A tým | Mattoni NBL - 12.05.2007

82
NH Ostrava NH Ostrava Hosté
68

V existenčním utkání jsme urvali vítězství na konci třetí čtvrtiny a od poloviny poslední části hry jsme už Ostravu v tomto zápase definitivně pohřbili. V utkání nás zdobila ohromná bojovnost, kterou jsme zlomili i nepříliš příznivý vývoj utkání v některých okamžicích zápasu. Především v prvním poločase neudrželi někteří hráči svou energii pod kontrolou a několikrát se na palubovce zablýsklo. Vyřešilo se to pouze vzájemnou technickou chybou Washingtona a Stehlíka. K eskalaci napětí pomohl také rozhodčími Nikkilovi odpískaný nesportovní faul za zákrok, který byl později u hráče v modrém dresu jen běžným faulem. Podobná situace s nesportovní osobní chybou se ve třetí čtvrtině opakovala. Rovněž neposední trenéři obou týmů přikládali pod už tak hodně roztopený kotel v myslích hráčů. Teprve ve druhém poločase se situace vcelku zklidnila.
Ve statistikách zaujme zvýšený počet našich doskoků oproti utkání v Ostravě. Celkem jsme získali 37 míčů pod oběma koši. Především v první čtvrtině jsme dokázali většinu míčů pod vlastním košem sesbírat a to byla také rozhodující činnost, která vedla k vypracování našeho náskoku 10:2 na začátku 4.minuty. Také jsme byli výrazně lepší ve střelbě z dvoubodové vzdálenosti. Ani v jedné desetiminutovce jsme neměli úspěšnost nižší než 60%. Zato náš soupeř doslova vyhořel v první desetiminutovce (1/10) a vyrovnal se nám pouze ve druhé. (5/8). Bohužel střelba ze perimetru nebyla ani dnes naší silnou zbraní. Celkově to bylo pouze 20% (soupeř naštěstí jen 30%). I když trojky stály v pozadí většiny zlomových okamžiků. Vysoký byl také počet trestných hodů. Celkem pětasedmdesátkrát stáli hráči za čárou odkud se hází koše s hodnotou jednoho bodu. Však taky počet osobních chyb byl hodně vysoký (skoro 60). Spousta hráčů dohrávala se čtyřmi osobními chybami (4 Nymburk, 4 Ostrava) a pro pět chyb nedohrál Mužík.

00:00

0:0

Zápas začíná rozskokem mezi Nikkilou a Idesem. I když náš hráč rozskok vyhrál, míč dostal do držení soupeř. Pravděpodobně došlo k nějakému přešlapu

00:18

0:2

Martin Ides využil své výšky a otevřel skóre zápasu

00:30

0:2

První boj o pozici pod košem ocenili rozhodčí jako oboustranný faul pro Savanoviče a Procházku

01:00

2:2

Druhý střelecký pokus Rančíka byl úspěšný, když jeho první střelu útočně doskočil Dwash

02:46

8:2

Každý náš předchozí útok zastavil soupeř faulem a my všech šest šestek proměnili

12:7

Nikkilův faul shledává rozhodčí Kapl jako nesportovní a Mitchel byl dvakrát úspěšný

06:49

16:8

Vystřídal Mitchel, který se po srážce s Rančíkem na chvíli seznámil s nymburskou palubovkou zblízka.

07:10

18:8

Svou aktivitu po celém hřišti korunoval Sokolovský z trestných hodů a poprvé jsme se ujali dvouciferného vedení

08:45

20:11

Dwash a Stehlík vyfasovali technickou chybu. Na palubovce se všemi cloumal vztek, trenéři živě diskutovali s rozhodčími

9:56

23:13

Pavel Beneš dal poslední body našeho týmu a vzhledem k pokročilému času se zdá, že i poslední body první čtvrtiny

9:59

23:16

Z poloviny hřiště odhodil Procházka míč směrem k našemu koši a ten k úžasu všech přítomných po odrazu od desky skončil v síťce

10:00

23:16

Mitchel se vrátil do sestavy, naši zahajovali s Benešem a Mirkovičem, kteří ve starting five nahradili Savanoviče a Nikkilu

10:11

23:18

Prášil přiblížil svůj tým na rozdíl pět bodů

11:46

25:21

Po Mirkovičově koši, Mitchel trojkou přes obránce ještě malinko zmenšil rozdíl ve skóre

12:16

27:21

Rado Rančík zůstal po střetu s Idesem ležet na palubovce, se zraněným kolenem odešel na střídačku a do konce druhé čtvrtiny se nevrátil