A tým | Eurocup - 08.12.2009 18:00

tymy/nymburk_n.jpg ČEZ Basketball NymburkDomácí
71
Brose Basket Bamberg Brose Basket Bamberg Hosté
66

Názory po utkání

Chris Flemingtrenér Bambergu
Chris Fleming

Gratuluji Nymburk k vítězství. Myslím si, že jsme byli 25 minut lepším týmem. Daleko lépe jsme pohybovali míčem na útočné polovině a dostávali jsme se do lehkých střel. Bohužel toto jsme přestali praktikovat především v poslední čtvrtině. Na druhé straně soupeř střelecké pozice proměňoval, byl agresivnější v osobní obraně po celém hřišti. Nedá se nic dělat, musíme se připravit na další zápas série, který odehrajeme za týden v Bambergu.

Jak důležitou součásti vašeho arsenálu je střelba za tři body?

Není to žádná tajnost, že jsme jedni z nejlepších v Bundeslize. Není to však jen o vynikajících střelcích, do situací se dostáváme výborným pohybem míče po hřišti. To se nám dnes na konci nedařilo. Musím říct, že máme stejně dobrou podkošovou sestavu, která je schopná zpod koše střílet. Jen střelba z perimetru by nestačila na postup dál v Eurocupu.

Proč jste se 45 vteřin před koncem za cenu faulů nepokusili o vítězství?

Nechtěli jsme faulovat kvůli rozdílu bodů. Každý bod může být klíčový. Pokud by to byl běžný ligový zápas, použil bych určitě „taktické“ fauly.

Věříte, že dokážete vyhrát doma o více bodů než jste dnes prohráli?

Ano věřím tomu. Pokud toto nedokážete v soutěži jako je Eurocup ve čtyřčlenné skupině, potom si nezasloužíte postoupit.

Jakým překvapením bylo pro vás vystoupení Phila Ricciho?

Znám Phila velmi dobře. Stejně jako kouč Nymburka sleduji velmi pozorně izraelský basketbal. Takže jsem ho vidět hrát v minulé sezoně. Myslím si, že to je hráč, který hraje kolem koše. V okamžicích, kdy on hrál dobře, tak Nymburk získal hodně sebedůvěry v útoku. Také si myslím, že byl daleko fyzičtější než byli naši podkošoví hráči. 

Muli Katzurintrenér Nymburka
Muli Katzurin

Myslím si, že to byl velice těžký zápas proti dobrému týmu, který dnes výborně střílel za tři body. První polovinu jsme nezačali moc dobře, nechci ale říct, že jsme hráli špatnou obranu, ale nehráli jsme chytře. Trojky přicházely po akcích, které jsme znali. Také jsme dovolili soupeři osm útočných doskoků a třikrát nám míč vypadl z ruky a to mě velice frustrovalo. O těchto skutečnostech jsme mluvili s týmem o poločasové přestávce a ve druhém poločase jsme se pokoušeli o změny v obraně. Střídali jsme osobní obranu se zónovou ve snaze změnit rytmus a tempo hry. Poslední čtvrtina byla naprosto neuvěřitelná, hráči hráli s obrovským srdcem a byla patrná chuť po vítězství. Sice jsme skórovali i nějaké body, ale tuto čtvrtinu jsme vyhráli především obranou. Na závěr dovolte, abych pochválil naše hráče. Dnes jsme opět hráli jako opravdový tým. Opravdu není jednoduché hrát zápas bezprostředně po snadném vítězství nad USK před několika dny.

Co se stalo Láďovi Sokolovskému?

Nemohu teď říct, jak bude zraněný kotník vypadat zítra. Nechme se překvapit. Láďa prostě nemá štěstí proti německým týmům. V přípravě si zranil stejnou nohu proti německému týmu.

Nymburk v Pardubicích porazil už hodně týmů. Je toto vítězství nejdůležitější?

Každý zápas je důležitý a ten následující je ještě důležitější. Skupina o čtyřech týmech je vždy náročná. Doma si nemůžeme dovolit prohrát, když chceme myslet na postup. 

V poslední čtvrtině při přebírání bránil Ricci středního rozehrávače Robertse. Byla to poslední naděje na zastavení trojek soupeře?

Museli jsme něco udělat. Nakonec se ukázalo, že to byl dobrý tah. Byla z toho jen jedna trojka proti Riccimu. Zásadní je, že pokud se nějaká akce daří, musí soupeř zareagovat a to byla jedna z možností jak reagovat.

Nepřekvapilo vás, že Bamberg hrál na rozdíl a že nefauloval, aby se snažil vyhrát?

