A tým | Mattoni NBL - 12.10.2001

94
NH Ostrava NH Ostrava Hosté
71

Dlouhou dobu otevřené utkání rozhodla lepší střelecká pohoda Nymburka a v závěru i velké množství osobních chyb Ostravy.
Vstup do utkání se lépe povedl hostům. Díky čtyřem trojkám si po celou první čtvrtinu si udržovali mírný náskok, v některých momentech až 7 bodů. Domácí drželi kontakt hlavně střelbou trestných hodů Mladena Gambiroži, sedm bodů ze 17, které BKGA nastřílelo v prvním hracím období, padlo právě z této značky. Druhou čtvrtinu načal překrásným průnikem rozehrávač Vorlíček, leč soupeř kontroval další trojkou. Potom si Nymburk vybral slabou chvilku, když od 2. do 6.minuty nedal koš. V té době výborně hrající hosté určitě naháněli strach 350 platícím divákům. Po koši hostujícího Kudely, kterým Ostrava zvýšila na 21:31, si vzal trenér Benáček klíčový oddechový čas. Nymburk začal praktikovat důraznou zónovou obranu, na kterou hosté nemohli najít zbraň, navíc se začala dařit střelba, a tak se náskok Ostravanů začal ztenčovat. Když do konce druhé čtvrtiny zbývalo 2:07, vstřelil Jirka Novotný svůj třetí koš, kterým se Nymburk poprvé v zápase ujal těsného vedení 35:34. I když hosté ještě dvěma úspěšnými šestkami na chviličku strhli vedení na svou stranu, poslední slovo však patřilo Damjanovičovi, který stanovil poločasový výsledek na 36:37 pro BKGA. Třetí čtvrtina byla zpočátku vyrovnaná, i když Nymburk připisoval na svou stranu o trochu více bodů než Moravané. Patrně rozhodující trhák zahájil na konci 3.minuty Václav Hrubý, kdy BKGA vedlo o 4 body. Když za 90 vteřin vstřelil Novotný svou první trojku, byl náskok již 12 bodů. Od poloviny třetí čtvrtiny přibývaly body na obou stranách takřka pravidelně. Přesto, že v první minutě posledního dějství se vyfauloval hostující Pospíšil a o minutu později odešel z palubovky i druhý hráč základní pětky Jan Sitař, hosté se ještě nevzdávali a udržovali přijatelný desetibodový odstup. V deváté minutě bylo na ukazateli skóre 80:71. Od té doby již ostravští nedali ani bod, naopak BKGA zcela ovládlo palubovku. Pověstnou třešničkou na dortu byly v dvě trojky Josefa Jelínka v poslední minutě zápasu.

Body: Novotný 21, Jelínek a Gambiroža po 17, Damjanovič 15, Hrubý 13, Sirovina 5, Kubálek 4, Vorlíček 2 – Kudela a Sitař 11, Prášil 9, Komárek 8, Pospíšil a Šiko po 7, Gavlák 6, Bučák 5, Pohanka 4, Pršala 3, fauly: 19/38, trestné hody: 50/35 – 70%, 16/12-75%, trojky 5/11, 5 osobních chyb Bučák (24 min), Pospíšil (31), Sitař (32), Gambiroža (33), Gavlát 39, tech.chyby: Sitař, Pohanka, čtvrtiny: 17:20, 20:16, 28:19, 29:16, rozhodčí: Volejník, Rozsypal, komisař: Budra