A tým | Český pohár - 12.12.2003

Loko Plzeň Loko PlzeňDomácí
60
98

Poslední dohrávka 4.kola Českého GALA poháru svedla k vzájemnému souboji lídra nejvyšší soutěže Nymburk a průběžně šestý tým druhé ligy Loko INTERCONEX Plzeň. Utkání skončilo podle očekávání vítězstvím favorita.

Celý zápas byl plně pod kontrolou Nymburka, i když se na palubovce neobjevil Nečas ani Johnson a pouze něco málo přes 10 minut hrál Maurice Whitfield. Domácí ještě do sedmé minuty drželi s hosty krok. „Na našich hráčích ještě ležela deka ze zápasu s Tallinem,“ vysvětlil Šístek. Středočeši se rozbíhali pomaleji, a tak především domácí Jan Píza, který má ligové zkušenosti z USK, dokázal bodově kontrovat. V sedmé minutě byl stav 13:14 pro Nymburk a poté si hosté vytvořili mírný náskok. Bylo to především zásluhou Trnky a Zídka. „Když byli na palubovce naši dlouzí, nemělo Loko sebemenší šanci,“ potvrdil Šístek výškovou převahu družstva Nymburka. Dlouháni byli při chuti i  střelecky a zatížili konto domácích 67 body! Také v bodově chudé druhé čtvrtině byl obraz hry podobný jako na začátku. Jen Plzeň dokázala čtyřmi trojkami potrestat dostatek volného prostoru pro střelbu. Pokud hráči domácího týmu stíhali fyzicky, byl to relativně vyrovnaný duel. Po přestávce však plně zvítězila lepší fyzická připravenost Nymburka a na kanonádu odpovídali domácí jen občas po dvou bodech. V poslední čtvrtině zvolnil i Nymburk. Dal „jen“ 22 bodů, na kterých se kromě posledních dvou bodů Jirky Vorlíčka z trestných hodů podíleli výhradně Trnka a Votroubek, hráči kteří čněli několik cm nad hlavami svých protihráčů.

Kovanda 13, Píza 11, Kubizňák 10, Selinger a Jíra po 6, Pechman a Selinger T. po 5, Junek 4 – Zídek 26, Zídek 21, Votroubek 20, Mujagič 17, Novotný 6,  Vorlíček 5, Špička 2, Whitfield 1, fauly 16:15, TH 13/10 : 19/16, trojky 6:12, čtvrtiny 17:28, 17:17, 10:31, 16:22

Na začátku ledna se Nymburk střetne s Českými Budějovicemi, které ve třetím kole vystavili stop nymburskému bečku.