A tým | Mattoni NBL - 08.03.2008

102
BC Kolín. BC Kolín. Hosté
45

Po tomto utkání se mohou opět přepisovat rekordní tabulky v počtu nastřílených bodů družstva. Čtyřicet pět tu nebylo už hodně dlouho – údajně méně než 45 bodů se povedlo nastřílet v basketbalové historii jen čtyřikrát. Naši hráči byli o řád lepší ve všech činnostech. Výborně připravené útoky s rychlým přenesením hry na útočnou polovinu, rychlý pohyb míče mezi hráči, spousta přihrávek na ještě lépe postavené hráče a smečovaných košů snad na tři zápasy. Vytažená obrana komplikovala Kolínu cestu k našemu koši, kde naivní kombinace nevedly k žádné výhodě. Hráči nedokázali poslechnout trenéra Sodomu, aby hráli dlouhé útoky, které si dobře připraví. Jeho svěřenci se snažili držet s námi v rychlé hře krok a tím se neustále propadali do močálu. Za celé utkání měli jen o 2 střely za dva body méně, ale v úspěšnosti jsme se lišili o více než 40%. Především v prvních třech čtvrtinách se museli střelci Kolína neustále prodírat hradbou bránících rukou. Za celou dobu dokázali docílit jednoduchého koše snad ve dvou případech. Největším nepřítelem Kolína byla absence jejich vlastní touhy sehrát co nejvyrovnanější utkání. V obraně nedokázali naše hráče alespoň trochu zmáčknout. Jednoznačně o tom vypovídá počet osobních chyb. Za 40 minut se dopustili pouze deseti faulů. Kolín od ještě většího debaklu zachránila jen naše slabší střelba z perimetru (pouze 27%).
První body utkání padly na našeho koše. Jejich autorem byl McCoy z čáry trestných hodů. Z následujícího útoku kontroval košem s faulem Petr Benda a od té chvíle jako kdyby padaly všechny útoky hostů do žentouru. Každou snahu o proniknutí ke koši naše obrana semlela a na konci už byla jen bezzubá střela na koš z nevhodné pozice. Naopak na druhou stranu se valil jeden rychlý útok za druhým zakončený velice přesnou střelbou z volných pozic. V polovině sedmé minuty zvyšoval Mack trojkou na rozdíl 15 bodů. Pak teprve dal hostující hráč Schifino první koš ze hry. Až do konce první čtvrtiny zůstal tento Američan ve službách Kolína jediným, kdo dokázal trefit míč z pole. Až do konce čtvrtiny zůstal patnáctibodový rozdíl ve skóre nezměněn. Bodově nejvýraznější byla druhá čtvrtina. Hráči Kolína v ní sice dali nejvíce bodů, ale protože se i nám dařilo v útoku, padlo v ní 57 bodů. Smečovanými koši bavil diváky Schilb nebo Nečas. O čtyři trojky za čtvrtinu se podělili rovným dílem čtyři hráči: Schilb, Mack, Lee a Sokolovský. Do třetí desítky se rozdíl ve skóre dostal ke konci 13.minuty, třicet bodů oba týmy dělilo v polovině 26.minuty. Do konce poločasu jsme měli k dobru 34 bodů. Ani ve druhém poločase se obraz hry nezměnil. Ve třetí čtvrtině se ještě rozdíl ve skóre nedostal přes 50 bodů. K tomu došlo až po dvou minutách poslední čtvrtiny. Když už všechny naše opory odpočívaly, dal Kolín 10 bodů. Sice nás naši hráči napínali, jestli padne stovka. Soupeřův koš byl chvíli imunní vůči našim pokusů, ale nakonec neodolal a osm vteřin před koncem potěšil fanoušky Beneš proměněnou šestkou (100:45). Druhý trestný hod nedal, ale sám ho doskočil a Chán upravil na konečných 102:45.
Body: Mack Monty 18, Chán Aleš 15, Benda Petr 15, Schilb Blake 13, Nečas Radek 11, Sokolovský Ladislav 8, Křemen Michal 8, Beneš Pavel 7, Lee Arthur 7, Slezák Pavel 0 - Schifino Drew 11, Šebek Jiří 7, Kiršbaum Tomáš 6, Velenský Jakub 4, Vorlíček Jiří 4, McCoy Jason Deran 4, Sucharda Věroslav 2, Harrison JR 2, Řeřábek Kamil 2, Vrchota Ondřej 2, Dostál Michael 1; střelba 3b.: 22/6:16/2;střelba 2b.: 53/39:51/16; TH: 8/6:12/7; doskoky: 43:31; chyby: 15:10;čtvrtiny: 23:8, 38:19, 23:8, 18:10; rozhodčí: Volejník Pavel, Vrážel Petr, Kurz Vlastimil; komisař: Bruna Karel; 550 diváků; nejlepší hráč: Nečas Radek