A tým | Mattoni NBL - 10.02.2004

tymy/nymburk_n.jpg ČEZ Basketball NymburkDomácí
94
NH Ostrava NH Ostrava Hosté
68

Komentář k zápasu

V posledním zápase základní části Mattoni NBL došlo na slova trenéra Róna, že Nymburk je doma prakticky neporazitelný.

Nymburští hráči v posledních dnech pilovali útočné i obranné doskakování a v zápase s Ostravou sklidili ovoce své práce, když hosty přeskákali 34:15. Nevyvarovali se však chyb při vedení míče. Během zápasu dokázali míč ztratit dvacetkrát a to trenéra Ježdíka natolik rozladilo, že několikrát odletěl fix z jeho rukou pod lavičku střídajících hráčů. Když ale jeho svěřenci získali po první čtvrtině kontrolu nad zápasem, byl již benevolentnější. Druhým faktorem, který donesl Nymburk k vítězství, byla vynikající střelba z perimetru. Z devatenácti pokusů se ujalo jedenáct a zvlášť ve druhé čtvrtině jich Nymburk zasel úctyhodných šest v řadě během tří minut!

O osudu utkání rozhodla už první čtvrtina. Trenér hostů naordinoval svým svěřencům těsnou obranu, ale rozhodčí pro ni neměli pochopení. Již ve čtvrté minutě měla Ostrava čtyři fauly a trenér Rón se energicky dožadoval pomoci u komisaře utkání – marně. O několik desítek vteřin později došlo i na Nymburk, který do šesté minuty hrál bez faulu, potom během dvou minut připsal na svůj účet 4 osobní chyby za sebou. Hostům se zpočátku nedařilo ani střelecky, míč vyslaný z jejich rukou poskakoval na obroučce, ale dovnitř si cestu nenašel. Střelci Ostravy to však neměli vůbec jednoduché, protože obrana domácích pracovala spolehlivě. Aktivita Nymburka činila hostům problémy i při rozehrávání akcí a celkem sedmkrát hráči NH přišli o míč, třikrát dokonce v rozmezí třiceti vteřin. Nebylo divu, že Nymburk vedl na začátku páté minuty o deset bodů (14:4). Protože v sedmé a osmé minutě nepadl ani bod, natáhl se rozdíl ve skóre do konce první čtvrtiny jen na 13 bodů a to ještě díky výbornému zakončení Votroubka v poslední vteřině období. Také za to sklidit při návratu na lavičku přátelský šťouchanec od Whitfielda. Malá produktivita útoku byla možná způsobena i tím, že trenér Ježdík začal nezvykle brzy a četně střídat.

Nástup základní pětky, ve které jen Nečase nahradil Votroubek, do druhé čtvrtiny byl velice špatný a hodně zvýšil hladinu adrenalinu v krvi trenéra Ježdíka. Čtyři nevynucené ztráty míče jej přinutily k oddechovém času a při příchodu hráčů na lavičku si je měřil zlým pohledem. Nakonec došlo i na střídání. Nová pětice se ještě dvakrát nevyvarovala chyb a když druhé nahození Whitfielda nad koš Johnsonovi nevyšlo, poslal oba aktéry na chvíli si odpočinout. Rekonstruovaná sestava si potom otevřela před ostravským košem střelnici a zasypávala ho jednou střelou za druhou. Se stoprocentní úspěšností přidala na konto Nymburka 18 bodů ze šesti pokusů. Teprve však poslední dvě trojky pohnuly výrazně rozdílem ve skóre. Ostrava totiž na první dvě dokázala odpovědět stejnou mincí a na další odpovídala trestnými hody. Diváci potěšeni vývojem zápasu hnali domácí hráče do útoku a ti se zastavili až na stavu 51:26. Dokonalou odplatou za Votroubkův koš s klaksonem první čtvrtiny, byl úspěch Dostála, který zužitkoval posledních pět vteřin prvního poločasu a dvoubodovým košem poopravil skóre.

Druhý poločas začal střelbou trestných hodů Zídek. V dnešním zápase to byly jedině šestky, které mu na jeho konto připisovaly body. Prostor pod košem byl totiž náležitě přehuštěn a úspěchy z bezprostřední blízkosti byly možné buď po rychlých protiútocích nebo při dopichování míče po nezdařené střele. Právě to se povedlo Whitfieldovi, když umístil Nečasovu minelu do koše. I další koš Nymburka padl po útočném doskoku. Johnson ukořistil míč a po otočce z odskoku skóroval. Na konci 23.minuty Novotný svým košem po rychlém protiútoku pokořil třetí desítku rozdílu ve skóre zápasu. Tři minuty poté vyšplhalo po trojce Votroubka vedení Nymburka na nejvyšší rozdíl 34 bodů. Od té doby už možná začali domácí myslet na blížící se zápasy Českého poháru v Prostějově a trochu polevili. Ostravané toho okamžitě využili a do konce třetí čtvrtiny zredukovali náskok o sedm bodů.V poslední části hry už oběma soupeřů o nic nešlo. Náskok Nymburka byl tak velký, že hosté už nemohli ani pomýšlet na úspěch v utkání a hra se zvolnila. Za pozornost stálo jen nahození Špičky nad koš a Nečasovo efektní zakončení. A pak že tohle Češi neumí!

body: Johnson 16, Whitfield 15, Votroubek 13, Nečas 12, Kubálek a Zídek 8, Špička 7, Mujagič 6, Novotný 4, Vorlíček 3, Řeřábek 2 - Pospíšil 12, Dostál 9, Gavlák 8, Halík 8, Prášil 8, Kudela 6, Šiko, Klimánek a Kresta 5, Buzási 2; střelba 3b.: 19/11!:18/5; střelba 2b.: 34/20:38/20; TH: 24/21:20/13; doskoky: 34:15; chyby: 24:26; 5 chyb: 36. Vorlíček - 33. Pospíšil; čtvrtiny: 23:10, 28:18, 22:18, 21:22 rozhodčí: Macela a Kurz; komisař: Ringsmuth Zdeněk; 750 diváků; nejlepší hráč: Ashante Johnson
Sportovní centrum Nymburk

Sportovní centrum Nymburk

Adresa:
Sportovní centrum Nymburk
Sportovní 1802
Nymburk

GPS: N 50° 10' 40.893" E 15° 03' 33.201"

Poslední zápas

ČEZ Basketball NymburkBK ARMEX Děčín
28.05.201989:60Více informací

Kalendář

DOMAVENKUAKCE
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Basketball Nymburk YouTube Channel

SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.