A tým | Mattoni NBL - 15.02.2006

104
BK Synthesia Pardubice BK Synthesia Pardubice Hosté
86

Ani v posledním kole základní části jsme nezaváhali a první části ligy jsme skončili s jednou prohrou.

Tentokrát se v Nymburce sešla jen hrstka nejvěrnějších fanoušků. Část odčerpaly jarní prázdniny na okrese, další část hokejové střetnutí v televizi a někteří odjeli povzbudit nymburské hokejisty v rozhodujícím zápase play-off do Klatov. V hale tak bylo komorní prostředí. Diváci měli možnost slyšet na vlastní uši i výrazy nespokojenosti hráčů při nepovedených akcích. Atmosféra klidu se přenesla i na palubovku. Žádný výsledek nemohl ovlivnit postavení týmů na startovní čáře nadstavby. Nehráli jsme sice lehkovážně, ale náš výkon proti silnějším týmům bývá dravější. „Pro Pardubice to byl povedený zápas a my jsme bojovali více sami se sebou,“ potvrdil Martin Augustin. „Na tento zápas se nám velice těžko hledala motivace, ale přesto si myslím, že jsme do zápasu dali málo energie a to především na obranné polovině,“ nelíbilo se ani trenéru Ježdíkovi.  „Čekal jsem, že Nymburk nás bude chtít zalomit dříve. Předpokládám, že domácí jsou už ve tvrdé přípravě na další pokračování ligy,“ snažil se vysvětlit trenér hostů Petr. „My teď nemáme období zvýšené přípravy, na druhou stranu ani snížené přípravy,“ oponoval Augustin.

Ať byl náš výkon matnější nebo jasnější, měli jsme zápas pod kontrolou. Hosté nám utekli během utkání pouze o pár bodů, ale nikdy jejich vedení nebylo nijak vysoké a nikdy netrvalo dlouho. Pardubice s nám dokázaly držet krok především při útočném doskoku. „Šteffel je dobrý hráč a víme to o něm. Mladí hráči zase zahodili přílišný respekt a pouštěli se do podkošové mlýnice,“ přitakal Augustin. V našem družstvu byl zase lídrem mezi doskakovači nováček Bigus (8 doskoků), o jeden méně si připsal Rančík. Ve střeleckých statistikách jsme soupeře porazili z perimetru a také v počtu a úspěšnosti trestných hodů.

Do utkání zasáhly také výkony rozhodčích. Nedá se říct, že by nějak stranili některému z družstev, ale jejich výroky občas překvapily hráče i realizační týmy obou družstev. „Jak chtějí jít do Evropy s takovým rozhodováním,“ utrousil jeden z hráčů Pardubic redakce jeho jméno zná, ale nebude ho zde publikovat :-)

O prvních šest bodů našich hráčů ze zasloužil Sokolovský, nejdříve dvojkou s faulem a pak trojkou. Hosty začátek utkání nenahlodal, naopak na konci 4.minuty Jelínek vyrovnal a o pár vteřin později poslat dvěma trestnými hody svoje družstvo do vedení. Z následujícího protiútoku nás Maurice trojkou poslal do vedení, ovšem Mujagič a Jelínek ještě na chvíli získali pro Pardubice vedení. Po dvou rychlých protiútocích hosté zásluhou Novotného a Amese svoje vedení dostali až na šest bodů. Za půl minuty bylo srovnáno. Nejdříve Whitfield proměnil svou druhou ránu z perimetru. Pak byl Sokol při průniku do koše faulován Sigim, míč propadl obroučkou a stejně úspěšné bylo naše křídlo i z čáry trestných hodů. Hosté vystřídali. Přišel Mujagič a netrvalo ani patnáct vteřin a trojka z jeho rukou udělala opět šťastnějšími hosty. Tentokrát se o vyrovnání postaral Bigus, když dal jednu šestku. Druhý pokus z čáry trestných hodů byl neúspěšný, Adam Hess doskočil, přihrál Rančíkovi a ten nabil Rafalovi k opravě (za dva body). Naposledy šli hosté do vedení po Amesově trojce v polovině 9.minuty. Po deseti vteřinách bylo stejnou mincí z ruky Adama oplaceno. Do konce čtvrtiny se zapsal do střelecké listiny bodem Rančík.

