A tým | Mattoni NBL - 10.11.2007

BC Kolín. BC Kolín.Domácí
62
110

Utkání dostalo ráz už před úvodním rozskokem. V kolínském dresu nemohli ze zdravotních důvodů nastoupit hráči prvního sledu: Jiří Šebek (nejlepší střelec Kolína), Kamil Řeřábek, Lukáš Krátký (v podstatě jediný pivot) a rozehrávač Ondřej Vrchota. My jsme naopak nastoupili v plné sestavě, i když stále trochu pod dekou úterní porážky v Pardubicích v poháru ULEB. „Fyzicky na tom byli hráči dobře. Není možné, aby je na začátku sezony nějak poznamenal náročný zápas proti Crvené Zvezdě. Ale po psychické stránce se nemohou dostat do předešlé pohody. Ani v šatně nebyla stejná legrace jako jindy,“ vysvětlil sportovní manažér Vratislav Šístek. Základní pětka domácích nemohla účinně čelit ani našim hráčům z lavičky. Snad jen ve druhé čtvrtině jsme svou nedůsledností povolili domácím odehrát vyrovnaný úsek.
Trenér Katzurin učinil oproti zápasu proti Bělehradu v základní sestavě jedinou změnu. Na post nižšího křídla nastoupil místo Macka Slezák. Do prvního střídání (Mack za Slezáka, Schilb za Sokolovského) na konci 7.minuty jsme vedli o 16 bodů (9:25). Především Rančík neměl žádnou konkurenci a v podstatě sám nastřílel do konce první čtvrtiny ještě o 4 body více než celý kolínský tým. „Nebyl nikdo, kdo by ho byl schopen pod oběma koši ubránit,“ potvrdil Šístek. Tlak na kolínskou rozehrávku přinesl našim barvám čtyři získané míče a dvoucifernou ztrátu si domácí nesli už od poloviny 4.minuty. Do druhé čtvrtiny nastoupila na naší straně sestava s Bernardem, Nečasem, Lee, Mackem a Schilbem. Po půldruhé minutě se na palubovku dostal Křemen a Beneš. Posledně jmenovaný po několika vteřinách pobytu na palubovce dal první za svých čtyř trojek, čímž posunul náš náskok těsně pod hranici dvaceti bodů (19:38). Až do konce 18.minuty naše družstvo nehrálo důsledně v obraně, a tak se domácím dařilo držet s námi krok. Rozdíl ve skóre se pohyboval mezi sedmnácti a devatenácti body celé čtyři minuty. V posledních dvou minutách jsme se díky Křemenově trojce a pěti bodům Nečase trochu utrhli a posunuli rozdíl na 25 bodů. Poslední slovo patřilo Vorlíčkovi, který třemi trestnými hody za faul na hranici tříbodového území stanovil konečný poločasový výsledek (34:56).
Do druhého poločasu nastoupila základní pětka zápasu a první čtyři minuty jsme vyhráli 11:3. Náskok se dostal na třicet bodů (37:67) a stejným rozdílem skončila také třetí čtvrtina. Za zmínku stojí úsek na přelomu 27. a 28.minuty, kdy tři koše po sobě padly po zasmečování. Dunk se povedl Slezákovi po rychlém protiútoku, také Sokolovskému a Chánovi. Po koši našeho pivota se dostal náš náskok na 35 bodů. Redukci na třicet zařídili Harrison z trestných hodů a Kiršbaum trojkou. V poslední čtvrtině už domácí nestačili ani fyzicky, nedokázali pokrýt naše střelce z perimetru (Beneš tři trojky, Schilb jedna). Náskok rostl geometrickou řadou a čtyři minuty před koncem dosáhl 49 bodů. Domácí dokázali na našich 22 bodů odpovědět jen třemi. Teprve v posledních minutách body přibývaly na obou stranách stejně a rozdíl se neměnil.
V celkových statistikách byl největší rozdíl mezi oběma týmy ve střelbě. Naše střelba z pole dosáhla více než pětašedesáti procentní účinnosti (za 2 body 71,4%, za tři body 52,6%), zatímco domácí se museli spokojit s 38% (za dva body 42,5% a za tři body 30%). Na obranném doskoku jsme neměli konkurenci a také poměr v asistencích 4:17 svědčil, že individualismus u nás neměl šanci. Konečný rozdíl ve valorizaci 99 bodů byl odrazem konečného bodového rozdílu v utkání.
Body: Harrison JR 19, Vorlíček Jiří 11, Velenský Jakub 10, Kiršbaum Tomáš 9, Sucharda Věroslav 8, Dostál Michael 5, Novák Petr 0, Tlučhoř Jan 0, Koubek Martin 0 - Rančík Radoslav 22 (za 17 min!!), Beneš Pavel 16, Lee Arthur 13, Chán Aleš 11, Nečas Radek 9, Mack Monty 8, Slezák Pavel 8, Sokolovský Ladislav 6, Křemen Michal 6, Schilb Blake 5, Benda Petr 4, Bernard Michael 2; střelba 3b.: 20/6:19/10; střelba 2b.: 40/17:42/30; TH: 14/10:26/20; doskoky: 20:31;chyby: 18:17; rozhodčí: Macela Miroslav, Vrážel Petr, Hošek Jan; komisař: Buršík Petr; 620 diváků; nejlepší hráč: Rančík Radoslav, čtvrtiny: 13:31, 21:25, 14:22, 14:32