A tým | Mattoni NBL - 26.02.2002

BK Opava 1 BK Opava 1Domácí
111
85

Poslední kolo základní části se nymburským basketbalistům nevyvedlo. Opavě se tak podařilo napravit si reputaci po porážce z prvního kola a porazila Nymburk rozdílem 26 bodů.
O osudu utkání se rozhodlo poměrně brzy. Nymburk v prvních čtyřech minutách hrál svou hru, Jelínek zatížil konto soupeře sedmi body, potom ale přišel na dlouhých osm minut střelecký výpadek. Tento časový úsek vyzněl jasně pro domácí v poměru 22:4. Do hry se zapojili i moravští rozhodčí (Telúch – Ostrava a Vrážel – Brno). „Hráči nevěděli, jak mají bránit. Každý dotyk protihráče byl faul, a tak hráči museli přistupovat k obraně jinak než jsou zvyklí hrát. To nás rozhodilo. Až v závěru rozhodčí odpískali pár faulů Opavě, aby poměr nebyl tak do očí bijící.“, řekl rozčarovaný vedoucí družstva Vratislav Šístek. „Ani tak zkušený hráč jako je Pepa Jelínek takový výkon rozhodčích nepamatuje. Poprvé v životě jsem dal rozhodčímu čtyřku, což je nejhorší známka“, doplnil ještě Šístek k výkonu arbitrů utkání.
Ve druhé minutě druhé čtvrtiny za stavu 34:11 si vzal trenér Benáček oddechový čas a vyměnil tři hráče. Tato rošáda v řadách Nymburka alespoň na chvíli zastavila lavinu domácích. Pak ale přišla opět smršť osobních chyb, Nymburk získal během necelých 120 vteřin pět faulů a Opava byla opět na koni. Střelba trestných hodů byla pro ně jednoduchým způsobem zvyšování rozdílu skóre. Nymburku se totiž střelecky dařilo. Mezi třetí a osmou minutou dokázali dát 15 bodů, přičemž pouze jednou byla střelba neúspěšná. Těsně před koncem druhé desetiminutovky (ve které Nymburk získal 10 faulů oproti 6 opavským) vedli domácí největším rozdílem 29 bodů. Do konce prvního poločasu se povedlo hostům zkorigovat na rozdíl o šest menší.
Do druhého poločasu nenastoupil Nymburk odevzdaně, pod košem začal operovat Standa Votroubek, který za šestnáct minut strávených na palubovce dokázal devětkrát doskočit míč a vsítit 5 bodů. Díky dobré střelbě trojek Vorlíčka (2), Damjanoviče (1) a Votroubka (1) se podařilo snížil manko na 15 bodů minutu před koncem čtvrtiny. Domácím se navíc zvlášť ke konci přestalo dařit střelecky. Také v úvodu posledního dějství Nymburk Opavu přehrál. Opět se přiblížil na patnáctibodový rozdíl, ale dvě povedené trojky Stuchlého a Sokolovského vrátily Opavě dvacetibodový náskok. Kromě toho, že padla stovka se v závěru zápasu nic pozoruhodného nestalo.
„V útoku se nám dařilo, dali jsme Opavě 85 bodů, v obraně jsme však na šest opavských hráčů nestačili.“, shrnul V.Šístek.

Body: Sokolovský 24, Czudek 18, Stuchlý 14, Vukosaljevič a Sucharda 10, Trnka, Staněk  a Adžič 9, Klapetek 8 – Damjanovič 17, Jelínek 16, Hrubý 13, Vorlíček a Sirovina 9, Novotný 7, Danilovič  a Votroubek 5, Kubálek 3, Špička 1, fauly 26:33, trestné hody 32/25 : 28/22, trojky 12:9, čtvrtiny 25:11, 33:24, 22:25, 31:25