Hubené vedení se udrželo do 15.minuty. Body přibývaly na obou stranách velice pomalu, mnohem více míčů neproletělo obroučkou. Většina bodů padala po šestkách, protože Pardubice měly už na konci 13.minuty čtyři fauly. Do poloviny druhé čtvrtiny si Mujagič udělal svůj čtvrtý faul, ale nestřídal. „Než mám problémy s fauly, snažím se jít po míči. Pak se stáhnu, už nechodím do bezprostředního kontaktu s hráčem a hraji více pozičně,“ vyzpovídal se Denis, proč vydrží tak dlouho na palubovce, i když u jeho jména svítí čtyři puntíky za osobní chyby. V polovině 15.minuty mladíček Votava trojkou vyrovnal (31:31), ale za dvě minuty už Pardubice prohrávaly dvouciferným rozdílem. Velký podíl na tom měly dva ztracené míče Pardubic. Využili jsme získané míče k rychlým protiútokům a jednoduchým košům. Náš trhák pečetil dvojkou Michel z třetího rychlého přenesení hry, tentokrát po dobrém obranném doskoku. S desetibodovým vedením jsme vstupovali do druhého poločasu.

Ten začali lépe hosté. Pomalinku se jejich manko zmenšovalo, až v polovině 26.minuty nám zbývaly už jen tři body k dobru. Aktivně si počínal Šteffel, který se šestkrát po sobě postavil na čáru trestných hodů a dal pět bodů. To ještě před tím dal čtyři body z pole. Pak jsme opět soupeře přitlačili, donutili k chybám a vytáhli náskok na devět bodů. Do konce třetího hracího období už náš náskok osciloval mezi 8 a 11 body, aby se zastavil na devítce.

V poslední čtvrtině padlo nejvíce bodů. Poslední záchvěv Pardubic vyprovokoval Ames. Dal 5 bodů a přiblížil svůj tým na dostřel. Pomohlo jim k tomu i řečnění Mandiče, který schytal od rozhodčího Šedivého technickou chybu. Charliemu se nelíbilo posouzení kontaktu s protihráčem, který byl kvalifikován jako jeho útočný faul. Zajímavé byly okamžiky potom. Pardubice za 20 vteřin spáchaly čtyři fauly (2x Trnka), ale jen za poslední na Beneše se házely šestky. Závěr čtvrtiny se odehrál v kvapíkovém rytmu. Naši kanonádu začal trojkou Sokolovský, pak se chvíli na perimetru nedělo nic, body jsme dávali z bližší vzdálenosti ke koši. Ve 36.minutě Beneš, Rančík a Hess proměnili svoje dalekonosné pokusy a vedli jsme o dvacet bodů! Hess po chvíli upravil na 97:75. Oba týmy najednou dělilo 22 bodů – nejvíce v zápase. Poklidný závěr už nic podstatného s rozdílem ve skóre neudělal. Přestalo se nám dařit z perimetru, a tak přes stovku jsme přelezli jen díky trestným hodům. Za zmínku stojí jen dalekonosná střela Majeríka, která započala svůj let před klaksonem, ale dokončila už po signálu konce utkání.

body: Mandič 15, Hess 14, Rančík 13, Sokolovský 13, Bigus 12, Beneš 9, Michel 8, Savanovič 7, Whitfield 6, Einikis 4, Votroubek 3 - Ames 18, Šteffel 13, Jelínek 12, Majerík a Novotný 11, Trnka 7, Teplý 6, Mujagič 5, Votava 3; střelba 3b.: 20/10:21/7; střelba 2b.: 41/21:43/23; TH:41/32:28/19; doskoky: 36:27; chyby: 23:32; 5 chyb: 32. Trnka Jiří, 40. Mujagič Denis, 40. Šteffel David; TCH: 31. Mandič Charles; čtvrtiny: 25:24, 25:16, 22:23, 32:23  nejlepší hráč: Rafal Bigus