A tým | Mattoni NBL - 27.10.2001

Ostacolor Pardubice Ostacolor PardubiceDomácí
76
112

V pohodě hrající Nymburk nadělil v 5.kole Mattoni NBL Pardubicím stovku a výhrou rozdílem třídy si upevnil bronzovou příčku v průběžném pořadí nejvyšší soutěže basketbalistů.
Nymburský tým se zakousl do svého soupeře s velkou vervou, dvojky Jelínka, Kubálka a trojka Vorlíčka v prvních 80 vteřinách vnesly do jeho hry klid. Pardubice nedokázaly najít žádnou zbraň na skvělý výkon hostů, a tak skóre na straně BKGA přirůstalo výrazně rychleji než na straně domácích. V polovině první čtvrtiny byl rozdíl 10 bodů, na konci dokonce jednadvacet a Nymburk nastřílel do koše domácích 36 bodů. V tomto ročníku ligy vstřelil za čtvrtinu více bodů jen Kunín do koše Vyšehradu ve 2.kole a to jen o jeden více. Také ve druhé čtvrtině pokračovala exhibice Nymburka, soupeř dokonce v prvních pěti minutách nedal ani bod. První půli zhodnotil vedoucí družstva Vratislav Šístek stručně a výstižně: „Vynikající střelba a super obrana, soupeř byl bezradný, nevěděl, co má hrát“.
I když trenér Benáček od třetí čtvrtiny nechal odpočívat některé hráče základní pětky, pokračoval Nymburk v nasazeném tempu a neustále zvyšoval náskok. V čase 7:26 třetí čtvrtiny svítilo na ukazateli skóre 41:88, tedy rozdíl dosáhl 47 bodů! Třebaže domácí trochu náskok snížili o vítězi utkání již nebyl pochyb. Když Jovan Sirovina proměnil v polovině posledního dějství druhou šestku, padla magická stovka. Posledních deset minut již Nymburk šetřil síly na nedělní pohárové utkání a hlavně na velmi těžký zápas v úterý s Kunínem, proto Pardubice tuto čtvrtinu dokonce o 5 bodů vyhrály.
Body: Raděj 14, Smažák 13, Sitař 12 – Kubálek 22, Jelínek a Damjanovič po 15, Novotný 14, Gambiroža 11, Vorlíček a Sirovina po 10, Špička 7, Panáček 6, Freiberg 2, fauly 23:17, trestné hody: 6/3 – 50% : 21/13 – 62%, trojky: 7:13, rozhodčí: Paulík, Vrážel, čtvrtiny: 15:36, 11:26, 25:30, 25:20