A tým | Příprava 08/09 - 04.10.2008 19:00

101
BC Kolín. BC Kolín. Hosté
65

Poslední zkoušku před středečním zápasem s Libercem sledovala slušně zaplněná hala a určitě se diváci nenudili. Zápisky z utkání si dělal také Jan Slowiak, trenér Liberce, který v prvním kole hostí naše hráče a ve třetím kole jede do Kolína.

Utkání mělo jednoznačný průběh. Hosté zlobili jen v úvodních minutách. Vzhledem k tomu, že nymburská obrana je nepouštěla do bezprostřední blízkosti koše, vsadili hráči z Kolína na střelbu z dálky. Ve třetí minutě se z tohoto prostoru dvakrát trefila nová posila Kolína rozehrávač Pavlík, hosté vedli 8:4 a vlna nadšení zachvátila celou lavičku i fanoušky hostujícího týmu. Nadšení zchladil trojkou Goran Jogodnik a Blake Schilb obrátil skóre v náš prospěch. Hráči Kolína se i poté snažili ztéci náš koš z dlouhé vzdálenosti, ovšem ujal se jen Brownův pokus s pořadovým číslem 11 necelou minutu před koncem první čtvrtiny. Naši hráči od stavu 7:8 v polovině 4.minuty už do konce zápasu ani jednou neprohrávali. Vyrovnat se podařilo jen Pavlíkovi na 13:13 na konci šesté minuty. Ke konci první čtvrtiny se náš náskok vyšplhal na devět bodů, avšak poslední střelu proměnil Brown. Druhá čtvrtina byla ještě vyrovnanější. Kolín držel do poloviny druhé desetiminutovky přijatelnou ztrátu pod deseti body. Pak naši hráči zásluhou několika útočných doskoků svoje vedení navýšili až na 14 bodů. V poločase ztráceli hosté 11 bodů.

Druhý poločas začal střelecky Michal Křemen. Po trojce a dvojce jsme vedli 55:41 a svoje vedení jsme postupně navyšovali až na dvaadvacet bodů 66:44 v polovině třetí čtvrtiny. Kolín dal od změny stran jen 5 bodů a ve druhé polovině čtvrtiny přidal dvojnásobek. Vzhledem k tomu, že i našim hráčům se v útoku dařilo, navýšili jsme vedení na 25 bodů. V poslední čtvrtině se hosté prosadili pouze 11 body, my jsme dali dvakrát více. Blake Schilb trojkou napsal na ukazatel skóre dvě devítky a trojciferné číslo rozsvítil Matej Venta.

Body: Jagodnik 22, Křemen 17 (trojky 5/3), Schilb 15 (doskoky 10 – double-double), Benda a Lee 8, Slezák 7, Tomaszek 6, Chán a Venta 4, Sokolovský 3, Gray 2 – Brown 16, Rogers 14, Pavlík 13, Mihailovič 11, Machač 4, Novotný 3, Kandič a Kiršbaum 2, za 2 body 57/31 : 30/17, trojky 21/8 : 23/5, TH 17/15 : 24/16, fauly 24:19, čtvrtiny 27:20, 23:19, 29:15, 22:11