A tým | Mattoni NBL - 22.01.2005

100
BK Děčín BK Děčín Hosté
75

Už téměř dva roky nevyhrál Děčín nad Nymburkem a nepodařilo se mu to ani v 17.kole Mattoni NBL.

Po dlouhém čase měl zase Nymburk konečně střelbu z perimetru (47%)  a to se projevilo i na pohodě v mužstvu. Kontrastovalo to jalovou střelbou hostů, kteří z jedenadvaceti pokusů vytěžili pouze 6 bodů. Nymburští hráči si totiž v tomto zápase nehledali stále lepší pozice a stříleli úspěšně z první vhodné situace. Shodně tři trojky dali Whitfield a Sokolovský.

V první části zápasu nepracovala domácí obrana nikterak dobře. Hostující hráči si poměrně snadno nacházeli cestu do koše, ale vzhledem k úspěšnosti nymburské střelby se nedokázali za celý zápas ani jednou dostat do vedení. Nymburku se tentokrát v první polovině nedařilo ani děčínské doskakující hráče odříznout od míče. Hosté měli za první poločas devět útočných doskoků, zatímco ve druhém poločase jen jediný.

Jen v první minutě druhé čtvrtiny byl rozdíl ve skóre pro hosty přijatelný (28:26). Pak ale Děčín vyrobil pár chyb a domácí vycítili šanci se svému soupeři výrazně vzdálit. Jako povodeň se valil jeden útok za druhým na děčínský koš a po šňůře 13:0 dostal zápas jiný náboj. Domácí družstvo bavilo sebe i fanoušky kombinačními akcemi, při kterých se hosté stávali jen užaslými diváky. Ještě jednou museli hosté sledovat nápor Nymburka. Bylo to mezi 18. a 19.minutou, kdy domácí nasypali do koše Severočechů deset bodů. Náskok už překročil 20 bodů. I když jej hosté na konci čtvrtiny dvěma koši srazili, byla převaha ČEZu více než jasná.

Ve druhém poločase se zpočátku náskok Nymburka udržoval stále kolem dvaceti bodů. Trenér hostů Budínský za této situace poslal na palubovku postupně všech dvanáct hráčů z lavičky, což mu trenér domácích Ježdík oplatit nemohl, protože měl k dispozici jen osm bojeschopných hráčů. Na adresu děčínských mládenců je nutno poznamenat, že se v boji proti daleko větší zkušenosti neztratili. Teprve na konci třetí čtvrtiny Nymburk znovu udeřil. Během půl druhé minuty se o devět nastřílených bodů podělili Sokolovský, Novotný, Chán a Whitfield. Náskok povyskočil na dvacet šest (77:51), ale poslední body třetí čtvrtiny, a bylo jich pět, patřily hostům. V poslední části zápasu hrála obě družstva v poklidu. Nejdříve domácí měli trochu více ze hry a pět minut před koncem chybělo do stovky jedenáct bodů. Pak se na chvíli bodový příděl zastavil a hráči jakoby se nadechovali k závěrečnému finiši. Ten přišel 50 vteřin před koncem zápasu, kdy už si řada fanoušků ani nemyslela, že k pokoření stobodové hranice dojde. Jiného názoru byli Beneš a Johnson, který z levé strany z výskoku udělal domácím příznivcům radost a zaokrouhlil skóre Nymburka na trojcifernou hodnotu.

Body: Sokolovský a Whitfield 20, Zídek 16, Johnson 14, Chán 12, Nečas 7, Beneš 6, Novotný 5 - Williams 15, Bičvič 12, Sanders 9, Wiedner a Houška 8, Šušák 6, Holanda, Soukup a Houser 4, Tomanec 3, Kiršbaum 2; střelba 3b.: 19/9 : 21/2; střelba 2b.: 45/27 : 52/28; TH:26/19 : 17/13; doskoky: 38 : 33; chyby: 19 : 19; 5 chyb: 38. Nečas - 36. Soukup; čtvrtiny: 27:24, 28:14, 22:18, 23:19; rozhodčí: Dolinek a Vondráček; 1000 diváků; nejlepší hráč:Whitfield