A tým | Český pohár - 29.01.2003

BK Děčín BK DěčínDomácí
76
92

Díky výborné třetí desetiminutovce se mohl radovat Nymburk z vítězství i postupu mezi poslední čtyři týmy Českého poháru. Nymburk poučen nepříjemnou zkušeností z prvního zápasu s Děčínem v této sezoně, začal utkání dobře. První koš zaznamenal kapitán Novotný, ale domácí zpočátku vsadili na jednoho střelce Sitaře, který držel s námi krok. Trojka Votroubka znamenala zisk nepatrného náskoku, ale Roberts po chvíli také trojkou srovnal. Dva koše Johnsona v těsném sledu znamenaly, že Nymburk se v polovině první čtvrtiny ujal doposud nejvyššího vedení o 4 body. Pak ale „koňar“ Sitaře do kolena Kubálka vystavil stop našemu křídlu. Půldruhé minuty před koncem se domácím podařilo vyrovnat a nakonec strhnout vedení na svou stranu. Tři koše v samotném závěru přinesly hostům náskok.

Děčín se ale rozhodně nehodlal vzdát a první tři minuty se nestačil Nymburk divit. Z pětibodového vedení najednou o pět bodů prohrával. Z útlumu nás vysvobodil až Whitfield, který byl při pokusu o trojku faulován a všechny tři trestné hody proměnil. Když za chvíli přidal Standa svou druhou a třetí trojku byl Nymburk opět ve vedení. Ovšem ani hosté nezapomněli střílet z perimetru. Také dvě trojky na jejich straně přinesly opětovné přelití skóre. První poločas skončil stejný muž, který začal, Jirka Novotný a upravil na 42:40 pro domácí.

„První poločas byl velmi rychlý, hodně se střídalo. Na naší i děčínské straně se vystřídali téměř všichni hráči. Myslím, že to byl pro diváky, kterých se sešla plná hala, pohledný basketbal.“, řekl o poločase V.Šístek.

Druhý poločas začal podobně jako předcházející čtvrtina jen se dvěma odlišnostmi. Ten, kdo byl na koni, jsme byli my a čtrnáctibodovou šňůru přerušili domácí dvěma koši. Na začátku byla dvojka Grepla a pak už se o růst skóre starali Johnson, Whitfield a Novotný. V konečném efektu to znamenalo náš osmibodový náskok. „V této části hry jsme byli rychlejší, Whitfieldovi se dařilo nejen dobře podávat míče svým spoluhráčům, ale také vypichovat balóny soupeři.“, řekl Šístek. Do konce čtvrtiny se náskok ještě o 3 body zvýšil. V závěrečném dějství už Nymburk neponechal nic náhodě a v pohodě dokráčel k historickému postupu do Final Four.

Body: Sitař 18, Roberts 16, Hrubý 14, Wiedner 8, Prach a Balík 7, Pohanka 4, Houser 2 – Johnson 25, Whitfield 22 (13 doskoků, 11 asistencí – tripple double), Votroubek 15, Grepl 10, Novotný 8, Panáček 6, Ides 4, Formánek 2, fauly 22:26, trestné hody 29/19 : 21/16, trojky 7:6, čtvrtiny 22:27, 22:15, 14:27, 18:23