A tým | Mattoni NBL - 11.02.2009 18:00

99
BC Kolín. BC Kolín. Hosté
64

Utkání mělo dva od sebe odlišné poločasy. V prvním poločase dokázal Kolín odolávat a držel se v přijatelné ztrátě, ale ve druhém poločase už na naši útočnou hru nenašel odpověď. Na našich hráčích bylo vidět, že se zápasem baví, hráli lehce a bojovali. Pro vývoj zápasu bylo důležité, že nebyli uspokojeni ani výraznějším vedením a nepolevovali v obraně. Na konci zápasu pak nevyslyšeli prosby fanoušků a bod zaostali za stobodovým přídělem.
Největší rozdíl mezi oběma týmy byl v procentu úspěšnosti střelby. Naše se vyšplhala téměř na 60%. Šedesát bodů padlo z kratší vzdálenosti a třicet z perimetru. Zbývajících devět bodů proměnili naši z čáry trestných hodů. Dnes nás zdobila stoprocentní úspěšnost střelby TH (9/9) obě šestky dal i Radek Nečas, kterému se v posledních zápasech z této čáry moc nedařilo. Ocenil to i kotel nymburských fanoušků větším počtem decibelů. Solidních bylo i 56% střelby za dva body a trojková úspěšnost 67% je vynikající vizitkou. Takhle účinnou střelbu z perimetru jsme letos ještě neměli. Z 15 pokusů jsme vytěžili třicet bodů. V minulém zápase proti Pardubicím jsme vystřelili stejný počet pokusů za tři body, dali jsme ale jen 5 košů. Souboj pod oběma koši jsme vyhráli. Naši hráči měli o 10 doskoků více. Velkým pozitivem je dvacet pět asistencí, které svědčí o kolektivní hře. Je to třetí největší počet v tomto ročníku. Přeborníkem v nahrávkách se stal Justin Gray (6), který přebíral pozici středního rozehrávače když nehrál Arthur nebo Matej. Hosté byli ve všech činnostech horší. Úspěšnost střelby se pohybovala pod 40%. Kolín spotřeboval na skoro stejný počet trojek dvojnásobný počet pokusů a není divu, že jejich úspěšnost klesla na 31%.
Utkání jsme začali velice dobře. První body hostů ze hry padly až na konci 5.minuty. Zbývající útoky končily buď nepovedenou střelou, ztrátou nebo faulem při střelbě. To jediné ochránilo Kolín od nulového skóre na místě svých vstřelených bodů. Naši naopak nečekali na fauly a aktivní hrou se dostali až do desetibodového vedení. Hosté však byli jen ovlivněni, ale nikoliv vyřazeni z dalších bojů. Polehoučku bez větších šňůr ubírali z našeho náskoku až se po trojce Amese dvacet vteřin před koncem čtvrtiny dostali na tři body (22:19). Poslední slovo však patřilo Grayovi. Do druhé čtvrtiny nastoupila prostřídaná pětice hráčů. Chvíli trvalo než si na sebe zvykli. První body druhého hracího období dal nastoupivší Goran Jagodnik. Rychlou střelou za tři body překvapil svého obránce. Osmibodová ztráta ještě nebyla pro Kolín osudová. Ve 13. až 15.minutě se hosté postupně dostali opět až na rozdíl 3 bodů. V dalším přibližování je zastavila trojka Slezáka a dva body Venty. Náš tým se v polovině druhé čtvrtiny našel a rozdíl ve skóre se pomalu dostal na deset a více bodů. Hlavní ofenzíva se však ještě chystala.
Po změně stran nastoupil tým, který zlepšil útok a také obranu. Hosté se nestačili divit, jak snadno se degraduje jejich solidně odvedená první dvacetiminutovka zápasu. Čtvrtinu odstartoval dnes neomylný střelec Blake Schilb (střelba z pole 7/7). Z nájezdu ho podpořil Matej Venta a pak přišlo dalekonosné dělo Ladislav Sokolovský. Dvěma lehkými trojkami posunul naše vedení na 18 bodů (23.minuta – 63:45). Hosté se zuby nehty drželi a to díky dvěma trojkám (Ames a Novotný) a dvojkou šťastného Amese. Naši nepolevovali v útočné i obranné snaze při dvacetibodovém vedení, a tak se rozdíl ve skóre zvyšoval i nadále. Zastavilo se to až na 28 bodech před poslední čtvrtinou. Ani v ní už nenašel Kolín fyzické síly a hořel v obraně i útoku. Třicítku v rozdílu úspěšně atakoval Nečas hned na úvod poslední čtvrtiny. Kolín ještě chvíli proměňoval svoje střelecké pokusy a to až do poloviny 34.minuty. Pak Kiršbaum v čase 33:20 dal poslední koš hostů a protože se ani nikomu z našich nechtělo do placení „pokuty“ za pokoření stovky, dali jsme „jen“ 99 bodů.
Body: Sokolovský Ladislav 21, Schilb Blake 15, Gray Justin 12, Jagodnik Goran 12, Slezák Pavel 10, Venta Matej 7, Benda Petr 6, Nečas Radek 6, Chán Aleš 4, Lee Arthur 4, Křemen Michal 2, Tomaszek Robert 0 - Ames Rahsaan Edward 14, Lepinaitis Andrius 9, Novotný Jiří 7, Rogers Jon 7, Mihailović Vladimir 7, Machač David 6, Zuzák Stanislav 5, Kiršbaum Tomáš 4, Pavlík Jan 3, Brown Jonas 2, Zachrla Roman 0; střelba 3b.: 15/10:29/9; střelba 2b.: 52/30:30/11; TH: 9/9:22/15; doskoky: 37:27; chyby: 21:16; 5 chyb: 38. Jagodnik Goran - 30. Zuzák Stanislav; TCH: 18. Jagodnik Goran; čtvrtiny: 24:19, 29:21, 29:14, 17:10; rozhodčí: Vyklický Robert, Macela Miroslav, Lukeš Libor; komisař: Bruna Karel; 350 diváků; nejlepší hráč: Slezák Pavel