BK Synthesia Pardubice BK Synthesia PardubiceDomácí
79
116

V polabském derby v Pardubicích se hrálo podle nymburských not.

Další ze zápasů s jasným favoritem viděly v sobotu Pardubice. Netajili jsme se  přesvědčením, že si jedeme do města perníku pro dva body a už svým začátkem bylo zřejmé, že se naše slova naplní. Raketový nástup jsme proměnili do desetibodového vedení, přičemž všechny útoky domácích spláchla naše obrana. První, kdo se za domácí trefil byl Laco, ale to už měli Nečas a Zídek každý po pěti bodech. Za takovým průběhem stála nejen výborně pracující obrana, ale také zakřiknutí domácí, kteří dvakrát odevzdali míč našim hráčům. V polovině první čtvrtiny trenér Ježdík vystřídal tři hráče ze základní pětky. Zůstal jen Whitfield, který díky rekonvalescenci Beneše za sebe nemá náhradu a Nečas. Naopak odpočinout si šel Sokolovský, Zídek a také Mujagič. Jeho koleno je třeba šetřit především na zápas proti CSKA ve středu. Ihned po návratu se Denis podrobí v Praze na Malvazinkách operaci kolena. „Věříme, že do čtrnácti dnů by měl být Denis schopen nastoupit na palubovku. Pokud nenastanou komplikace, mohl by být už proti Prostějovu připraven hrát,“ plánuje si vedoucí družstva Šístek.

Po vystřídání byla naše hra poněkud neurovnaná a domácí stáhli na sedm bodů. Trojka navrátivšího se Mujagiče opět vnesla klid do našich řad . A když dal Whitfield pár vteřin před koncem prvního hracího období svou druhou trojku, dělil oba aktéry přesně tucet bodů.

Ani druhá čtvrtina zápasu nenechala nikoho na pochybách, kdo bude v zápase dirigentem. Bodovou taktovku si postupně předávali všichni naši hráči, i když prim hráli Trnka s Whitfieldem. „Jirka Trnka dnes sehrál dobrý zápas, k dvaceti bodům přidal i pět útočných doskoků,“ chválil Šístek. Nejhorším úsekem našich hráčů ve druhé části hry byla její druhá třetina, kdy se domácím povedlo přiblížit na sedm bodů. Bylo to však v zápase naposledy, co byly Pardubice tak blízko. V závěru prvního poločasu jsme se především díky trestným hodům dostali na dvojnásobný rozdíl ve skóre.

V první polovině třetí čtvrtiny se domácím dařilo díky proměňovaným protiútokům držet s námi  krok. Ve 26.minutě ovšem dal nejlepší hráč domácích Špička trojku a tím vyhlásil dvouminutové střelecké prázdniny svého družstva. To se však nedalo říct o našich hráčích. Ti za stejnou dobu dali 14 bodů! Skóre rostlo tak rychle také zásluhou trojek Whitfielda, Mujagiče a Hesse. V posledních dvou a půl minutách se karta obrátila a domácí provedli kosmetickou úpravu na ukazateli skóre.

V poslední čtvrtině se naplno projevila síla a šířka laviček obou týmů. Naši hráči lehce kombinovali a domácím se absolutně nedařilo je nějak zastavit. „Dokázali jsme proti domácím dotáhnout naše akce do úspěšného konce. Stříleli jsme z dobrých pozic a není proto divu, že skóre přibývalo tak rychle,“ potvrdil Šístek. Pardubice inkasovaly v prvních třech minutách 14 bodů. Rozdíl ve skóre se natáhl na osmatřicet bodů a Sokolovský na přelomu 33. a 34.minuty docílil stovku. Pak sice Špička narušil naši čistou šňůru, ale i potom jsme pokračovali v krasojízdě a do konce 35.minuty zvýšili až na 64:108. Ještě půl druhé minuty před koncem zápasu ztráceli domácí pětačtyřicet bodů. V posledních 90 vteřinách Pardubice už jen využily naši ztrátu koncentrace a stlačili rozdíl ve skóre lehce pod 40 bodů.

Body: Špička 18, Laco 16, Gamma 11, Petrovič 10, Stria 8, Musil 7, Lukš 6, Skalecký 3 - Whitfield 27, Trnka 20, Hess 17, Zídek 15, Nečas 10, Mujagič 9, Votroubek 8, Sokolovský 6, Horák a Sucharda 2; střelba 3b.: 23/12:19/12; střelba 2b.: 40/18:42/28; TH: 14/7:40/24;doskoky: 29:31; chyby: 30:26; čtvrtiny:18:30, 25:28, 14:28, 17:30 rozhodčí: Vondráček a Kapl; 720 diváků; nejlepší hráč: Zídek

Mgr. Miroslav Marko (Pardubice): Kvalita našeho kádru je nesrovnatelná, zejména v jeho šíři. V utkání bylo několik momentů, kdy se nám hra dařila, vždy se však projevila zkušenost hostů.
Mgr. Michal Ježdík
 (Nymburk): Odehráli jsme utkání bez problémů, po dobrém začátku, kdy domácí začali s respektem. Projevil se náš kvalitnější kádr. Jsme spokojeni s výkonem našeho družstva.