Rozdíl bodů může být důležitý. Možná udělali správnou věc, že nás nefaulovali. Nechci ale mluvit za stranu soupeře. Já jsem spokojený s konečným výsledkem. My jsme se zjevili odnikud. Jediné, co mi vadí, že jsme nedali poslední střelu.

Změnily se naše postupové šance?
Po třech odehraných kolech je to mezi třemi týmy Bamberg, Nymburk a Biella velmi otevřené. Jestliže v této trojici nikdo nevyhraje venku, je pravděpodobné, že může rozhodovat skóre ze vzájemných zápasů
Anton Gavelhráč Bambergu
Anton Gavel

Nejprve bych chtěl Nymburku pogratulovat k vítězství. My jsme hráli velice dobrý první poločas a ve třetí a čtvrté čtvrtině jsme polevili a dostali jsme několik lehkých košů. Jakmile se Nymburk dostal do vedení, bylo už nemožné je zastavit. Tento zápas jsme prohráli, ale už teď se musíme dívat na příští utkání za týden.

Jak moc spoléháte na střelbu trojek?

Na to se nechceme spoléhat. Dnes sice ve třech čtvrtinách padaly trojky jako o závod, ale v poslední už to bylo horší a zápas jsme prohráli.

Ve všech třech zápasech jste nezvládli poslední čtvrtinu….
Ano, je to tak. V předchozích zápasech jsme měli dostatečný náskok a dokázali jsme zápas ještě zvládnout. Dnes to nevyšlo. Musíme se koncentrovat více až do 40.minuty.
Petr Bendahráč Nymburka
Petr Benda

Na rozdíl od předcházejících zápasů jsme do tohoto utkání nevstoupili dobře. Během dvou minut jsme prohrávali skoro o deset bodů a vyrovnávali jsem se s tím 35 minut. Naštěstí v poslední čtvrtině Bamburgu odešla střelba z dálky a my jsme trpělivou hrou dosáhli snížení náskoku a konečného vítězství.

Nymburk v Pardubicích porazil už hodně týmů. Je toto vítězství nejdůležitější?

Není to nejcennější. V každém Eurocupovém ročníku jsme hráli domy vynikající utkání a vyhrávali jsme v koncovkách. Pro tento rok je to jedno z nejlepších utkání, které jsme tady odehráli. Ještě nás ale čeká důležitější s italskou Biellou.

Co říkáš na výkon Phila Ricciho?

On začal úřadovat v polovině třetí čtvrtiny velice dobrou hrou zásady ke koši. To nám umožnilo náskok snížit. Musím uznat, že nás v některých momentech držel nad vodou. My jsme také trochu změnili taktiku a podávali jsme mu pod koš více míčů než zpočátku.

Jak moc ovlivňuje výkon týmu taková trojková smršť, kterou předvedli hosté na začátku?

Trochu to sráží tým, ale musíme si přiznat, že hodně střel bylo otevřených. Měli jsme na to být připraveni, ale našimi chybami v obraně jsme umožnili střílet přesně.

Spoléhali jste se, že procento úspěšnosti poklesne?

Na to se nedá spoléhat, museli jsme začít u sebe. Opravdu ve poslední čtvrtině jsme začali všechno přebírat a soupeř s tím měl větší problémy. Nutili jsme Bamberg najíždět pod koš a tam se jim nedařilo.

Změnily se naše postupové šance?

Nezměnily se vůbec. Udrželi jsme si domácí neporazitelnost. V Bambergu bude daleko těžší vyhrát. Vypadá to, že se o postup porveme my, Bamberg a Biella. Rozhodovat se bude v posledním kole. 

Ladislav Sokolovskýhráč Nymburka
Ladislav Sokolovský

Věřili jste, když jste se tak dlouho nemohli dostat před soupeře?

Kdybychom nevěřili, neměli bychom na hřišti, co dělat. Bohužel jsme se dopouštěli v obraně drobných chybiček a soupeř měl několik hodně volných trojkových střel s obrovskou úspěšností. Proto ty chyby byly více vidět.

Když měl Bamberg trojky 12/10, věřili jste, že to nemohou vydržet celý zápas?

O tom jsme nepřemýšleli, My jsme se snažili odstranit naše chyby a do volných trojek je už nepouštět.

Zaujal tě něčím soupeř?

Musím říct, že Bamberg měl naše akce velice dobře přečtené. Jakmile jsme ukázali nějakou akci, hned to opakovali a stavěli v koridorech našeho pohybu. Myslím, že takhle dokonale naši hru ještě nikdo neměl přečtenou.

Co bylo největší zbraní soupeře?

