VÁLEČNÍCI ČEKAJÍ

V sobotu pokračuje Mattoni NBL pro nadstavbovou skupinu A1 třetím kolem, pro skupiny A2 už šestým kolem.

Naši hráči odjíždějí do Děčína, na palubovku, která jim v letošním ročníku přinesla dva rozdílné zážitky. Ten první příjemný nebyl, protože děčínští Válečníci nás v zápase 3.kola Mattoni NBL vůbec nešetřili a my jsme utrpěli jednu z nejhorších proher (o 27 bodů ) v celé naší účasti v nejvyšší soutěži. Pohledem do historie bychom zjistili, že to byla šestá nejhorší prohra od roku 2000, kdy jsme poprvé do Mattoni NBL vstoupili. Tou úplně nejvyšší byla porážka od Sparty Praha 59:101 v roce 2001. V nedávné historii byla vysoká porážka zaznamenána v roce 2009 od Prostějova, a to 30.prosince o 29 bodů (87:58). Paradoxem je to, že v sezoně této hrozivé porážky, jsme také postoupili mezi posledních osm týmů Eurocupu.

Na druhý zápas v Děčíně v této sezoně máme podstatně příjemnější vzpomínky. Před 14 dny jsme na válečnické palubovce zvedli nad hlavu poosmé pohár pro vítěze Českého poháru. Ve finále jsme bojovali právě s domácím týmem a zápas to jednoduchý nebyl. Děčín se nás bodově držel ještě ve třetí čtvrtině, i když pro zranění absentovali Sanders a Boyer. Zkušenosti, víra ve vítězství a tři trojky Sokola nás však poslaly do kýženého náskoku, který jsme udrželi až do konce.

V posledních dvou kolech nadstavbové skupiny oba týmy – my i Děčín – dokázaly své soupeře přetlačit. Děčín doma udolal v prvním poločase houževnatý Kolín 77:63 a ve druhém kole si dojel pro výhru do Pardubic 58:54, když utkání bylo po celých 40 minut vyrovnané. My jsme v prvním kole nadstavby A1 s přehledem porazili USK 100:67, když jsme v první čtvrtině už vedli 22:8 a ve druhém zápase, po smolné prohře s Rigou, jsme ohlídali utkání s Prostějovem a vyhráli jsme 88:82.

Při srovnání obou týmů ve statistických ukazatelích je Nymburk ve většině kategorií lepší než Děčín. Výrazný rozdíl je v užitečnosti (valorizace), kde jsme dosáhli hodnoty 107,4 bodů/zápas a Děčín 84,4 bodů/zápas. Blízko jsou si oba týmy v doskocích, rozdíl není ani jeden celý doskok na utkání (37,36:36,79) a na útočném doskoku je Děčín, jako v jediné kategorii, lepší než my o 1 doskok (309:310).

Utkání v Děčíně začíná v sobotu v 18:00 hodin a k vidění bude na serveru TVcomu.

vloženo: 02.03.2012 00:01 / přečteno: 9117x