A tým | Mattoni NBL - 10.01.2009 18:00

111
BC Kolín. BC Kolín. Hosté
67

Proti Kolínu jsme hráli s chutí a nastříleli jsme popáté (ze šesti zápasů) více než sto bodů

Před utkáním byla jednou z neznámých, jak se naši hráči dokáží vyrovnat se snadnějším soupeřem v mezidobí dvou velice důležitých zápasů v rámci Eurocupu. V obraně jsme hráli průměrně, tedy jen co se týče skóre, protože 67 obdržených bodů to je náš letošní průměrný počet. Jinak obrana byla vynikající a o její intenzitě hovoří sám za sebe počet získaných míčů – 20!! Přeborníkem byl Radek Nečas, který za 16 minut získal míč sedmkrát! Tímto výkonem vyrovnal rekord letošní sezony, který držel David Toya z 30.prosince 2008. Toya však strávil na palubovce téměř dvojnásobný čas. V útoku jsme zahráli o sedmnáct bodů lépe než je průměr. Ve všech čtvrtinách jsme dali nejméně 25 bodů, ale nejednalo se individuální hru jednotlivce, ale týmový výkon. Jednak jsme měli 23 asistencí, přičemž po čtyřech měl Venta, Schilb a Nečas, a také jsme dokázali body rozdělit mezi všechny hráče, kteří zasáhli do hry. Dvouciferný počet mělo 7 hráčů a zbývající dva nepaběrkovali, ale dali 8 bodů. Ve střeleckých statistikách jsme byli rovněž lepší a měli jsme o dvacet střel z pole více než náš soupeř. Blýskl se dvěma dunky Radek Nečas. Efektní byl také Chánův dunk po vhazování.
Utkání jsme začali sedmi body v řadě, z toho Schilb si hned v prvních dvou útocích připsal pět bodů. Už na začátku 3.minuty se rozdíl ve skóre přiblížil dvouciferné hodnotě (11:2). Pak se hosté přeci jen vzpamatovali a dokázali snížil na 15:11. Pak ale přišly dvě ztráty Lepinaitise, kterého obral o míč v obou případech Slezák. Jednou vyslal do zakončení Radka Nečase a podruhé si rychlý protiútok zakončil sám. Trenér Benáček si za stavu 21:11 vzal oddechový čas. V něm vystřídal Zachrlu Pavlíkem a ten byl hned při prvním kontaktu s míčem donucen Ventou ke ztrátě. Pak sice Lepinaitis trojkou korigoval průběžný stav, ale do konce čtvrtiny se rozdíl ve skóre dostal a udržel nad deseti body. Na začátku druhé čtvrtiny Kolín čtyřmi body snížil na 30:22, ale pak dvouminutový úsek prohrál 10:0. Nejprve dal Gray trojku po Schilbově přihrávce, a pak po Gray přihrál Slezákovi na další trojku. Další čtyři body přidal Jagodnik, který vystřídal Petra Bendu. Od začátku 14.minuty, kdy na ukazateli svítilo 40:22 se oba týmy střídaly v proměňování svých útoků a rozdíl se pohyboval mezi 22 a 14 body. Za zmínku stojí naše šňůra 8:0 ve druhé polovině druhé desetiminutovky.
Také začátek druhého poločasu dokázal Kolín držel vcelku konstantní rozdíl ve skóre, ale od 25.minuty už nedokázal odpovědět na každý náš koš košem, a tak se rozdíl stále posouval k vyšším hodnotám. Na konci čtvrtině to bylo o 28 bodů. Úvod poslední části hry byl v naší režii po šňůře 9:0 jsme vedli rozdílem 35 bodů. Hosté sice snížili na 93:65, ale poslední čtyři minuty už byly z naší strany exhibiční. Vyhráli jsme je 18:2. Hosté se snažili vymyslet něco individuálně a to bylo proti naší obraně tou nejhorší variantou.
Body: Jagodnik Goran 20, Schilb Blake 15, Chán Aleš 14, Sokolovský Ladislav 13, Venta Matej 13, Gray Justin 10, Nečas Radek 10, Benda Petr 8, Slezák Pavel 8 - Brown Jonas 14, Rogers Jon 14, Machač David 13, Lepinaitis Andrius 10, Pavlík Jan 9, Vorlíček Jiří 5, Zachrla Roman 2, Novotný Jiří 0, Kiršbaum Tomáš 0, Velenský Jakub 0; střelba 3b.: 19/8:22/5; střelba 2b.: 53/35:33/17; TH: 20/17:21/18; doskoky: 25:28; chyby: 20:22; čtvrtiny: 30:18, 25:18, 27:18, 29:13; rozhodčí: Vyklický Robert, Rozsypal Pavel, Znamínko Petr; komisař: Šantrůček Zdeněk; 550 diváků; nejlepší hráč: Slezák Pavel