A tým | Mattoni NBL - 16.04.2005

106
BK Ústí n.Labem BK Ústí n.Labem Hosté
67

Jako první jsme se bez ztráty kytičky dostali do semifinále play-off a budeme teď všichni čekat, jak se vyvine souboj mezi A PLUS Brno a Děčínem. Vítěz nám bude stát v cestě do finále Mattoni NBL.

Družstvo Ústí jsme porazili naprosto stejným bodovým rozdílem jako v prvním čtvrtfinálovém souboji. Také průběh utkání byl hodně podobný. Stejně jako v neděli byly doskoky opět v naší režii. Dokázali jsme naši výškovou převahu zúročit celkem třiačtyřicetkrát, z toho 12x pod soupeřovým košem. Hosté za zápas zvládli jen 18 doskoků, z toho 4x pod naším košem. To byl jeden z prvků, který vybudoval naše výrazné vedení v zápase. Když ještě navíc mělo Ústí 24 ztracených míčů, nebyl průběžný vývoj skóre ničím překvapivým. Především ve druhé čtvrtině jsme si vyzkoušeli pressing až ke koncové čáře a hosté byli naprosto bezradní. Nejen, že jsme je několikrát obrali o míč, ale nejméně ve dvou případech nám doslova nahráli ke smeči.

Naše lavička na straně „náhradníků“ opět praskala ve švech. Slušivou sádrou si vyzdobil levou nohu Mujagič, po operaci zevního menisku se zotavuje Englický i Zídek. V černých teplákách se promenoval už téměř zdravý Whitfield. Na lavičce chyběl Zdeněk Hanzlík, který si bohužel podvrtnul v dopoledním dorosteneckém zápase nepříjemně kotník. K zápasu byli připraveni i Michal Hubálek a Láďa Horák. Trenér Ježdík je však do zápasu nepustil, i když náš náskok byl propastný, protože oba hráče čekají v neděli důležitá utkání mezi staršími dorostenci za Nymburk a  odpoledne za Vyšehrad. Zaujala také nová kadeřnická úprava Chánovy hlavy a klídek a pohoda v realizačním týmu.

Utkání začalo jako minule našim náporem a výbornou obranou. V první čtvrtině dali hosté pouze 6 bodů, tentokrát to byly dvě trojky z rukou Kubálka (4.minuta) a Raděje (9.minuta). My jsme tentokrát nebyli tak štědří jako minulou neděli a do koše Ústí doputovalo jen 25 bodů (o 9 méně). Nic to ale neměnilo na tom, že jediným pánem na palubovce jsme byli my. Střelcem prvních dvou minut byl Trnka. Zaznamenal šest bodů a trojkou mu pomohl Hess, když od střídačky nikým neohrožován přesně zamířil a proměnil svůj pokus. Předcházel tomu útočný doskok Nečase, který se už zapojil do zápasu po All Stars Game na Kypru. Po Kubálkově trojce narůstalo skóre jen na naší straně. Mezi úspěšnými střelci byl Standa Votroubek (2 trojky). Už se zdálo, že hosté neuhrají ani víc než jeden koš za čtvrtinu, když z Webbovy asistence dal Raděj druhý koš Ústí.

V úvodu druhé čtvrtiny se hosté začali díky přesnější střelbě malinko přibližovat (31:17). Jakmile jsme nasadili vysoce agresivní celoplošnou obranu, překročil náš náskok dvacet bodů (41:17). Třem košům předcházely ztráty míče ještě před půlící čárou. Na konci druhé desetiminutovky dokázalo Ústí  šest trestných hodů narušit jednou trojkou (Feštr). I proto se náš náskok zastavil přesně na dvaceti bodech v poločase.

Na úvod třetí čtvrtiny se mezi střelci objevili hlavně Hess, Trnka a Johnson. Protože byli hodně úspěšní a v obraně se dařilo všem našim hráčům, bylo to po pěti minutách druhého poločasu o 32. Vorlíček (Havran) sice trojkou snížil, ale dva koše (Nečas, Hess) v rychlém sledu donutily trenéra Šediného k oddechovému času. Během něj vyměnil jeho protějšek Ježdík Benešovi všechny jeho spoluhráče. Ti se s tím nepárali stejně jako jejich předchůdci a pečlivě množili naše body. V 29.minutě už byl náš náskok čtyřicet dva bodů! Feštr sice trojkou snížil, ale dobře bojující Sigi Novotný nehodlal od nastoupeného trendu uhýbat a přidal svůj vklad do ústeckého koše.

Poslední čtvrtina se dohrávala jen z povinnosti. Obě družstva si spočítala, že žádný mimořádný výkon nemůže změnil konečný výsledek a spokojili se s konzervováním stavu. O svou první letošní trojku se pokusil Trnka, bohužel mu však nebyla souzena. Alespoň tím potěšil diváky, kterých se tentokrát sešlo o něco více než minule, ale stále se našlo mnoho volných míst v hledišti. Všichni věří, že semifinále přiláká mnohem více basketuchtivého obecenstva.

body: Hess 19, Trnka 18, Nečas 14, Johnson 13, Sokolovský 10, Chán 9, Votroubek 9, Novotný 8, Beneš 6 - Kubálek 22, Feštr 13, Pohánka 8, Raděj 7, Pištěcký 7, Holešovský 4, Webb 3, Vorlíček 3; střelba 3b.: 18/7 : 23/11;střelba 2b.: 53/35 : 28/11; TH: 20/15 : 13/12; doskoky: 34:18; fauly: 21:19;rozhodčí: Volejník a Vrážel; nejlepší hráč: Adam Hess, čtvrtiny: 25:6, 21:20, 36:17, 24:24