A tým | Mattoni NBL - 19.01.2008

BC Kolín. BC Kolín.Domácí
67
112

V letošním roce jsme se s Kolínem střetli celkem třikrát, když počítáme i přípravný zápas v září. V rozdílu celkového skóre jsme se přehoupli přes 150 bodů (328:175). Stejně jako v minulém utkání jsme svého soupeře přehráli ve všech směrech, jen v doskocích byl Kolín lepší. Domácí hráli staticky, byli pomalejší a nehráli tak kolektivně jako my. Především nové posily se nechtěly často odloučit od míče a tak pouhých 7 asistencí je toho důkazem.
Zajímavý údaj se dá vyčíst z technického zápisu o úspěšnosti střelby. V procentuální úspěšnosti jsme byli jen o trochu lepší, ovšem soupeře jsme předčili v četnosti. Domácí stříleli dvaačtyřicetkrát, kdežto naši hráči se o střelbu pokusili téměř s dvojnásobnou četností (76). Většina našich košů padla z kratší vzdálenosti, protože nám Kolín v tomto prostoru nechal dostatek volného místa. Výborně jsme si vedli při střelbě trestných hodů. Mezi našimi hráči můžeme napočítat šest dvouciferných střelců. Také každý, kdo byl na palubovce dokázal alespoň jednou skórovat. Na straně Kolína byli dvouciferní střelci tři (Šebek, Schifino a McCoy).
Vynikající číslo máme u kolonky ztracené míče – pouhých 6 míčů. Ovšem ani Kolín na tom nebyl tak špatně – 14krát. Trenér Katzurin i v tomto zápase rozdělil minuty pravidelně mezi všechny hráče, ale ani kouč domácích Sodoma nepreferoval žádného ze svých hráčů více než třiceti minutami.
V utkání byli domácí ve vedení pouze jednou, když dali za sebou čtyři body na 4:2. Od 2.minuty jsme svého soupeře před sebe nepustili. V první polovině první čtvrtiny byli hlavními útočnými zbraněmi Benda (7) a Rančík (4). V páté minutě dal první koš Lee, měl hodnotu tří bodů a znamenal první naše dvouciferné vedení. Domácí se sice ještě v předposlední a poslední minutě přiblížili na šest bodů, ale trojka v posledních okamžicích čtvrtiny, jejíž autorem byl Lee (mimochodem třetí v první čtvrtině), znamenala náskok devíti bodů. Druhá čtvrtina byla bodově nejvyrovnanější a vyhráli jsme jí o 7 bodů. Především v její střední části jsme dokázali vyhnat náskok z 10 na 17 bodů. Jinak jsme po celý první poločas nedokázali odehrát nějakou souvislejší šňůru, ale přesto stále náš náskok pravidelně narůstal. Stejně jako první tak i druhou čtvrtinu jsme završili trojkou. Jejím autorem byl Mack.
Ve třetí čtvrtině se o trochu lépe bránilo a padlo v ní nejméně bodů. Dvacetibodovou hranici náskoku jsme prolomili ve 23.minutě a už nikdy se náskok pod ní nedostal. Nejvyšší vedení ve třetí čtvrtině jsme dosáhli ve 26.minutě, když Nečas zakončoval po Rančíkově přihrávce (45:73). Poslední čtvrtina už byla exhibiční. Ve 33.minutě jsme dostali vedení nad 30 bodů (55:86) a i nadále pokračovala druhá pětka v solidním výkonu. Stále unavenější domácí nám nestačili a jejich ztráta narůstala rychleji. Po pěti minutách už Křemen smečí natáhl vedení na 40 bodů (67:108). Poslední koš čtvrtiny, kterou jsme stejně jako proti USK vyhráli o 20 bodů, dal smečovaně Pavel Slezák.
Body: Šebek Jiří 15, Schifino Drew 14, McCoy Jason Deran 12, Harrison JR 8, Kiršbaum Tomáš 6, Řeřábek Kamil 5, Krátký Lukáš 4, Vorlíček Jiří 3, Velenský Jakub 0 - Mack Monty 19, Lee Arthur 15, Rančík Radoslav 13, Benda Petr 13, Slezák Pavel 12, Schilb Blake 10, Křemen Michal 9, Chán Aleš 8, Nečas Radek 7, Beneš Pavel 4, Sokolovský Ladislav 2; střelba 3b.: 14/5:19/8; střelba 2b.: 28/17:57/36; TH: 26/18:18/16; doskoky: 25:18; chyby: 15:21; čtvrtiny: 19:28, 21:28, 15:24, 12:32; rozhodčí: Lukeš Václav, Galajda Václav, Janovský Martin; komisař: Pražák Miloš; 470 diváků; nejlepší hráč: Lee Arthur