A tým | Mattoni NBL - 28.04.2007

114
USK Praha . USK Praha . Hosté
69

Trenéru Tremlovi chyběly hlavní opory Alič a Andelija a celému týmu odvaha. Jen v začátku utkání se hosté drželi, pak ale začali brzy propadat a náš náskok se neustále zvyšoval. Deset bodů jsme měli k dobru v osmé minutě, dvacet bodů v 15.minutě a pouze po třech minutách (v 18.minutě) už hosté prohrávali o třicet bodů. Už o poločase bylo jisté, že se bude spíše hrát o počet nastřílených a obdržených bodů. Takže shrňme teď důležité koše: Stý bod proměnil nejlepší střelec dnešního večera Rado Rančík a jak ho známe, rád zakoupí do ledničky jedno šampaňské. Byl to teprve třetí zápas v historii vzájemných utkání obou týmů (celkem jsme odehráli – včetně tohoto - 24 zápasů), kdy padla stovka. V tomto zápase padl také 4000.bod našeho týmu v letošním ročníku Mattoni NBL. Jeho autorem byl Mirkovič a stalo se v čase 39:20. Náš aktuální náskok před druhým nejproduktivnějším družstvem MNBL je více než 200 bodů. Tomáš Hrubý svou trojkou v čase 32:13 dal našemu týmu 3000.bod. I tak se můžeme pyšnit nejlepší obranou, náskok před druhou nejlepší defenzívou Prostějova je více než 200 bodů. Pokud se nám povede v Novém Jičíně vyhrát o více než deset bodů, stoupne rozdíl mezi obdrženými a nastřílenými body přes tisíc.
V zápase jsme se činili střelecky Nejen počtem vstřelených bodů, ale také úspěšností střelby. Ze čtyř pokusů za dva body jsme dali tři koše. Z tříbodové vzdálenosti jsme měli úspěšnost necelých 40% a to nám to trochu pokazil druhý poločas, kdy jsme se tolik netrefovali (2/9). Hosté měli úspěšnost střelby za dva body pod 50% a trojky pod 30%. Lepší byli jen z čáry trestných hodů. To bylo jediné, za co své svěřence trenér Treml pochválil. Propastný rozdíl byl na doskoku. Naši doskočili dvakrát více míčů než hosté. Vysoké číslo bylo možné také najít u počtu našich asistencí. Bylo na tom patrné, že se hráči snažili hrát týmově a hledat vhodnější pozice pro střelbu. K vidění bylo také 5 bloků a několik nahození na koš s následným smečováním.
První koš na sebe nechal čekal jen 9 vteřin, po nahrávce Washingtona byl jeho autorem Rado. Ale chyba v obraně ho po pár vteřinách posadila zpátky na lavičku. Dlouho svoje místo na střídačce nezahříval. Nikkilä si udělal druhý faul a po dvaceti vteřinách byl Rado zpátky. Na konci druhé minuty trefil Kotas trojku a hosté se ujali vedení 7:5. Po půlminutě bylo zásluhou Mirkoviče ve spolupráci se Sokolovským srovnáno. Posledně jmenovaný trojkou upravil na 10:7 a skóre zásluhou Dwashe a Rančíka poskočilo na 14:7. Hosté stačili korigovat jen dvěma šestkami. Za stavu 16:11 jsme se nadechli k prvnímu sólu. Po šňůře 10:0 jsme vytáhli náskok na 15 bodů a bylo zcela evidentní, kdo ovládne nymburskou palubovku. Dvořák sice prvním (a v 1.čtvrtině jediným týmovým) dvoubodovým košem snížil, ale po Rančíkově zápisu to bylo opět o 15. Poslední akce vyšla na USK a vyšla jim dokonale. Těsně před koncem období trefil T.Hrubý trojku.
Druhou čtvrtinu začal z perimetru Kotas. Pak se hrálo velice útočně na obou stranách a ve dvou minutách si oba týmy připsaly po osmi bodech. Náskok se pochopitelně nezměnil. Na začátku 15.minuty jsme překročili v náskoku dvacítku, když hosté dokázali na naše dva koše nabídnout jen jeden. Po trojce Kotase se nevyvarovalo USK opět delšího bodového půstu a po šňůře 14:0 prohrávalo o 32 bodů. Do konce poločasu už k velkým změnám nedošlo a k poločasové poradě se odcházelo za stavu 65:34.
Před zahájením druhého poločasu dostal Rado Rančík sošku určenou pro nejlepšího hráče měsíce března a dubna. Hosté v průběhu třetí čtvrtiny zastavili rychle rostoucí rozdíl ve skóre. Bodů sice dali stejně jako v první i druhé čtvrtině, ale bránili o trochu lépe. My jsme více kombinovali a o trochu méně stříleli. Přesto nám to stačilo na sedmibodové vítězství ve čtvrtině. Na začátku 28.minuty jsme se dostali do 39-bodového vedení, ale čtyřicítka odolávala až do poslední čtvrtiny.
Na 91:51 upravil dvojkou Pavel Beneš hned z prvního útoku. Po Sokolovského zvýšení na 93:52 převzal střeleckou taktovku Rado a během minuty a čtvrt dal osm bodů v řadě. Poslední znamenal pokoření stovky. O další dva koše se postaral střídající Horák, aby také on měl zásluhu na našem rekordním skóre. Úplně posledním střelcem zápasu byl Votroubek, který trojkou upravil na konečných 114:69.
Body: Rančík 31, Mirkovič a Votroubek 13, Sokolovský 12, Washington 11, Beneš 9, Savanovič 8, Křemen 7, Nikkilä 6, Horák 4 – Hrubý T. 18, Rerko a Kotas 17, Dvořák 10, Šťastný 3,, Kunst a Hrubý V. 2, fauly 21:16, TH 13/9 : 29/24, trojky23/9 : 26/7, za 2 body: 52/39:28/12; čtvrtiny 29:17, 36:17, 24:17, 25:18