A tým | Mattoni NBL - 18.12.2005

NH Ostrava NH OstravaDomácí
89
118

Také v předehrávce 12.kola jsme přejeli oslabenou Ostravu, která kladla odpor pouze prvních 11 minut.

V zasněžené Ostravě jsme si především díky výkonu ve druhé čtvrtině připsali již osmé více než stobodové vítězství. „Chtěli jsme hrát rychle a díky tomu skončil zápas vyšším skóre,“ komentoval 118 obdržených bodů kouč domácích Fr.Rón. „Je to reálný odraz rozdílu kvalit obou družstev, zvlášť když nehraje Pospíšil ani Dostál,“ domníval se asistent našeho trenéra Martin Augustin.

Velký rozdíl mezi oběma družstvy byl v úspěšnosti střelby. Zatímco naše úspěšnost byla více než 72%, domácí měli při přibližně stejném počtu pokusů úspěšnost lehce přes 46%. „Dokázali jsme si vytvořit pozice z nacvičených akcí, tak při hře jeden na jednoho a vzhledem k jednoznačném vývoji zápasu jsme stříleli lehce,“ potvrdil Augustin, že v nedělním podvečeru na nás Ostrava prostě neměla.

V dresu Ostravy si dosytosti zahráli mladí Bohačík i Uhlíř, přičemž nastříleli dohromady třetinu bodů. „U našich mladých hráčů jsem kvitoval zlepšení oproti zápasu v Nymburce,“ pochválil mladíky trenér domácích Rón. Z individuálních statistik soupeře stojí za zmínku ještě Bohačíkovy šestky. Nejen že střílel z čáry trestných hodů často, ale z jedenácti pokusů se ani jednou nemýlil. „Je to hráč, který se snažil využít naší horší koncentrace a docela se mu to podařilo,“ všiml si vedoucí družstva Vr.Šístek. Naše trenérská trojice střídala častěji a na palubovce se objevilo všech 11 přítomných hráčů a všichni také skórovali. Nejkratší dobu strávil na palubovce Gintaras Einikis, pouze 6,5 minuty. „Chtěli jsme přeci jen ušetřit Gintarasovy síly pro důležitý zápas v úterý proti Petrohradu,“ vysvětlil Augustin.

Přestože jsme vyhráli, trenérům se tolik nelíbil velký počet obdržených bodů. „V útoku jsme se lehce prosazovali, a tak se možná lehkovážnost přenesla do obrany,“ naznačil určitý stín nespokojenosti Martin Augustin.

Utkání jsme začali dobře a po prvním našem útoku jsme vedli 2:0,  I proto, že domácí předtím nedali ani trojku ani koš po útočném doskoku. Šiko nakonec napravil nepodařenou střelbu a vyrovnal. Za chvíli zahrozil z dálky Gavlák a po jeho trojce se dostala Ostrava do vedení. Radost jim trvala pouze krátce, protože jsme po šňůře 11:3 získali šestibodové vedení. Trenér domácích vystřídal, nově příchozí Bohačík třemi trestnými hody potrestal faul Rančíka na něho a byly vyrovnáno. Uplynulo pouze 10 vteřin a Hess trojkou strhl vedení na naší stranu. Za chvíli se z trestných hodů prosadil Whitfield a vedli jsme o pět bodů. Domácí ještě jednou zazlobili a po šňůře 11:3 se dostali do tříbodového vedení a skončila první čtvrtina. V první minutě druhé části hry zvýšila Ostrava svůj náskok na 7 bodů. Pak jsme převzali otěže zápasu do svých rukou. Po trojce Sokolovského a Michela přidal Einikis rozloženou trojku (koš s faulem) a vedli jsme o dva body 34:32. Domácí trenér si vybral oddechový čas, ale náš nástup tím ani nezastavil ani nepozdržel. Za minutu a půl se už náskok vyšplhal na dvoucifernou hodnotu v polovině 15.minuty. Od té doby nerost tak rychle, ale přesto se zastavil až na 17 bodech. Druhou čtvrtinu jsme vyhráli o dvacet bodů 42:22. „V této části se domácím absolutně nepodařilo zastavit náš útok. Téměř každá akce skončila košem a nepomohla ani zónová obrana.

Druhá polovina zápasu už byla jen otázkou rozdílu ve skóre. Procházka trojkou otevřel třetí čtvrtinu, ale díky dvěma košům jsme měli opět navrch. Ve 26.minutě přišla minutka v podání Adame Hesse. Tento náš nejlepší střelec dal sedm bodů, přidal blok a útočný doskok. Rozdíl ve skóre se přehoupl do třetí desítky a na dvaceti bodech skončila i poslední čtvrtina. V posledním hracím období jsme v podstatě čekali už jen na stovku. Tu si po dvou trestných hodech připsal v polovině 36.minuty Chán. Do konce zápasu jsme stihli ještě 17 bodů a potvrdili jsme jasnou zápasovou převahu.

Body: Prášil, Bohačik a Gavlák 18, Uhlíř 12, Klimánek 9, Stehlík 6, Šiko 5, Procházka 3, Mužík - Sokolovský 19, Hess 18, Michel 15, Whitfield 14, Chán 14, Rančík 11, Einikis 8, Votroubek 7, Beneš 6, Savanovič 5, Horák 1; střelba 3b.: 27/12 : 21/13; střelba 2b.: 27/13 : 40/31; TH: 35/27 : 26/17; doskoky: 15 : 27; fauly: 23:28; 5 faulů: 34. Prášil - 40. Savanovič; čtvrtiny: 25:22, 42:20, 19:22, 21:32; nejlepší hráč: Sokolovský