A tým | Mattoni NBL - 19.02.2002

BK Děčín BK DěčínDomácí
74
88

Děčínská hala nabitá téměř osmi stovkami diváků očekávala s napjetím souboj domácích borců s třetím Nymburkem, který už má teď zajištěnu účast v elitní šestce. Děčín stačil hostům z Polabí jen v první čtvrtině, potom se začal projevovat malý počet střídajících hráčů, a tak závěrečný účet vyzněl lépe pro Nymburk.
První čtvrtinu sehrály oba týmy opatrně, vycházely ze zajištěné, dobře pracující obrany. Protoževšak byli na obou stranách poměrně úspěšní střelci, byl k vidění divácky přitažlivý zápas. V průběhu prvních deseti minut se žádnému týmu nepovedlo utéci o více než 4 body. Zpočátku se nedařilo ani americké posile Děčína Robertsovi, který zatížil konto pouze 4 body a dokázal doskočit jen 4 balóny. Velký podíl na tom měla precizní obrana nymburských dlouhých Siroviny, Damjanoviče, později potom také Špičky.
V první polovině druhé čtvrtiny rozdíl skóre stále osciloval blízko kolem nuly. Zlomový okamžik přišel po útočném faulu Hrubého (DC) na Hrubého (NBK) a sám postižený z útoku s přehledem zavěsil svou druhou trojku. Z dalšího protiútoku přidal už stabilní trojkový král David Panáček další tříbodový koš a dílo zkázy děčínských nadějí dokonal zpod koše Damjanovič. Během dvou minut Nymburk získal slušný náskok devíti bodů. Ten sice soupeř snížil minutu před koncem prvního poločasu na třetinu, ale Panáček svým druhým úspěšným trojkovým pokusem vzal Děčínu naději na remízu.
Za dvě a půl minuty druhého poločasu stačil Děčín srovnat na 49:49. Potom ale vzali otěže zápasu do rukou nymburští střelci i obránci. Obrana pracovala tak dobře, že nedovolila domácím čtyři a půl minuty vstřelit jediný bod, naopak o šestnáct nymburských se podělili Špička (6), Jelínek (5), Hrubý (3) a Kubálek (2). Černou pětiminutovku ukončil až Snopko, to už ale Děčínu víceméně ujel vlak.
V poslední čtvrtině již soupeř nestačil fyzicky, a tak Nymburku stačil i průměrný výkon k udržení než čtrnáctibodového náskoku z předcházející čtvrtiny. Nejlepším hráčem zápasu byl vyhlášen Václav Hrubý.
Body: Hrubý T. 22, Roberts 20, Zalužanský 9, Prach a Balík po 7, Snopko 4, Modr 3, Kiršbaum 2 – Jelínek 19, Špička 17, Danilovič 13, Hrubý 10, Kubálek 9, Sirovina 8, Panáček a Damjanovič po 6, fauly 16:16, trestné hody 13/10 : 19/16, trojky 6:6, čtvrtiny 23:24, 17:22, 17:25, 17:17, rozhodčí Dolinek, Kohout.

Vratislav Šístek: “Dneska jsme byli lepší ve všech herních činnostech. Dokázali jsme dobře střídat osobní obranu se zónovou, která činila Děčínu velké problémy. V první čtvrtině hrály oba týmy soustředěně, ale bylo otázkou času, kdy se soupeř položí fyzicky a my ho převálcujeme.”