A tým | Mattoni NBL - 06.11.2001

76
BK Děčín BK Děčín Hosté
68

Zmrtvýchvstání Děčína po poločase řádně zdramatizovalo do té doby pro Nymburk jednoznačně se vyvíjející zápas. Zkušenost týmu a přesná ruka Kubálkova nakonec slavily úspěch nad bojovností soupeře.

Nymburk nastoupil do utkání bez zraněného Freiberga a Gambiroži, zvlášť absence v poslední době výborně hrajícího Mladena byla na výkonu družstva patrná. Opatrný začátek, kdy hlavní roli sehrály obrany, ukončil v polovině sedmé minuty úspěšnou trojkou Jiří Vorlíček. Na ní ještě odpověděl 210 cm vysoký Krátký dvoubodovým košem. Z následujícího protiútoku dnes v dobré formě hrající Sirovina zvýšil vedení. Po dvaceti vteřinách fauloval Tomáš Vorlíček při úspěšném trojkovém pokusu Jiřího Vorlíčka, který vzápětí proměnil i nařízený trestný hod.Další tři body přidali ze šestek Sirovina a Hrubý. Poslední slovo prvního hracího období měl Slezák, který trojkou upravil na rozdíl 8 bodů. I ve druhé čtvrtině kraloval na palubovce domácí tým. Za deset minut nastřílel soupeři 25 bodů (z toho 5 trojek). Hlavní podíl na tom měl Josef Jelínek, autor 13 bodů. Půldruhé minuty před koncem vedl Nymburk největším rozdílem 20 bodů. V úplném závěru čtvrtiny zkorigoval hostující Wiedner stav utkání na 45:29. O přestávce si v šatně hráči patrně vyměnili formu. Na hřiště se vrátil nový Děčín, navíc nymburští pod dojmem vysokého vedení polevili v koncentraci a umožnili tak soupeři nabrat vítr do plachet. Děčín střílel i z nepřipravených akcí a kupodivu většina míčů končila v síťce. Severočeši sice snížili, ale stále si Nymburk udržoval poměrně dobrý odstup. Milovníky střelby z větší vzdálenosti určitě potěšil závěr třetí čtvrtiny, protože skóre na obou stranách většinou přibývalo po třech bodech. V poslední čtvrtině se obraz hry nezměnil. Děčín mohutně dotahoval a v páté minutě se přiblížil na jeden bod. Ještě že nejlepšímu trojkaři utkání Zalužanskému zvlhl střelný prach a jeho poslední pokus minul obroučku. Z následujícího protiútoku byl úspěšný Pavel Kubálek a když na trojku Slezáka odpovědět vzápětí také Kubálek a také trojkou, mohli si všichni příznivci domácího týmu oddechnout. Damjanovič poté zblokoval střelu děčínského Hrubého a z protiútoku zvýšil náskok na šest bodů. V poslední minutě se skóre měnilo jen po trestných hodech. Houser proměnil jeden, Kubálek dva a Jelínek jeden. Nymburk si tedy připsal další dva body za šesté vítězství a před reprezentační přestávkou si pojistil třetí místo.

Body: Jelínek 21, Sirovina 15, Kubálek 14, Vorlíček 9, Novotný a Damjanovič po 6, Špička 3, Hrubý 2 – Zalužanský 14, Krátký 10, Slezák 9, Houser 8, Hrubý 7, Snopko 6, Modr 5, Wiedner 4, Doksanský 3, Vorlíček 2, fauly: 17:21, trestné hody: 24/19 – 79% : 13/7 – 54%, trojky 11:11, čtvrtiny: 20:13, 25:17, 16:21, 15:18, rozhodčí: Šedivý, Kukla, diváků 325.