A tým | Český pohár - 13.01.2002

Ostacolor Pardubice Ostacolor PardubiceDomácí
88
tymy/nymburk_n.jpg ČEZ Basketball Nymburk Hosté
90

Komentář k zápasu

Čtvrté kolo Českého poháru svedlo dohromady sousedy z loňského konečného pořadí ligy. Dnes je dělí osm míst, ale na průběhu utkání ani výsledku to znát nebylo. Nymburk dokonce vítězství získal až v samotném závěru stoprocentním proměněním trestných hodů. 
Nymburk začal v Pardubicích podle papírových předpokladů. Dobrou obranou i útokem získal až osmibodový náskok, o který však v závěru musel bojovat. Ještěže se dvakrát za tři trefil Panáček. “Pak opět nastoupily naše včerejší chyby, nepozornost v obraně a lehkovážnost. Toho Pardubice využily a střílely nám lehké koše”, hodnotil vstup do druhé čtvrtiny Vratislav Šístek. Skutečně mezi druhou a čtvrtou minutou se poměr skóre otočil a za kratší konec tahal Nymburk. Protože ani Pardubice nebyly schopny Granagru utéct, skončil poločas smírně. Bodová tahanice vládla i třetí desetiminutovce. Ani jeden ze soupeřů se nevybudoval nějaký výraznější náskok. Obraz hry byl úplně stejný i v posledním hracím období. Nymburk sice získal šestibodový náskok, ale ležérní hrou o něj půldruhé minuty před koncem přišel. V úplném závěru rozhodla větší zkušenost Nymburka. Pardubičtí hráči v zoufalé snaze udržet Nymburk dál od svého koše, faulovali a ze čtyř nařízených trestných hodů se GA trefilo čtyřikrát. To rozhodlo o vydřeném vítězství a postupu mezi osm nejlepších týmů. 
Body: Svoboda 18, Formánek 15, Skalecký a Kukačka po 11, Musil 9 – Jelínek 17, Sirovina 16, Votroubek 12, Danilovič 11, Novotný 10, Panáček 8, Vorlíček 7, Kubálek 5, Damjanovič 3, Freiberg 1, fauly 24:31, trestné hody 31/19 : 27/20, trojky 8:9, čtvrtiny 22:26, 25:21, 16:19, 25:24

Hodnocení utkání vedoucím družstva Vratislavem Šístkem:
Malinko jsme obavy měly, ale přeci jen ten výkonnostní rozdíl mezi Nymburkem a Pardubicemi se měl projevit. I začátek utkání tomu nasvědčoval, pak nás ale chyby připravily o téměř desetibodový náskok. Celý druhý poločas i konec prvního byl jako přes kopírák toho včerejšího utkání v Ostravě. Velice špatná obrana, opět vybouchli zahraniční posily. K tomu se přidala střelecká nepřesnost Pavla Kubálka. Útočný prapor držel jen Pepa Jelínek. I když jsme prostřídali celou lavičku, nepodařilo se nám získat nějaký rozhodující náskok.
Nebyli hráči unaveni z náročného týdne?
Na to se nemůžeme vymlouvat. Nějaká únava může být, ale to nebylo rozhodující. Výkonností rozdíl mezi námi a Pardubicemi by měl být vidět. 
V čem je tedy problém?
Máme trochu problémy jiné než basketbalové. V týmu jsou čtyři cizinci, na soupisku však mohou být zapsáni jen tři. Určité napětí mezi nimi se patrně přenáší i do jejich nesourodé hry. Vše by se mělo vyřešit v nejbližší době. Reprezentační přestávku musíme využít na přípravu tak, aby v únoru hrál Nymburk zase takovou hru jako před Vánoci. 
Jaké jsou další pohárové plány?
Samozřejmě dostat se až do finálové čtyřky. To znamená přehrát Opavu. Není to nemožný úkol. První letošní vzájemný zápas jsme vyhráli, navíc Opava v sobotu prohrála na USK, kde my jsme týden před tím uspěli.

Poslední zápas

ČEZ Basketball NymburkBK ARMEX Děčín
28.05.201989:60Více informací

Kalendář

DOMAVENKUAKCE
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Basketball Nymburk YouTube Channel

SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.