A tým | Mattoni NBL - 19.11.2005

92
BK Ústí n.Labem BK Ústí n.Labem Hosté
78

Ještě ve dvaatřicáté minutě mohli hosté věřit v překvapivé vítězství, nakonec však prohráli.

Zápas s Ústím trochu připomínal středeční utkání proti Chimki Moskva. I Severočeši potvrdili, že mají ve svém středu výborné střelce z perimetru. Prvních pět střel do 4.minuty směřovalo do koše z vzdálenosti větší než 6,25 m od obroučky a všechny byly úspěšné. Našim hráčům se ani jednou nepovedlo správně vyřešit pick and roll ústeckého hráče, ať už to byl Novotný, Pohánka nebo Holešovský. Skóre na straně hostí narůstalo rychleji, ale vzhledem k tomu, že ani naši hráči neměli tak špatnou střelbu (jako v zápase s Chimki), nenarostl náskok hostů do žádných obludných rozměrů. Přesto však Plynaři zjistili, že se s námi dá hrát (a určitě je to drželo až do 32.minuty).

Po úvodní pětitrojkové smršti využil ještě Novotný chyby Whitfielda a zvýšil vedení svého družstva na 12:17. Pak Rančík po Michelově asistenci snížil z perimetru, ale Novotný byl ze středu hřiště neodbytně drzý a přidal šestou trojku. Z dvaceti bodů dalo Ústí šest trojek a nejlepším jejich střelcem byl Novotný s 11 body. Vyrovnání jsme se dočkali na začátku 7.minuty a když Mandič proměnil jeden trestný hod po koši s faulem, byli jsme poprvé o bod ve vedení. Po 15 vteřinách jsme zase prohrávali. Novotný se opět pokoušel o trojku, ale byl faulován. Ze tří šestek proměnil dvě. Houška vytěžil z útočného doskoku míč pro Vrchotu a ten přidal další dva body. Bodová přestřelka pokračovala i nadále a přerušil jí až závěrečný signál konce prvního hracího období. Na ukazateli skóre svítilo 31:30 v náš prospěch. Ve druhé čtvrtině jsme zlepšili obrannou činnost. Dokázali jsme soupeře udržel na 16 bodech a protože sám Mandič zatížil konto soupeře jedenácti body, dostali jsme se do vedení. Náskok nebyl během druhé čtvrtiny nikterak velký, kolísal mezi jedním a osmi body. Také bylo vyrovnáno (41:41), to když Pištěcký dal osmou trojku Ústí. Konec poločasu vyzněl v šestibodové vedení našeho družstva, což v basketbalu obnáší dvě trojky a to při dnešní potenci Ústí nebyl tak velký problém.

Potvrdili to Novotný a Kubálek, kteří hned na začátku druhého poločasu byli z perimetru úspěšní a vedení se rozplynulo. Obzvlášť velkou radost měl z trojky Kubálek, který byl do té doby třikrát neúspěšný. Ústí se znovu nadechlo, Kubálek využil Rančíkův ztracený míč, vyslal dopředu Houšku a ten se nemýlil. Za chvíli šel Houška na střídačku, za něho přišel Brunson a hned se zapsal do listiny střelců. Čtyřbodový náskok vydržel jen chviličku, Whitfield snížil přesně v polovině třetí čtvrtiny na 56:58. Pak se střílelo dvě minuty Pánu Bohu do oken a bodový posun zaznamenalo Ústí ze dvou trestných hodů. Hessova trojka nás znovu přiblížila na rozdíl jediného bodu, ale naše těsné vedení zajistil až minutu před koncem znovu Adam z trestných hodů. Do poslední čtvrtiny vstupovali hosté pouze s jednobodovou ztrátou, což bylo pro ně velice příznivé. Navíc hned po jejím zahájení poslal Pohánka Severočechy do vedení. Za deset vteřin jim ho Savanovič vzal. Na druhé straně hřiště vyslal Houška střelu na koš z dobrých pěti metrů. Nedal, sám si jí ale v klidu doskočil a poslal naposledy svůj tým do vedení (65:66). Nymburk se k 67.bodu dostal hodně komplikovaně po několika úspěšných útočných doskocích během několika vteřin. Potom se konečně Einikis trefil z perimetru a nastartoval naši vítěznou šňůru. Za 2,5 minuty jsme vedli o dvanáct bodů. Na palubovce bylo vidět v pohodě hrající družstvo domácích a trochu více unavený tým hostů. Těm se nedařila ani střelba z perimetru, většina pokusů byla krátká. Družstvo musel také dirigovat ne zcela zdravý Vrchota, protože Holešovský usedl na střídačku pro pět osobních chyb už 33.minutě. Ale i ten si dvě minuty před koncem udělal pátý faul. Nymburk se mohl radovat ze dvou bodů za vítězství, Ústí se nemuselo stydět za svůj výkon.

Body: Hess 23 (5 asistencí, 11 doskoků = double-double), Mandič 19 (trojky 3/3), Savanovič 13 (trojky 2/2), Rančík 11, Whitfield 8, Michel 7, Einikis 5 (7 doskoků), Beneš 4, Votroubek 2 - Novotný 25 (5 trojek), Pohánka 10, Pištěcký 9, Houška 7 (8 asistencí), Kubálek 6, Vrchota 6, Feštr 5, Holešovský 5, Hejl 3, Brunson 2; střelba 3b.: 20/9 : 28/12; střelba 2b.: 41/25 : 27/16;TH: 16/15 : 14/10; doskoky: 31:13; chyby: 18:21; 5 chyb: 33. Holešovský, 39. Vrchota;nejlepší hráč: Adam Hess, čtvrtiny: 31:30, 21:16, 11:16, 29:16