A tým | Mattoni NBL - 06.11.2004

BK Děčín BK DěčínDomácí
91
103

Ani pátý soupeř nedokázal zastavit naše basketbalisty v jejich spanilé jízdě, i když domácí Děčín nás zatím asi nejvíce potrápil.

Překvapení na severu Čech se nekonalo, byť v poslední čtvrtině k tomu nebylo daleko. Domácí Děčín v první části zápasu nenašel obranu na naší střelbu z perimetru. Sedm trojek z 13 pokusů (polovina z celého zápasu) zapříčinilo rychle rostoucí skóre našeho týmu. Takové mocné sérii však předcházelo několik nepovedených pokusů, proto jsme se v úvodu utkání snažili dobývat koš z bezprostřední blízkosti. Tomu domácí zabránili jen za cenu osobních chyb, a tak jsme dostali ještě třináctkrát možnost posunout skóre o jeden bod. Vzhledem k tomu, že jsme byli neúspěšní jen jednou, měly i šestky velký podíl na vývoji skóre. V první čtvrtině jsme však nedokázali dobře pokrýt volné hráče soupeře pod košem a ti z nezištných přihrávek svých spoluhráčů drželi bodový přísun svého družstva po pěkných akcích. Když jsme zagresivnili obranu a Děčín dostal možnost kontrovat ze šestek, narazil na svou horší úspěšnost (60%).

Brzy po začátku druhé čtvrtiny se bodový rozdíl vyšplhal až na 21 bodů a zdálo se, že utkání spěje k našemu jednoznačnému vítězství. Zónová obrana, se kterou Děčín začal už v předcházející desetiminutovce, začala nést své ovoce. My jsme se proti ní hůře prosazovali. Ani jsme se nepokoušeli tolik o střelbu z dálky, neboť domácí rychle startovali proti našim hráčům s míčem, a tak nezbývalo mnoho času. Minutu před poločasem se náš náskok ztenčil přesně na třetinu. Votroubkova trojka z rohu nám přeci jen zajistila dvouciferné vedení. Poločasové střelecké hody (53:63) slibovaly zajímavý průběh i do další části zápasu.

O poločase dostaly patrně oba týmy pokyny ke zlepšení obrany a růst nastřílených bodů se výrazně snížil. Nám se nedařilo z kratší vzdálenosti, a tak do posunu skóre zasáhly nejvíce tři trojky Mujagiče, Nečase a Beneše. Děčínští hnáni domácím publikem se začali na konci třetí čtvrtiny nebezpečně přibližovat. Nepřibrzdily je ani dvě nesportovní chyby Houšky a Soukupa. Po Prachově trojce se domácí dostali na rozdíl šest bodů.

Poslední část zápasu odstartoval Houser a ve 33.minutě se domácí dokonce dotáhli až na pouhé tři body. Pak jsme se zlepšili v obraně. Na druhé straně se prosadil Zídek a po něm čtyřmi body Hess. Ti zase utvořili dvouciferný náskok. Naši hráči se mohli uklidnit a Zídek pak přidával přes unaveného Houšku jeden bod za druhým. Jeho 12 bodů v posledních 7 minutách bylo jedním z rozhodujících faktorů pro naše konečné vítězství.

body: Prach 20, Bičvič 19, Sanders 12, Houška 9, Wiedner a Soukup 8, Williams 6, Balík 5, Houser a Šušák 2 - Zídek 22, Mujagič 18, Whitfield 15, Nečas 14, Beneš 12, Hess 10, Sokolovský 7, Votroubek 3, Trnka 2; střelba 3b.: 22/10:34/14; střelba 2b.: 41/22:27/15; TH:26/17:35/31; doskoky: 29:32; chyby: 28:25; 5 chyb: 34. Williams; rozhodčí: Vyklický a Šedivý, 1100 diváků; nejlepší hráč: Zídek

Mgr.Pavel Budinský (trenér domácích): Chtěl bych soupeři poblahopřát.Bylo to pro nás těžké utkání, podali jsme v něm výkon, který jsme v současné době schopni nabídnout. Utkání mělo spád, napětí, snažili jsme se výsledek obrátit, rozhodl však kvalitní závěr Nymburka.

Mgr. Michal Ježdík (trenér hostů): Čekali jsme velmi kvalitního soupeře a těšili jsme se na novou pěkně zrekonstruovanou halu, obojí se nám splnilo. Podařilo se nám v utkání dostat šest hráčů do "dvojciferného čísla", což bylo pro konečný výsledek důležité. Utkání se muselo líbit, bylo pěknou propagací basketbalu a my jsme v něm museli opravdu "hrábnout" až na dno, abychom vyhráli.