Zdobila je týmová hra. V kádru nebyl žádný hráč, který by dával většinou bodů. Všichni přispívali nějakými bodíky a to se velice těžko brání.

Byli jste nervózní, když vám nepadaly šestky?

Těch neproměněných šestek bylo dost, ale nervozita nás neovládala. Důležitější bylo, že jsme našli způsob, jak soupeře přehrát, jak mu zabránit ve skórování, jak proměňovat naše útoky.

Spoléhali jste na katastrofické 4.čtvrtiny Bambergu?

Já jsem o žádných nevěděl….. My jsme výkon vystupňovali a bylo to zásluhou naší lepší hry než špatné hry soupeře.

Jak si vysvětluješ, že trojky dávali naši podkošoví hráči?

Určitě to bylo jejich výbornou přípravou na zápas. Ke mně se míč ve vhodný okamžik v podstatě nedostal. 

Philip Riccihráč Nymburka
Philip Ricci

Byl to opravdu těžký zápas, my jsme ho začali špatně, nehráli jsme dostatečně agresivně. Po poločase jsme udělali nějaké změny a hned to bylo lepší! A výsledek vidíte: výhra!

Mohl bys zhodnotit svůj výkon?

V druhé půlce se mi dařilo, za což jsem byl rád, snažil jsem se hrát tvrdě a nenechat nikomu nic zadarmo. Tvrdá obrana byl základ.

Mnozí říkají, že ty jsi byl strůjce obratu...

Nesouhlasím, hra se začala otáčet, protože jsme odváděli týmový výkon. Jeden hráč tým nedělá, musí nás být na palubovce pět.

Počítali jste s tím, že Bamberg mívá slabší poslední čtvrtiny?

Kdybychom se na to spoléhali, tak bychom nikdy nevyhráli. Takhle to prostě chodí, oni na nás vlítli v první půlce, my na ně v druhé.

Arthur Leehráč Nymburka
Arthur Lee

Abych řekl pravdu, tak jsme do zápasu vstoupili dost zpomaleně. V druhé půlce jsme udělali některé věci, které jsme měli dělat už od začátku zápasu a hru jsme Bambergu znepříjemnili a hlavně je tím pádem trestali ve chvílích, kdy spoléhali na útok. Byl to skvělý zápas. Moc jsme ho chtěli vyhrát a povedlo se!

Měl si v průběhu zápasu strach, že už ho nemůžete vyhrát?

Zcela upřímně - v zápase všeobecně, ale hlavně v takových jako je tento, prostě není čas mít strach. Jediné, na co musíš myslet je to, jak zlepšit věci, které se tobě nebo týmu nevedou. Ještě nikdo, kdo měl strach, žádný zápas nevyhrál. Vyhrát může ten, kdo se snaží zlepšit své chyby.

Kdy se zápas zlomil?

Jasně v poslední čtvrtině. Hráli jsme výborně v obraně, nenechali jim otevřené střely jako před tím, dali jsme jim pár pěkných bloků a to nás nakoplo a je přesně naopak.

V první polovině si nabíral rychle dost faulů....

Ano, to mě štvalo... Ale co s tím člověk nadělá... Tím se nesmí nechat hráč unést, ale hrát naopak tak, aby to negativně neovlivnilo tým a jeho výkon. V mém případě jsem měl i výhodu v tom, že to za mě vzal Mike Lenzly, který hrál perfektně!

 
 
Michael Lenzlyhráč Nymburka
Michael Lenzly

Byl to skvělý zápas! V první půlce jsme nehráli ani v obraně ani v útoku to, co jsme hrát chtěli a hlavně měli. V druhé půlce se ukázal týmový duch a my díky tomu vyhráli!

Můžete zhodnotit, kdy byl klíčový moment zvratu?

V jednu chvíli, nevím přesně, kdy to bylo, se Bambergu nepodařilo dát dlouho koš ze hry. Důležitým faktorem ale bylo omezení útočného doskoku, ve kterém Bamberg v  první půlce zápasu dominoval.

Bambergu se nedaří v posledních čtvrtinách. Kalkulovali jste s tím?

To je sice pravda, ale taková strategie na zápas opravdu nebyla. V takových zápasech se musíte soustředit na svůj výkon a ne na to, v které části hry se soupeři v minulých zápasech nedařilo, protože zrovna v tomto to může být úplně jinak. Takže počítat se s tím opravdu nedá.

Poslední zápas

ČEZ Basketball NymburkBK ARMEX Děčín
28.05.201989:60Více informací

Kalendář

DOMAVENKUAKCE
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Basketball Nymburk YouTube Channel

SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.