A tým | Mattoni NBL - 13.04.2005

BK Ústí n.Labem BK Ústí n.LabemDomácí
63
76

Druhým vítězstvím ve čtvrtfinále play-off jsme se přiblížili předpokládanému postupu. Stačí v sobotu doma zvítězit a můžeme se v klidu připravovat na semifinále.

Cesta ke druhému úspěchu byla trnitější než by se podle prvního zápasu zdálo. Domácí hráči hodili za hlavu výsledek i výkon z televizního duelu a jejich cílem bylo poučit se z chyb, které udělali. Naopak my jsme možná trochu předpokládali, že Ústečané se po minulém propadáku už nezvednou a že nám vítězství přijede samospádem. Další trhlinu do sestavy udělal svou účastí v play-off FIBA Radek Nečas, jehož body a zkušenost chyběly.

Díky dobré hře Ústí se nám nepovedlo v úvodu vytvořit drtivý tlak a domácí nabyli přesvědčení, že se s námi dá hrát. Po úvodním oťukávání dal na konci druhé minuty Kubálek trojku, Hess sice vyrovnal, ale další trojku po týmové spolupráci přidal Pohanka. Rázem jsme museli řešit jinou situaci než v prvním zápase. Z vedení se Ústí dlouho neradovalo a především s využitím útočných doskoků ke skórování, jsme se odtrhli na pět bodů. Domácí Sucharda a v prvním poločase skvěle hrající Pohánka téměř srovnali. Po sérii našich neplodných útočných doskoků se povedlo Johnsonovi dopravit po vlastním neúspěšném pokusu míč do koše. Ovšem Sucharda, jeden z trojice střelců Ústí v první polovině, se z pole přiblížil zase na bod. Do konce první čtvrtiny se nejen podařilo odrazit snahu domácích o změnu vedoucího týmu, ale za pomoci Benešovy trojky odskočit až na 6 bodů.

V první části druhého hracího období se nám nedařilo střelecky (na rozdíl od domácích), nedokázali jsme ubránit trojky Pohánky a Michal Ježdík musel zatáhnout za záchranou brzdu time outu. Čtyřbodové vedení Ústí sice nic dramatického neznamenalo, ale v pohodě hrající domácí by mohli kousat víc, než bychom potřebovali. O vyrovnání se postaral celý náš tým zvýšeným tlakem na hráče soupeře s míčem i bez něj. Donutili jsme Plynaře chybovat a protiútoky proměnili v body všichni naši hráči na palubovce. Z mínus čtyř jsme se během třech a půl minuty dostali na plus jedenáct, abychom v poslední minutě zvýšili náskok až na 10 bodů. Zdálo se, že domácí nám předali klíč od své pevnosti.

Téměř celou třetí čtvrtinu obě družstva dávala maximálně dva koše po sobě, takže rozdíl se skóre stagnovat také. Ještě minutu a půl před koncem čtvrtiny to bylo o sedm, ale Pohánkova kontaktní trojka aktivovala domácí potenciál. Výsledkem bylo, že jsme před poslední čtvrtinou vedli jen o jednu trojku a tu taky z prvního útoku Webb dal. Vyrovnání už bylo na pováženou. Vysunuli jsme opět obranu dál od našeho koše, přeřadili na vyšší stupeň a začali se dít věci! Stačily dvě minuty, aby si Hess připsat dvě trojky a Beneš jednu. Chán pak v první vteřině 34.minuty zvětšil rozdíl na devět bodů a domácí trenér si vzal oddechový čas. Vrátil se Pohánka, ale koš padl na druhé straně. Jeho autorem byl Sokolovský a měl hodnotu 3 body. Další dva koše přidal rekordman v počtu nastřílených bodů (55 – právě proti Ústí) Adam Hess a uzavřel na konci 36.minuty naši maxišňůru 18:2. Tím definitivně otupil ostří domácích, kteří dokázali v samotné závěru dvěma koši jen zkorigovat konečný účet zápasu.

V zápase se nám opět dařilo pod oběma koši v doskocích, především v poslední čtvrtině jsme si vylepšili procento úspěšnosti střelby z perimetru. Naopak se nedařilo dlouhým podkošovým hráčům. Votroubek, Chán a Trnka docílili dohromady pouze 14 bodů, pozitivem však bylo 20 doskočených míčů. Další dlouhý zápas odehrál Beneš, který za  40 minut prodirigoval až poctě nejlepšího hráče zápasu.

body: Pohánka 17, Kubálek a Sucharda 15, Webb 9, Feštr 4, Holešovský 2, Raděj 1 - Hess 21, Johnson 16, Sokolovský 12, Beneš 11, Votroubek 7, Chán 6, Novotný 2, Trnka 1; střelba 3b.: 17/6:17/9; střelba 2b.: 30/18:50/20; TH: 14/9 : 12/9; doskoky: 26:38; fauly: 14 : 19; 5 chyb: 40. Trnka; rozhodčí: Šedivý Z.a Paulík;; 800 diváků; nejlepší hráč: Pavel Beneš, čtvrtiny: 18:22, 15:20, 19:13, 11:21.