A tým | Mattoni NBL - 25.03.2009 17:45

BC Kolín. BC Kolín.Domácí
71
89

Utkání s Kolínem mělo dnes dva začátky. Ten první, v avizovaný čas 17:45, nevyšel zcela dle představ kvůli problémům s časomírou a tak se všichni odebrali ze středového kruhu zpět rozcvičovat.Druhý pokus asi tři minuty poté už vyšel a tak mohlo utkání opravdu začít.
Úvodní rozskok jsme sice vyhráli, ale míč se nám podařilo po pár vteřinách útoku ztratit. Petr Benda fauloval Rogerse při střelbě, ten se v exekuci trestných hodů nemýlil a svými dvěma body otevřel skóre zápasu. To se ale patrně nelíbilo Petrovi a tak po spolupráci s Michalem Křemenem otevřel skóre i na naší straně. V tomto duchu pokračoval Petr dále po celou první čtvrtinu, kdy nasázel do soupeřova koše 12 ze svých celkových 16 bodů. V polovině druhé minuty skóroval z výskoku svým typickým způsobem Arthur Lee, zvýšil na 2:4 a od té chvíle jsme až do konce zápasu už jen vedli. Poté po dvou bodech přidal dvakrát Benda a protože se kolínským nepovedlo v útoku ani jednou prohodit míč obroučkou, naše vedení se navýšilo na 2:8. Na to trenér Benaček reagoval time-outem, na time-out zase ihned reagoval Michal Křemen svou čistou trojkou po asistenci Pavla Slezáka a mohlo by se konstatovat, že o vítězi bylo pomalu rozhodnuto. Kolín se ale hrdině snažil a povedlo se mu skóre ztenčit na rozdíl pěti bodů, ale na to jsme my dokázali vždy odpovědět a tak čtvrtina skončila devítibodovým rozdílem. V druhé čtvrtině se nestalo nic zásadního, Kolín slavil úspěchy při zdvojování našich hráčů a tak se do šaten odcházelo za stavu 36:46.
Druhou půli otevřel Láďa Sokolovský a dal tak Kolínu najevo, že desetibodový rozdíl je nám málo. Na tuto "výzvu" zareagovalo trio Nečas, Benda, Schilb a postarali se během dvou minut o dvacetibodové vedení. S tím už pravděpodobně byli naši hráči mnohem spokojenější a tak na každý koš Kolína reagovali košem stejné hodnoty a rozdíl dvoudesítek bodů tak svítil na ukazateli po třetí čtvrtině. V poslední čtvrtině zvýšili Robert, Blake a Sokol na pětadvacet bodů, to ale kolínské namíchlo a během třech minut snížili rozdíl na patnáct bodů. Na to jsme ovšem odpověděli úspěšnou střelbou a drželi jsme se od soupeře na šestnáct až dvacet bodů. Zajímavostí potom bylo 20 vteřin do konce zápasu to, že si oba dva trenéři vybrali time-outy (a to ihned po sobě) a protože o zápase bylo rozhodnuto, pravěpodobně tak zkoušeli akce, které se budou hodit do zápasů "až o něco půjde".
Z našeho týmu zasáhli do zápasu všichni hráči a všichni si také na své konto připsali minimálně dva body. V týmu soupeře byl stav podobný, do hry nezasáhl jenom Jirka Novotný a do listiny střelců se nezapsali pouze dva nastoupivší hráči. Ve statistických ukazatelích jsme dominovali hlavně na doskoku, kdy jsme si doskočili dvakrát tolik míčů, než soupeř (my 34, Kolín 17). Rozdíl byl také v asistencích, Kolín jich měl na svém kontě 13, nám se jich podařilo celkem 20 a to tím způsobem, že se o ně podělilo celkem 10! našich hráčů, což zajisté hovoří o týmovosti naší hry. Za zmínku potom stojí také rozdíl v počtu dvoubodových pokusů - my jsme byli ze 49ti pokusů úspěšní celkem 34krát, Kolín z 36ti pokusů 16krát a tak ze strany domácích nepadla do koše ani polovina toho, co padlo z našich rukou do koše jejich.

body: Rogers Jon 14, Kiršbaum Tomáš 9, Zachrla Roman 9, Brown Jonas 9, Pavlík Jan 8, Zuzák Stanislav 8, Lepinaitis Andrius 7, Ames Rahsaan Edward 5, Machač David 2, Šebek Jiří 0, Mihailović Vladimir 0 - Benda Petr 16, Jagodnik Goran 16, Sokolovský Ladislav 15, Schilb Blake 12, Slezák Pavel 8, Nečas Radek 6, Křemen Michal 5, Lee Arthur 4, Chán Aleš 3, Tomaszek Robert 2, Venta Matej 2; střelba 3b.: 22/8:14/5; střelba 2b.: 36/16:49/34; TH: 19/15:9/6; doskoky: 17:34; chyby: 17:19; rozhodčí: Zachara Ivan, Lukeš Libor, Kučera Martin; komisař: Hlaváček Pavel; 600 diváků; nejlepší hráč: Benda Petr