil 18, Mitchel 14, Mužík 8, Dostál 6, Šiko 6, Kresta 5, Stehlík 4, Maděra 2; střelba 3b.: 25/8:20/6; střelba 2b.: 47/30:34/14; TH: 14/11:21/17; doskoky: 36:30;chyby: 18:18; 5 chyb: 30. Šiko Ondřej; čtvrtiny: 22:18, 25:15, 27:15, 21:15;nejlepší hráč: Michal Křemen