A tým | Mattoni NBL - 10.04.2005

101
BK Ústí n.Labem BK Ústí n.Labem Hosté
62

První utkání play-off letošní sezony si vybrala Česká televize a pro fanoušky Nymburka připravila ukázku výborného basketbalu a to především v první čtvrtině.

Před utkáním prvního s osmým je vždy největším nebezpečím podcenění soupeře a vlažný začátek zápasu. Dnešní utkání bylo zcela jiné. Hned od úvodního rozskoku jsme soupeře nepustili k vážnější akci. Naše perfektně pracující obrana nedávala žádnému hráči Ústí pomýšlet na docílení snadného koše. Díky pohybu a agresivitě na hráče s míčem i bez něj jsme nutili soupeře k chybám. Celkem 9 ztracených míčů za první čtvrtinu je toho jasným důkazem. Na druhé straně jsme se dokázali pod ústeckým košem prosadit z krátké i dlouhé vzdálenosti. První koš dal volejbalovým způsobem Trnka, když doskočil Nečasův odražený míč. Druhý koš přidal po chybě Kubálka, kterému sebral míč Johnson, dnes opět výborný Pavel Beneš. Na něm opět ležela tíha vedení celého zápasu, protože Whitfield ještě kvůli doléčení virózy nenastoupil. Na 6:0 zvyšoval další dravec Adam Hess, který byl faulován při pokusu o střelbu a opět po útočném doskoku. Po necelých třech minutách zápasu se poprvé prosadil soupeř. Webb proměnil svůj pokus zpod koše a z následného trestného hodu přidal ještě bod. Podobným způsobem se prezentoval Hess a pak Nečas potrestal další Kubálkovu ztrátu míče a rychlý protiútok dovedl do úspěšného konce. Na začátku páté minuty se náš náskok zvýšil na deset bodů a Sucharda korigoval trojkou na 13:6. Byly to však poslední body, které Ústí v první čtvrtině dalo. Hned vzápětí odpověděl chladnokrevně Hess a z pravé strany z perimetru využil přihrávku Beneše. Na dalším narůstání skóre se podílela celá pětka. Hosté zpočátku často faulovali, takže body jsme dávali především z trestných hodů. Pak jsme také využívali velkého množství ztracených míčů hostí. Na konci první desetiminutovky se rozdíl ve skóre už otíral o třicet.

Hned na úvod druhé části hry se jsme se dostali přes třicítku, když si Beneš vybral vynikající pozici pro střelu z perimetru. V zápětí přidal další trojku Votroubek a pak dvě šestky Beneše a opět Votroubek (48:10). Jakmile začala šestnáctá minuta, dal Jirka Novotný po Chánově skvělém uvolnění náš padesátý bod. Pak hosté opticky vyrovnali hru, ale otěže zápasu jsme drželi my. Díky zlepšené střelbě z perimetru Ústí sundalo do konce poločasu z našeho náskoku čtyři body. Prosadil se dvakrát Kubálek.

Také začátek druhého poločasu byl, řekněme, vyrovnaný. Ústí se v prvních pěti minutách drželo a dokonce díky dvěma trojkám Kubálka sebralo z našeho náskoku tři body. Hosté v té době poměrně přesně stříleli a jen velice málo pokusů skončilo mimo síťku. Od 26.minuty jsme ale opět rozjeli náš stroj a do konce třetí čtvrtiny jsme zvýšili náskok na 44 bodů. V poslední části zápasu jsme se po trojce Beneše přiblížili k padesátibodovému rozdílu (93:44 – 34.minuta), ale soupeř nakonec využil nepozornosti v obraně na perimetru a snižoval čtyřmi trojkami v řadě. (Feštr 2). Stobodovou hranici překonal střelou doslova z pravého rohu hřiště Sokolovský. Po něm ještě Pohánka a Krýsl stlačili rozdíl ve skóre na konečných 39 bodů.

Nejlepším hráčem zápasu byl Pavel Beneš, který už ve druhém zápase výborně nahradil nemocného Whitfielda. Na své konto si připsal double-double za 23 bodů a 10 asistencí. Škoda že v hledišti bylo jen poloprázdno. I sami hráči trochu očekávali větší návštěvnost. „Snad příště přijde více,“ znělo z více stran.

Body: Beneš 23, Sokolovský 16, Hess 14, Johnson 14, Nečas 11, Votroubek 7, Novotný 6, Trnka 6, Chán 4 - Kubálek 14, Webb 11, Sucharda 9, Feštr 8, Pohánka 8, Krýsl 6, Raděj 2, Pištěcký 2, Holešovský 2; střelba 3b.: 15/8 : 32/10; střelba 2b.: 48/29 : 35/11; TH: 25/19 : 10/10; doskoky: 40:27; fauly: 13:19; 5 chyb: 38. Holešovský; 700 diváků; čtvrtiny: 34:6, 24:18, 28:18, 15:20, nejlepší hráč: Pavel Beneš