A tým | Mattoni NBL - 19.04.2008

121
BC Kolín. BC Kolín. Hosté
74

Ani ve čtvrtém zápase proti Kolínu jsme neporušili tradici a nastříleli jsme svém u soupeři více než sto bodů. V tomto zápase se naši střelci činili nejvíce, ale vzhledem k tomu, že obrana přeci jen nehrála v dnešním utkání hlavní roli, dostali jsme také nejvíce bodů ze všech čtyřech zápasů. Kolín těžil z rychlého přenesení hry a z faktu, že naše obrana nebyla tak rychlá jako v jiných zápasech. Jinak utkání jako celek zapadlo do průměru našich utkání po Final Four Českého poháru. Nikdo z našich ani soupeřů nepočítal, že by utkání mělo dopadnout jinak než našim vítězstvím.
Trenéru Musilovi chyběl Velenský, Šebek a McCoy, našemu kouči chyběl Jelínek, který byl uvolněn na zápas pardubického béčka proti Opavě v semifinále první ligy. Oba trenéři také protočili všechny zdravé hráče, přičemž nejméně minut v kolínském dresu odehrál Řeřábek (12 minut) a nejvíce Schifino (36 minut). Muli využil po nejkratší čas Pavla Beneše (13 min) a nejdelší úsek hrál Schilb (25 min). Paradoxní je, že nejlepším střelcem našeho týmu byl právě Beneš, který k tomu měl nejméně času. Jeho tříbodová střelba byla solidní a z několika průniků pod koš se také nemýlil. Individuálními čísly na sebe upozornil Aleš Chán, který za 13,5 minuty pobytu na palubovce stačil pětkrát zhatit soupeři střeleckou pozici svým blokem. Také jeho 7 doskoků bylo velice platných. O jeden více měl Rančík, ten však odehrál o deset minut více.
V průběhu celého zápasu se nám opět dařilo střelecky. Byli jsme lepší ze všech pozic, přičemž velký rozdíl byl především u střelby za 2 body a jako již tradičně u trestných hodů. Svého soupeře jsme také výrazně přeskákali.
V prvních dvou minutách sice vedli hosté, pak se skóre vyrovnalo a po čtyřech minutách dostal Michal Křemen míč do koše po několika svých útočných doskocích. Po chvíli se náš náskok natáhl na 5 bodů a v polovině 7.minuty jsme už vedli o 13 bodů (18:5). Hosté se po tom trochu přeci jen probrali. Dali nějaké koše a do druhé čtvrtiny jsme vstupovali s jedenáctibodovým náskokem. První tři minuty jsme vyhráli 12:2 a překonali jsme dvacetibodový rozdíl. Pak ale Dostál (2 trojky a dvojka) a Vorlíček (trojka) donutil trenéra Katzurina k oddechovému času. Neuplynula ani minuta a skóre se výrazně měnilo v náš prospěch. O sedm bodů se podělili Monty a Pavel Beneš a náskok byl zase dvacetibodový. Ovšem poslední časový úsek jsme dostali několik jednodušších pokusů. Po Schifinově koši jsme měli k dobru jen jedenáct bodů. Po dvou koších Beneše a jedné trojce Slezáka jsme opět byli výrazně před svým soupeřem. Také ve třetí čtvrtině jsme pozvolna navyšovali velikost rozdílu ve skóre, i když se několika koši prezentoval i soupeř. Poslední desetiminutovka se změnila jen na očekávání překonání stovky. To přišlo zhruba v polovině čtvrtiny. Autorem stého bodu byl Pavel Slezák. Posledních pět minut jsme vyhráli 20:11 a utkání skočilo téměř padesátibodovým rozdílem. V tomto utkání padl také 4000.bod letošní sezony. Jeho autorem byl Pavel Beneš a upravoval na 85:58.
Body: Beneš Pavel 17, Rančík Radoslav 16, Mack Monty 16, Sokolovský Ladislav 14, Lee Arthur 14, Benda Petr 12, Nečas Radek 9, Slezák Pavel 7, Chán Aleš 6, Křemen Michal 5, Schilb Blake 5 - Schifino Drew 19, Dostál Michael 15, Harrison JR 14, Krátký Lukáš 11, Vorlíček Jiří 6, Sucharda Věroslav 5, Kiršbaum Tomáš 4, Řeřábek Kamil 0, Vrchota Ondřej 0; střelba 3b.: 26/11:23/9; střelba 2b.: 53/35:42/16; TH: 21/18:23/15; doskoky: 45:27; chyby: 22:17; 5 chyb: 30. Krátký Lukáš; TCH: 21. Schifino Drew; čtvrtiny: 29:18, 32:25, 26:18, 34:13;rozhodčí: Šedivý Zdeněk, Kapl Antonín, Smetana Jiří; komisař: Procházka Ivo; 350 diváků; nejlepší hráč: Lee Arthur