ANI PO DVACÁTÉ

Ani ve dvacátém zápase jsme nedopřáli Kolínu prožít radost z vítězství a v předehrávce čtvrtého kola nadstavby jsme vyhráli 83:71.

Kolín opět dokázal, že mu postavení v popředí ligové tabulky patří právem a v mnohých částech zápasu byl minimálně vyrovnaným soupeřem.  Svěřenci trenéra Benáčka hrají v poměrně úzké rotaci, což na druhou stranu přispívá jejich většímu sebevědomí. Především ve střelbě si hodně věří, protože vědí, že trenér stejně nemá příliš možností je nahradit. „Stěžejní čeští hráči Kolína, jako je Machač nebo Jelínek, mají letos výbornou sezonu a většinou se k nim připojí minimálně jeden z Američanů,“ doplnil další z důvodů dobré hry Kolína Michal Ježdík. Hosté po většinu zápasu hráli zónovou obranu nebo hodně zataženou osobní obranu, kterou jsme se pokoušeli rozmetat trojkovou střelbou. Ta se nám ale v některých částech zápasu příliš nedařila, a proto jsme nedokázali odskočit našemu soupeři na více než 14 bodů. Na útočné polovině dokázal Kolín využívat celý čtyřiadvacetivteřinový limit na útok, což je pro obranu soupeře vždy poměrně nepříjemné. „Dlouhé útoky zatěžuji hodně obrany soupeře. Zvlášť, když tým rád hraje rychle dopředu. V závěru takových útoků se bránící hráči snaží získat vypíchnutím míč, aby mohli do rychlého protiútoku, což se vždycky nepodaří. Potom z toho může útočící strana zaznamenat jednoduchý koš,“ poznamenal Michal Ježdík.

V úvodu zápasu byli v útoku bezstarostnější hosté a poměrně četnou a úspěšnou střelbou se dostali do mírného vedení. Nejvíce to bylo v osmé minutě, kdy Simmons trojkou zvyšoval na 19:14. Po dvou našich ztrátách a po trojce Barnese jsme se dostali bodově do mínusu 19:21. A se stejným rozdílem jsme vstupovali do druhé čtvrtiny, která se nakonec stala osudovou pro vývoj celého utkání a konečný výsledek. Ve druhé desetiminutovce jsme se na počátku 13.minuty nejprve propadli do ztráty 21:27. Odpověď našel hned z dalšího útoku Petr Benda, ale vyrovnat se nám podařilo až v polovině druhé čtvrtiny. V tomto čase a za stavu 31:29 jsme vytáhli obranu až hluboko do obranné poloviny hostů. Jako kdyby někdo zaťukal na sršní hnízdo. Agresivní, těsná a rychle se přemísťující obrana napadala hráče s míčem i bez něj a hráčům Kolína se najednou těžko dýchalo. Několik ztrát míče jsme potrestali lehkými koši, ještě než se stačila obrana hostů postavit do obranné formace. Po tříminutové bouřce se skóre změnilo z 31:30 na 43:30. Minutu a šestnáct vteřin před koncem prvního poločasu velice odvážně a drze prokličkoval celým hřištěm Jakub Němeček a skóroval.  Se třinácti plusovými body jsme vstupovali do třetí části zápasu.  Hned v první minutě jsme vedení navýšili na 17 bodů, ale takový stav hosty nijak negativně neovlivnil. Naopak s vědomím, že nic nemohou ztratit, se do nás zakousli a do konce čtvrté čtvrtiny stáhli náš náskok na čtyři body. „Kolín znovu ukázal, že se nebojí v krizových situacích vystřelit těžké střely,“ ocenil soupeře Michal Ježdík. Kolín sice v poslední čtvrtině dotíral, ale pod čtyři body rozdílu jsme se nikdy nepustili. Zvýšená intenzita obrany přinesla úspěch podobně jako na konci druhé čtvrtiny a konečný bodový rozdíl se podařilo navýšit na dvanáct bodů.

Body: Simmons 24 (6 doskoků, 3 zisky), Wilson 22 (5 doskoků), Lawrence 11 (6 asistencí), Nečas 10 (7 doskoků, 3 asistence), Křemen 5, Benda 4, Palyza 3, Kříž 2, Pumprla 2 - Machač 17 (6 doskoků), Field 12 (5 doskoků), Barnes 11 (5 doskoků, 3 asistence, 3 zisky/5 ztrát), Jelínek 11 (5 doskoků, 3 zisky), Ames 9 (4 asistence), Marko 4 (6 doskoků), Benáček 2, Němeček 2, Zuzák 2, Hubálek 1; střelba 3b.: 22/7:20/6; střelba 2b.: 40/25:45/20 TH: 19/12:17/13 doskoky: 33:33 fauly: 18:22; čtvrtiny: 21-23, 24-9, 17-26, 21-13

vloženo: 05.03.2012 05:42 / přečteno: 8442x