A tým | Mattoni NBL - 01.06.2003

BK Opava 1 BK Opava 1Domácí
85
84

V hale NH Ostrava našli basketbalisté Opavy svůj dočasný azyl, atmosféra ale tím rozhodně neutrpěla. Po úvodní dobré čtvrtině se Opaváci nevyvarovali zbytečných chyb a špatné střelby. Nymburští se tak dostali do vedení, které ještě drželi šest sekund před koncem utkání. Poté, ale zazmatkoval Grepl a Rajevac přiblížil Opavu mistrovskému titulu.

Trenér Nikolič, stejně jako ve středu v Nymuburku poslal do základní pětky Klapetka a byl to právě on, který se podílel na úvodních bodech zápasu, nejprve asistoval Stuchlému a vzápětí se trefil sám. Ve 4. minutě, ale domácí trenér Nikolič emotivně komentoval výrok sudího Šedivého a dostal technickou chybu. Johnson, tak poslal hosty poprvé do vedení. To ale netrvalo dlouho a Klapetek trojkou opět převážil misky vah na stranu Opavy a ta první část vyhrála 31:26.

Druhá čtvrtina byla z pohledu domácího výběru katastrofická, naivní chyby v rozehrávce, nepřesná střelba a neúspěšné doskakování, to byly hlavní momenty, které postavily nymburské na nohy. Když k tomu navíc přidal ze své bohatého rejstříku Whitfield pár trojek vypadalo to se Slezany hodně špatně. Nymburští si udržovali místy až jedenáctibodový náskok. Trenér Nikolič míchal se sestavou, a to jak se ukázalo přineslo své ovoce, Czudek šnůrou přesných tref stáhl ve třetí části zápasu skóre na rozdíl pěti bodů a diváci se znovu skvěle bavili, zápas gradoval.

Rozhodnutí, tak měla přinést závěrečná část. Opava se prezentovala neúspěšnou trojkou Zdeňka. Po několika okamžicích se do hry vrátil David Klapetek. Opava začala pomalu náskok soupeře stahovat. Sucharda trojkou snížil na rozdíl pouhého bodu. Domácí poté měli dvě možnosti k obratu, bohužel neúspěšně. Naopak na druhé straně přišel technický koš Formánka a stav byl 81:84. Dvaadvacet sekund před koncem zahrával Czudek trestné hody. Diváci s napětím sledovali výsledek, ruka opavského kapitána byla neomylná - 83:84. Nymburk rozehrával, šest vteřin před koncem Sokolovský brání Grepla, ten zazmatkuje, lehkou přihrávku mu chytá Rajevac a sám běží na koš. Hala bouří, nymburské fanoušky polívá beznaděj, Opava po třetí ve finále zvládá koncovku a ujímá se v celé sérii vedení 3:2.

Body: Sokolovský Ladislav 19, Czudek Petr 17, Klapetek David 16, Stuchlý Marek 15, Sucharda Věroslav 10, Rajevac Branko 6, Beneš Pavel 1, Hrubý Tomáš 1, Zdeněk David 0 - Johnson Ashante 30, Panáček David 21, Whitfield Maurice Lamar 15, Formánek Jiří 8, Novotný Jiří 4, Ides Martin 2, Grepl Tomáš 2, Votroubek Stanislav 2, Řeřábek Kamil 0, Vorlíček Jiří 0; střelba 3b.: 15/6:16/5; střelba 2b.: 31/21:45/23; TH: 36/25:25/23; doskoky: 31:25; chyby: 26:33; 5 chyb: 38. Klapetek David - 36. Votroubek Stanislav, 36. Ides Martin, 40. Novotný Jiří; rozhodčí: Šedivý Zdeněk a Lukeš Václav; TCH: 4. trenér domácích; 1200 diváků; nejlepší hráč: Sokolovský Ladislav