A tým | Mattoni NBL - 09.02.2002

90
Ostacolor Pardubice Ostacolor Pardubice Hosté
77

V dalším pokračování Mattoni NBL přivítal Nymburk dalšího polabského soupeře tentokrát z Pardubic. Z šedi podprůměrného utkání vystoupila jen perfektní střelba Davida Panáčka autora 20 bodů, který koš netrefil jen dvakrát a který byl na konci utkání vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.
Utkání získalo v souvislosti s přestupem Mladena Gambiroži do Pardubic zvláštní náboj. Mladen chtěl určitě ukázat, že se po zranění vrátil do dobré herní pohody. Snad by se mu to i povedlo, narazil však na svého osobního strážce Davida Špičku, který ještě donedávna svému spoluhráči, nedal ani píď volného prostoru a splnil plán trenéra Benáčka. Všichni také čekali, že Nymburk získá převahu pod oběma koši, leč Sirovina i Damjanovič bojovali nejen se soupeřem, ale také s lehkou virovou nákazou.
Hlavně v první čtvrtině nebylo vůbec vidět, že oba aktéry dělí v tabulce tak propastný rozdíl. Hosté hráli svůj standard a domácí se jim přizpůsobili. Nedařila se střelba, řada přihrávek končila v rukou soupeře. Čtyři stovky diváků viděli urputný boj, který přinášel řadu osobních soubojů na hranici pravidel. Rozhodčí proto odpískali za prvních pět minut zápasu jedenáct nedovolených zákroků, přičemž obě družstva nastřílela jen deset bodů, a to většinou z čáry trestného hodu. Ze střelecké letargie se o něco dříve probudili hosté a utekli Nymburku až o šest bodů na konci šesté minuty. To konečně vyburcovalo domácí ke zpřesnění hry a skóre se vyrovnalo. Na konci čtvrtiny zaostávalo BKGA pouze o dva body.
Ani na začátku další části se obraz hry nezměnil. Stav utkání byl stále na vážkách, žádnému družstvu se nepodařilo utéct o více než čtyři body. Střelecká potence družstev byla malá, mezi 15. a 17.minutou dokonce nepadl ani bod. Až v závěru se začaly naplňovat papírové předpoklady a Nymburk se dostal do výraznějšího vedení. Dvě minuty před koncem čtvrtiny poslal trenér Benáček na palubovku Davida Panáčka, který hned první setkání s míčem proměnil v koš z trojkové vzdálenosti. Tím stanovil poprvé rozdíl skóre dvoucifernou hodnotu. Do konce prvního poločasu stačily Pardubice upravit na šest bodů, ale poslední slovo patřilo domácímu Danilovičovi.
Po změně stran se hned na začátku prosadili domácí střelci. Díky Sirovinovi a Kubálkovi vzrostl náskok na 14 bodů, ale hosté se nevzdali a Kukačka za přispění Gambiroži vrátil na osmibodový rozdíl. Ale v rozpětí čtvrt minuty neomylná ruka Panáčkova dvěma trojkami vrátila domácím nejen klid, ale také čtrnáctibodové vedení. Za chvíli potom dostal Mladen Gambiroža trochu volného prostoru a hned se vedení domácích srazilo na polovinu. Poslední dvě minuty stačily domácím hráčům k tomu, aby opět svoje vedení zvýraznili.
V posledním dějství BKGA jen kontroloval skóre. První čtyři minuty byl jediným skórujícím hráčem na straně domácí David Panáček, který dal 9 bodů. Pak se k němu přidal Hrubý s Vorlíčkem a společnými silami dovedli svůj tým k nejvyššímu vedení o 21 bodů. Potom hosté hrající s vědomím, že nemohou nic ztratit, přeci jen upravili skóre na přijatelný poměr.
Body: Panáček 20 (5 trojek), Sirovina 15, Jelínek a Hrubý po 11, Špička a Danilovič po 8, Kubálek 7, Damjanovič 6, Vorlíček 4 – Svoboda 15, Dimitrijevič 14, Gambirožia 11, Kukačka 8, Formánek a Raděj po 7, Musil , Stria a Nádvorník po 4, Smažák 3, fauly 21:29, trestné hody 27/17, 23/16, trojky 9:5, čtvrtiny 21:23, 25:15, 21:15, 23:24, rozhodčí Kukla, Znamínko.