A tým | Mattoni NBL - 06.04.2005

91
BK Děčín BK Děčín Hosté
68

Poslední kolo nemohlo již v případě obou soupeřů o ničem rozhodnout, proto se utkání odehrálo v přátelském duchu.

Obě družstva hrála tak, aby se před vyvrcholením soutěže žádnému hráči nic nestalo. Náš realizační tým nechal raději odpočívat Maurice, který se kromě bolavého kolena léčil z angíny. Jeho post však dnes, stejně jako vždy, zastal Pavel Beneš a především v první čtvrtině se stal střeleckým motorem našich barev. Výrazný náskok dovolil trenéru Ježdíkovi poslat na palubovku nejen Hubálka, který si už ligový křest odbyl dříve, tak i Hanzlíka, pro něhož to byla premiéra v ligovém utkání mužů. Zdeněk Hanzlík, který je oporou družstva starších dorostenců a klíčovým hráčem B-týmu mužů, odehrál dvě minuty a jeho spoluhráči mu dali možnost, aby si také připsal první ligové body. Napsal totiž tečku za vystoupením Nymburka v nadstavbové skupině A1, když 14 vteřin před koncem z levé strany za asistence Michala Hubálka proměnil pokus z perimetru.

Oba trenéři využili zápas k testování některých možností před play-off. Zatímco naše testy se spíše zaměřovaly na souhru netradičních pětic, neboť kromě Beneše odehrála většina ostatních hráčů přibližně 20 minut. Děčínští se zase spíše připravovali na nové taktické momenty v útoku. To však bylo dobré i pro nás, protože naši trenéři tak mohli dobře poznat, jak jejich svěřenci dokáží rychle reagovat na situace, na které z dokonalých rozborů soupeře nejsou zvyklí.

Největší rozdíl mezi oběma soupeři byl v doskakování. Zatímco my jsme dokázali získat 53 míčů pod oběma koši, Děčínu se to povedlo jen 35krát, přičemž tento nepoměr se rodil už od první čtvrtiny. Vinu na tom nesou mimo jiné tělesné parametry hráčů Děčína, kteří jsou o pár centimetrů nižší a oproti našim pivotům (Trnka, Chán) také o pár kilo lehčí.

Obraz hry byl sice poplatný důležitosti zápasu, ale hrstka věrných diváků, kteří dali basketu přednost před televizním hokejem a slunečným počasím, se nenudila. Byly k vidění dobré útočné kombinace a především na naší straně spousta smečovaných košů. Pravda, že hodně se jich také nepovedlo, ale to už se stává. Naše hra v obraně byla velice dobrá, střídali jsme osobku se zónou a dokázali jsme hosty udržet pod 70 body.

V poklidném začátku až do 4.minuty přibývaly body na jedné i druhé straně pravidelně. Hosté se zásluhou Wiednera dostali na okamžik do vedení, ale Benešova trojka jim radost vzala hned z následujícího protiútoku. Za další tři minuty narostl rozdíl až na 12 bodů, přičemž se o naše koše staral především Beneš (2 trojky). I když se hostům podařilo na chvíli náskok zmenšit, nakonec skóre po deseti minutách se lišilo zase o tucet bodů. Druhá čtvrtina byla vyrovnanější, byť jsme se na jejím začátku dostali až na skoro  dvacetibodový rozdíl. Naši střelci se o 21 bodů podělili rovnoměrně, malinko vyčuhoval Aleš Chán se šesti body. To po jeho střeleckých půstech v minulých zápasech bylo dalším pozitivním zjištěním.

Druhý poločas jsme začali velice aktivně. Vytáhli jsme obranu hluboko do pole hostí a činili jsme tím značné problémy při rozehrávce. Výsledkem byl osmibodový nárůst rozdílu ve skóre, který přicházel hlavně po smečovaných koších Johnsona, Nečase nebo Trnky. Tím se naši hráči uspokojili a po Budínského time outu nechali hosty chytit dech. Ti začali náskok mírně snižovat, ale protože naše hra v obraně neměla vážných trhlin, šlo to pomalu. Do konce třetí čtvrtiny smazal Děčín z našeho náskoku z konce 23.minuty 10 bodů. V celkovém skóre to však znamenalo pouhý jeden bodík. Poslední čtvrtinu začal Soukup trojkou, protože jeho obránce nebyl včas připraven a na jeho pokus ani nestačil zvednout ruce. Ovšem z následujících čtyř protiútoků jsme vytěžili 8 bodů, a také za přispění Trnkova bloku na Soukupa jsme neinkasovali ani bod. Rozdíl ve skóre se ustálil na dvaceti bodech a ve stejném rozpětí se udržel až do konce.

Body: Beneš 22, Johnson 14, Chán 13, Nečas a Votroubek 9, Trnka 8, Sokolovský 6, Novotný 4, Hanzlík 3, Hess 2, Hubálek 1 - Williams 19, Soukup 12, Sanders 8, Wiedner a Tomanec 7, Prach 5, Holanda 4, Houser 3, Smažák 2, Kiršbaum 1; střelba 3b.: 25/7 : 16/3; střelba 2b.:54/28 : 50/20; TH: 21/14 : 28/19; doskoky: 53:35; chyby: 22:23; nejlepší hráč: Pavel Beneš,čtvrtiny: 29:17, 21:17, 16:17, 25:17