A tým | Mattoni NBL - 13.05.2007

86
NH Ostrava NH Ostrava Hosté
60

Nedělní utkání jsme začali stejně jako sobotní. Precizní výkon na obranné polovině jsme doplňovali dobrou střelbou za dva body. Vedení jsme si sice nevypracovali tak rychle jako v sobotu, ale zase jsme o něj nepřišli a naopak v celém průběhu zápasu jsme ho mírně navyšovali. Bylo vidět, že včerejší vítězství nám rozvázalo ruce a vytvořilo pohodu pro nedělní zápas. Jen ve třetí čtvrtině jsme ztratili pár bodů z našeho slibného náskoku a to proto, že Mitchell ztratil zábrany a nasázel nám tři trojky během jediné minuty!! A bylo mu úplně jedno, jestli vidí nebo nevidí přes obránce koš.
Na ostravských hráčích bylo patrné, že do utkání v sobotu dali už něco sil z rezervoáru, připraveného na neděli. Nebyli tak rychlí v návratu do obrany, byli i méně agresivní a nechávali nám více volných střeleckých pozic. Rozdíl v úspěšnosti střelby za dva body byl tentokrát ještě propastnější než včera. Za tří střeleckých pokusů se nám ujaly v průměru dva, soupeři jen jeden. V našem týmu byl nejpilnější střelec Rančík (12/10), u Ostravanů Pospíšil (9/3), přesnější ruku však měl Prášil (6/5). Ve tříbodové střelbě dominoval Mitchell (8/5). U nás se trefili jednou jen ti, kteří stříleli třikrát (Sokolovský, Křemen a Savanovič). Velký rozdíl byl také v počtu ztracených míčů.
Utkání jsme začali smečovaným košem Nikkily a jako kdybychom tím ukázali svou sílu. Stejným způsobem zakončil Antti i svůj druhý střelecký pokus a vedli jsme 6:2. Sokolovský využil Savanovičovy nahrávky ke vstřelení tříbodového koše a když Ostrava ztratila už potřetí míč, volal trenér Rón své ovečka na audienci. Celý time out se nesl v hlasitém stylu a trenér se snažil hráče vyhecovat k aktivitě. Povedlo se mu to jen napůl. Hosté sice drželi s námi krok, ale ukrojit z manka takovou část, aby se dostali před nás, se jim nepovedlo. Nejblíže se dostali na tři body za stavu 17:14. Do druhé čtvrtiny vstupovali hosté se ztrátou šesti bodů. Hned ve 12.minutě narostl náskok na devět bodů, ale do dvouciferné velikosti jsme si museli počkat do 14.minuty, když dal Sokolovský dvě šestky. V té samé minutě nevydržel Stehlík, který vystřídal Mitchella, tlak Montyho a odevzdal mu míč. Ve snaze zabránit rychlému protiútoku sáhl Stehlík po našem unikajícím hráči. Rozhodčí posoudili faul jako nesportovní. Trenérovi Rónovi se to nelíbilo, a tak dlouho oponoval rozhodčímu Šedivému, až uviděl zblízka téčko. Dostali jsme možnost celkem 4 trestných hodů a výhoz od středové čáry. Dali jsme však jen jeden koš ze šestky a následující útok jsme promarnili. Místo sedmi bodů, které byly ve hře, jsme urvali jen jeden bod. Naše touha po vítězství však byla dnes silná, a tak jsme se postupně prokousávali až na stav 40:23. Sedmnáctibodové vedení bylo hodně luxusní a udrželi jsme si jej až do poločasu.
Na začátku druhého poločasu vystřelili hosté třikrát bezúspěšně, ale nakonec dal Mitchell trojku. Goran odpověděl na druhé straně podle hesla „zub za zub“ a Rančík přidal rozloženou trojku. Náš náskok se vyšplhal na 19 bodů a ve 23.minutě jsme pokořili dvacítku po Nikkilově koši, a protože byl Antti při tom faulován zastavil se náš náskok ve 24.minutě na dvaadvacítce. Poslední zoufalý pokus o řešení situace učinil Mitchell, když třikrát za sebou vystřelil za tři body a všechno proměnil. Bohačík s Dostálem završili dobrých šest minut Ostravy. Náskok se ztenčil na 13 bodů, ale to bylo maximum, kterého hosté dosáhli. V poslední části zápasu jsme už kombinovali lehce, našli jsme se i střelecky a body na našem kontě přibývaly po povedených akcích. Zasloužené vítězství se zrodilo ze čtyřicetiminutové koncentrace a lepšího fyzického fondu našich hráčů. Nicméně klobouk dolů před Ostravou, která s námi dokázala hrát hodně vyrovnanou sérii.
Body: Rančík 26, Sokolovský 15, Nikkila 10, Mack 10, Savanovič 9, Křemen 7, Washington 4, Mirkovič 3, Beneš 2 - Mitchel 19, Prášil 16, Pospíšil 8, Dostál 7, Bohačik 6, Ides a Stehlík 2; střelba 3b.: 14/3:21/7; střelba 2b.: 42/27:30/10;TH: 34/23:26/19; doskoky: 29:33; chyby: 24:27; TCH: 14. trenér hostů;nejlepší hráč: Nikkila Antti; čtvrtiny: 22:16, 23:13, 18:19, 23:12