A tým | Mattoni NBL - 18.12.2004

88
BK Ústí n.Labem BK Ústí n.Labem Hosté
61

Poslední utkání první poloviny základní části Mattoni NBL přineslo jednoznačný průběh se spoustou chyb na obou stranách.

Zápas byl především střeleckým soubojem dvou hráčů. Na straně hostů se o více než polovinu bodů postaral Pavel Kubálek, který zlobil především z perimetru. Nastřílel celkem 31 bodů, z toho bylo 7 trojek. Procentuálně úspěšnější byl Ladislav Sokolovský, který sice dal o tři body méně, ale za dva body neminul ani jednou. Ke svým 28 bodům přidal ještě 6 doskoků a stejný počet získaných faulů.

Nymburk v zápase využil svou výškovou převahu na všech postech a jednoznačně svého soupeře přeskákal. Jedenatřicet obranných doskoků a pouhé 4 útočné doskoky Ústí, znamenalo, že pokud hosté chtěli skórovat museli se trefit napoprvé. Dobrá obrana domácích v bedně způsobila, že Ústí se dokázalo za dva body prosadit pouze osmkrát a z bezprostřední blízkosti koše vystřelilo jen devětkrát (což je v průměru jednou za 4 minuty).

Diváci si nemohli nevšimnout také velkého počtu ztracených míčů. Nymburk chyboval celkem osmnáctkrát, přičemž se často jednalo o nevynucené chyby způsobené menší koncentrací a o přihrávky do nemožných pozic. Svůj díl na tom nese také obrana Ústí, která dokázala často domácí hráče úspěšně zdvojovat a ti se potom v nouzi nepřesně zbavovali míče.

Oba týmy také musely improvizovat v základních sestavách. Nymburku chyběl Zídek, který na doporučení lékaře šetřil operované koleno. O berlích se den po operaci do haly přišel podívat Mujagič. Novotný byl sice rozcvičen, ale do hry nezasáhl, stejně tak Englický seděl na lavičce v civilu. Na straně Ústí chyběl Raděj a McFarland. Naopak první zápas v dresu Severočechů odehrál Tomáš (Havran) Vorlíček, kterému se stejně jako Kubálkovi dostalo vřelého přijetí od nymburských fans.

Až neuvěřitelný byl začátek zápasu. Neutekly ani tři minuty a Nymburk vedl o 17 bodů. Teprve na začátku 4.minuty dal Kubálek první koš Ústí. Hostům se to zalíbilo a přidali ještě dalších deset bodů v řadě. Poslední koš této části dal z perimetru Kubálek a teprve potom se domácí vzpamatovali a Hess trojkou zavelel k dalšímu útoku. Ten sice nebyl tak razantní jako úvod zápasu, ale přeci jen do konce první části hry se náskok Nymburka vrátil na šestnáct bodů.

Druhá čtvrtina byla vyrovnaná stejně jako její konečný bodový účet. V prvních dvou minutách se více dařilo hostům. Hejl a Kubálek dali trojku a po trestných hodech bývalého nymburského hráče to bylo o 12. Pak hrála na palubovce prim nepřesná střelba a plno ztrát míčů. Skóre se proto posouvalo jen velice pomalu. Vzhledem k tomu, že Nymburk proměnil jeden rychlý protiútok a dal tři šestky, bylo to zase o 17 bodů. Kubálek a Beneš dali v 17.minutě trojku, takže se na rozdílu ve skóre nic nezměnilo. Až když Trnka a Whitfield přidali 4 body, dostal se náskok domácích nad 20 bodů Poslední slovo prvního poločasu patřilo Feštrovi a Hejlovi, kteří dvojkami upravili na 46:30.

Ve druhém poločase se začalo třemi trojkami, ale pak se Nymburk začal trefovat do koše častěji než hosté a pomalu zvyšoval svůj náskok až na 26 bodů (v 25.minutě). Ústí se v té době nemohlo probít pod nymburský koš. Pokud jim domácí nesebrali míč, pokusy z perimetru v síťce neskončily. Na konci čtvrtiny Sokolovský s Benešem upravili na nejvyšší osmadvacetibodový rozdíl. V poslední čtvrtině už Nymburk odložil koncentraci na lavičku a dovolil hostů desetibodovou šňůru, když neuhlídal především Kubálka a také Feštra. Pak se domácí zase vzpamatovali a upravili na konečný rozdíl 27 bodů, když poslední koš zápasu dával z perimetru společně s klaksonem Beneš.

Body: Sokolovský 28, Hess 17, Trnka 14, Whitfield 9, Beneš a Nečas 8, Sucharda 3, Votroubek 1 - Kubálek 31, Feštr 11, Hejl 10, Holešovský 6, Krýsl 2, Pohánka 1; střelba 3b.:22/11 : 34/12; střelba 2b.: 35/17 : 26/8; TH: 32/21 : 13/9; doskoky: 44:20; chyby: 15:25;5 chyb: 30. Krýsl; rozhodčí: Vrážel a Karásek; nejlepší hráč: Ladislav Sokolovský, čtvrtiny30:14, 16:16, 27:15, 15:16