BK Děčín BK DěčínDomácí
68
106

Děčín nám nepoložil do cesty za třiadvacátým vítězstvím ani stéblo.

Rozdíl mezi v pohodě hrajícím a kompletním Nymburkem a trápícími se domácími byl patrný hned od úvodních vteřin zápasu. Děčín nepoznal ani na moment pocit vedení v zápase. Naše úderná základní pětka ve složení Whitfield, Mujagič, Johnson, Nečas a Zídek totiž svého soupeře doslova rozstřílela. Po první Johnsonově trojce, jsme jich přidali do konce první desetiminutovky ještě pět, a tak body na naší straně rostly geometrickou řadou. Četnou střelbu provázela až neskutečná úspěšnost. V prvních devíti minutách jsme nedostali pouze tři pokusy skrz obroučku soupeřova koše. Pomáhala nám k tomu také děravá obrana Energetiků, kteří dali našim střelcům velký prostor. Není proto divu, že už po pěti vteřinách čtvrté minuty byl rozdíl dvouciferný. Pak sice Roberts snížil na devět, ale v následujících pěti minutách se už trefovali jen naši hráči. Po Whitfieldově trestném hodu v čase 8:45 bylo na našem kontě o 27 bodů více!! „Zdá se, že Děčín prožívá velkou krizi, dnes pro nás není důstojným soupeřem,“ hlásil po prvním čtvrtině vedoucí družstva Šístek. Dařilo se nám i v obraně. Ať to bylo v osobní obraně, kterou jsme hráli častěji, abychom eliminovali největší sílu Děčína – rozehrávače Sanderse, nebo zónové obraně, kterou špatně střílející domácí nedokázali překonat. „Domácím se enormně nedařilo střelecky,“ přitakal Šístek.

Na začátku druhé části hry se sice podařilo domácím malinko snížit (13:35), ale když po jedné trojce přidali Mujagič, Zídek a Johnson, ztráceli už tři desítky bodů. V polovině druhé čtvrtiny jsme už měli na svém kontě jedenapadesát bodů, zatímco domácí se drželi při zemi s přesnou třetinou. Za toho jasného náskoku začal trenér Ježdík šetřit své hlavní opory. Díky střídání srovnali domácí krok, ale na víc v té době prostě neměli. „Nenašel se nikdo, kdo by jejich tým vyhecoval,“ konstatoval výstižně Šístek.

Pohled na poločasovou statistiku byl pro fanouška Děčína až neuvěřitelný. Jediným hráčem, který se dostal nad deset bodů byl Sanders (11), ostatní měli mezi 2 a 4 body. Na jednu jedinou trojku spotřebovali 13 pokusů, zatímco my jsme na 10! trojek potřebovali jen o jeden pokus více. S více než deseti body se mohl pyšnit trojlístek hráčů: Johnson (19), Zídek a Mujagič (po 11).

První úspěch druhého poločasu zaznamenal Sanders, který na malou chvíli stlačil rozdíl pod třicet. Po chvíli kontrovali košem s faulem Zídek s Nečasem a začali jsme se opět vzdalovat. V následujících minutách dokázali domácí využít několika ztrát míče a dali dva koše za sebou. Příští okamžiky však přinesly naše dva rychlé protiútoky a devítibodovou šňůru, na jejímž konci bylo čtyřicetibodové vedení (33:73). V té době už asi nikdo nepochybovat o prohře domácích rozdílem třídy. Ani opaření diváci nevytvořili pro své hráče pověstný kotel. Také hráči si přestali věřit, a tak jediné, na co se dalo sázet, bylo už jen pokoření stovky. Díky jednoznačnému vedení sáhl opět trenér Ježdík k hráčům druhého sledu, rozdíl se pouze o malinko snížil. V závěru třetí čtvrtiny nehrál  na naší straně ani jeden hráč základní pětky.

Do posledního dějství naskočila opět nejsilnější sestava obou družstev a hned se náskok vyšplhal až na nejvyšší rozdíl 43 bodů. Poté se už zápas dohrával v klidu, polevili jsme, a tak rozdíl ve skóre se už přestal zvětšovat. Kýženou stovku překonal symbolicky trojkou Votroubek a tečku za utkáním  napsal opět trojkou Kubálek.

Z individuálních výkonů stojí za zmínku hra Denise Mujagiče, který kromě sedmnácti bodů (z toho 5 trojek) dokázal narušovat rozehrávku soupeře vychytáváním přihrávek. Dále několik smečů Ashante Johnsona, kterým aplaudovalo i obecenstvo a stejně tak dobrý výkon Jiřího Zídka. „Nezklamali ani ostatní hráči. Všichni, kteří byli na palubovce odvedli vynikající výkon. Možná je to dáno tím, že Děčín jsme už letos dvakrát porazili rozdílem třídy a že naši hráči si na soupeře věří,“ spekuloval Šístek.

Z tiskovky:

„Nymburk podal TOP výkon a nám se utkání vůbec nevydařilo, i přes střelecké pozice, které jsme měli, jsme se nedokázali prosadit. Od porážky v Opavě, kterou jsme si zavinili sami, hrajeme v útlumu, trénujeme nekompletní a stále čekáme na situaci, kdy budeme na tréninku všichni,“ zhodnotil zápas trenér Hummel. Více radosti měl trenér Michal Ježdík: „Ráz vývoje utkání určila naše základní pětka, která hrála organizovaně a podařilo se jí hned v úvodu eliminovat Sanderse s Robertsem. Hráči si lehce vytvářeli střelecké pozice, hráli s chutí, v ničem jsem je nemusel brzdit. Při současném programu po skončeném poháru v systému sobota-sobota byli na utkání nabuzeni."

Body: Sanders 20, Roberts 14, Wiedner 8, Sitař 6, Holanda 6, Šušák 6, Soukup 5, Tomanec 3 - Zídek 24, Johnson 24, Mujagič 17, Nečas 15, Votroubek 12, Kubálek 6, Whitfield 4, Řeřábek 2, Vorlíček 2; střelba 3b.:  29/6 : 24/15! ; střelba 2b.: 37/16 : 37/22; TH: 22/18 : 21/17; doskoky: 28:34; chyby: 17:26; 5 chyb: 28. Trnka; rozhodčí: Paulík a Volejník; nejlepší hráč: Denis Mujagič