A tým | Mattoni NBL - 05.01.2002

USK Praha . USK Praha .Domácí
64
tymy/nymburk_n.jpg ČEZ Basketball Nymburk Hosté
69

Komentář k zápasu

Návrat k vynikající obraně z úvodu utkání ve třetí čtvrtině a větší bojové srdce rozhodlo o druhém vítězství Nymburka nad loňským šampiónem týmem USK Praha.
Utkání provázela trochu nervozita a špatná střelba obou aktérů. Nymburským hráčům se vůbec nedařila střelba z delší vzdálenosti, ze čtrnácti trojkových pokusů nedali ani jeden koš, a tak poprvé za jejich účinkování v NBL mají v úspěšnosti trojek 0%. Ještěže ani USK nestřílelo dobře (34% úspěšnost dvoubodových pokusů) a BKGA dobře bránilo. Předzápasová matematika byla jasná. Nymburk mohl sedmým vítězstvím v řadě upevnit druhou příčku tabulky, USK se mohl vítězstvím, při předpokládané prohře BVV s Kunínem, dostat na 6.místo, které zaručuje účast v A-skupině nadstavby a poté i účast v play-off. Nymburk zahájil zápas vynikající obranou a poměrně dobrou střelbou. Některé nepřesné střely našly nakonec cestu obroučkou po výborném útočném doskoku. Soupeř byl evidentně zaskočen a nevěděl si při útoku vůbec rady. Nebylo proto žádným překvapením, když po čtyřech minutách prohrávalo USK o deset bodů 1:11. První koš ze hry dokázali domácí vsítit až po sedmi minelách v čase 6:51! Z trojkové vzdálenosti se trefil Formánek a snížil na rozdíl šesti bodů. Od té doby se hra vcelku vyrovnala a družstva střídala lepší a horší okamžiky.

Druhá čtvrtina startovala za sedmibodového náskoku BKGA, který Jelínek ještě zvýšil o 2 body. Po půl minutě však ztratil míč a Vrchota (v minulé sezone hostující hráč Nymburka) z rychlého protiútoku skóroval. Tentýž hráč přidal za chvíli další trojku a Lukš ještě jednu, a tak USK ztrácelo na Nymburk jen tři body. Dobře rozjetým domácím vzal Danilovič na chvíli vítr z plachet, když dvakrát vypíchl Přibylovi míč a oba rychlé protiútoky úspěšně zakončil. Pražany to však jen přibrzdilo, ale nezastavilo. Dvěma trojkami a košem z pole stáhli na nejtěsnější rozdíl jednoho bodu. Protože se na druhé straně netrefil ani Jelínek ani Damjanovič, mohl Formánek v polovině druhého hracího období poslat svůj tým poprvé v zápase do vedení. Nymburk trochu pod dojmem jasného vedení zmírnil obranu, družstvo USK zlepšilo útočné doskakování, ale na výrazný náskok to nestačilo.

V úvodu druhého poločasu dostalo BKGA studenou sprchu. Za vším stál Vrchota. Sám dal dvě trojky a na další koš efektně nahrál. Nymburk rázem prohrával o devět bodů 46:37. Za tohoto stavu si vzal trenér Benáček oddechový čas. Hodně impulzivně vysvětlil hráčům, že základem úspěchu je obrana. Ti si jeho slova vzali k srdci a uzavřeli prostor kolem svého koše tak dokonale, že soupeř dal za pět minut jen dva body. Za tutéž dobu dal Nymburk bodů šestnáct a to mu opět vyneslo vedení o 4 body.

V první minutě poslední desetiminutovky stačilo USK vyrovnat, ale jeho hráči se neradovali dlouho, za chvíli to bylo opět o čtyři. Domácí hlavně zásluhou trestných hodů získali v polovině šesté minuty jednobodové vedení. Šest bodů Nymburka mohlo vrátit do jeho řad klid a pohodu. V desáté minutě byl Kubálkovi odpískán úmyslný faul a jeho advokáta Daniloviče potkal trest v podobě technické chyby. Soupeř dostal příležitost ke zvratu tím, že házel 3 trestné hody a navíc dostal do držení míč. Ještě že Přibyl a Peleška byli úspěšní z čáry trestného hodu jen jednou a Nymburk útok dokázal bez faulu zastavit. Poslední úpravy na skóre proved Lukš a Jelínek, ovšem sedmé vítězství Nymburka v řadě to již neovlivnilo.

Body: Přibyl a Lukš po 14, Formánek a Vrchota po 11, Peleška 9, Janda 5 – Sirovina 24, Damjanovič 14, Jelínek 10, Danilovič 6, Kubálek 5, Vorlíček, Špička po 4, Novotný 2, fauly 26:19, technická chyba Danilovič (40.min), 5 osobních chyb: Janda (29.), Vrchota (34.), Přibyl (40.), trestné hody 21/14 : 26/17, úspěšnost 2-bodových pokusů 34%:46%, trojky 30/8 : 14/0

Predrag Benáček:
I podprůměrnou hrou jsme zvítězili. Bylo to nervózní utkání s takovým zvláštním nábojem, podobné tomu prvnímu v Nymburce. Hráli jsme dobře pod košem i v útoku, ale nemohli jsme dát koš zvenku. Ještě štěstí, ze jsme měli dobrý útočný doskok. Jako hráč ani trenér nepamatuji, že by někdo ze čtrnácti trojkových pokusů nedal ani jednou.
Koho byste pochválil?
Určitě Jovana Sirovinu. Byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání, vstřelil 24 bodů, jedenáctkrát doskočil míč.
V týmu USK chyběl střelec Treml, bylo to na jejich hře vidět?
Ano chyběl, asi to ovlivnilo jejich hru, ale neovlivnilo to konečný výsledek.

Folimanka, USK Praha

Folimanka, USK Praha

Adresa:
Na Folimance 2
120 00 Praha 2

Kapacita haly: 1300 diváků

GPS: 50°04' 01.066" N, 14°25' 55.085" E

Poslední zápas

ČEZ Basketball NymburkBK ARMEX Děčín
28.05.201989:60Více informací

Kalendář

DOMAVENKUAKCE
PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Basketball Nymburk YouTube Channel

SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.