MATTONKA V POLOČASE

Základní část Mattoni NBL se našim dnešním zápasem ve Svitavých přehoupne do své druhé části.

Podívejme se na naši ligu z několika úhlů pohledu. Celkem bylo odehráno 88 zápasů z celkových 91, které by 13 kol se 14 týmy generovalo. Zbývají totiž odehrát tři duely. Ze třetího kola je to zápas Kolína s Prostějovem, který zatím nemá stanovený termín a měl by být odehrán někdy v období kolem Vánoc. Z osmého kola chybí dva zápasy a to Opavy s Levicemi, ten se hraje 22.listopadu a Nymburka s Ústím, který bude dohrán 8.prosince. V odehraných osmaosmdesáti zápasů padlo celkem 13 697 bodů.

Domácí palubovka byla pochopitelně týmům více nakloněna. Celkem 54 zápasů vyhrály domácí týmy. Bez ztráty kytičky na domácí palubovce jsou dvě družstva a to Nymburk (7 zápasů/7 výher) a Děčín (5/5). Naopak doma se nejvíce trápil Inter a Opava, obě dvě družstva doma zvítězila pouze jednou ze šesti zápasů. Nejvíce domácích zápasů sehrál Prostějov a Levice a to osm, z čehož Prostějov prohrál jen jeden proti nám a Levice doma prohrály čtyřikrát.

Nejvíce bodů padlo v zápase Chomutov – Kolín, který skončil 102:105 v normální hrací době. Jen pro zajímavost, pouze jedno utkání skončilo po čtyřiceti minutách remízou. Bylo to utkání Plzeň – Chomutov, které nakonec vyhráli domácí 91:84. Také druhý zápas s největším počtem bodů má na svědomí Kolín, který doma prorazil Levice 110:90, což čítá přesné dvě stovky bodů za zápas.

Nejméně bodů naopak padlo v zápase Plzně se Svitavami. Sto devatenáct bodů si týmy rozdělily v poměru 67:52. Žádná bodová exploze to nebyla ani v Děčíně v zápase s naší jedinou porážkou 75:48.

Celkem ve 13 zápasech dal jeden tým trojciferný počet bodů. Výsledků se třemi číslicemi je 14, ale Chomutov – Kolín skončil trojciferně na obou stranách. Nejpilnější střelci byli v našem družstvu při zápase s Chomutovem, který skončil 113:74. Se 110 body nás stíhá Kolín při vítězství nad Levicemi 110:90. A třetí nejvýživnější zápas byl duel Chomutova s Pardubicemi, kdy Perníkáři nasázeli 109 bodů, což bylo nejvíce na venkovním hřišti. Na druhém konci pořadí uzavírá Opava, která v Pardubicích nastřílela 46 bodů, hned za nimi jsme my a to se 48 body z Děčína a pak už zbýval jen tým Plzně, který počet nastřílených bodů nezvedl nad 50 bodů. Doma potěšila bodově nejméně Plzeň v zápase s Pardubicemi, když dokázala nastřílet jen 54 bodů. Byl to jediný zápas, ve kterém domácí tým dal méně než 60 bodů.

O 3525 minut, které byly v 88 zápasech hráčům k dispozici se v některých týmech hráči dělí rovnoměrně v jiných jsou vyhranění lídři týmů, kteří mají odehráno i více než 30 minut. Tři takoví hráči jsou v Chomutově a Opavě, po dvou jsou Ústí a Interu. V pěti týmech (Nymburk, Pardubice, Prostějov, Ostrava, Plzeň) nemají ani jednoho hráče, který by odehrál více než 30 minut. Kdybychom rozšířili hranici na 25 minut, takových hráčů bychom napočítali 43. Nejmenší počet je v našem týmu a to nula, to znamená, že ani jeden hráč nemá odehráno v průměru více jak 25 minut. Dalším týmem, který rozkládá zátěž rovnoměrně je Děčín. Ten má jednoho hráče nad 30 minut a jednoho nad pětadvacet. V každém týmu je také alespoň jeden dvouciferný střelec, přičemž celkem jich je 43. Nejvíce dvouciferných střelců má Kolín a Nymburk a to šest. Jsou to také týmy, které mají nejvyšší počet nastřílených bodů na jedno utkání (NBK 89,75, KOL 87,83). Pouze jednoho dvouciferného střelce (Tótha) má Plzeň a má také nejméně nastřílených bodů na zápas (67,77).

vloženo: 18.11.2011 07:52 / přečteno: 9461x