POPRAVA V PRVNÍ ČTVRTINĚ

Naši vyztužení Welschem a Rančíkem popravili jakékoliv snahy o přijatelný výsledek už v první čtvrtině.

Na úvod jsme se prezentovali výbornou a dostatečně agresivní obranou, která nedovolila domácím najít žádnou volnou pozici pro střelbu. Problematické bylo pro Levice vůbec někomu nahrát, protože jsme účinně bránili jak hráče s míčem tak bez míče. Vytažená obrana až pod koš domácích ztěžovala jejich rozehrávku a nebylo proto divu, že rozdíl ve skóre už na konci první čtvrtiny atakoval dvacítku. Na Levice jsme tlačili i na doskoku pod jejich košem. Jen v prvních pěti minutách jsme dokázali ze šesti neproměněných pokusů doskočit tři. Po prvních deseti minutách byl rozdíl ve střelbě z pole vysoký. Domácí stříleli s úspěšností  29% my 65%, k tomu jsme měli stoprocentní šestky (6/6 – domácí 9/4) a dvojnásobný počet doskoků. Desátý bod Levic padl až po příchodu Biliče, který se stal ve druhé čtvrtině nejnebezpečnějším hráčem domácích, minutu a půl před koncem čtvrtiny. Do dvacetibodové ztráty se Levice ponořily po Hrubanově trojce dvě a půl minuty po zahájení druhé čtvrtiny (21:41). Levice v té době měly i trochu smůly při zakončování, kdy nedávaly ani body zpod koše. Teprve ve druhé polovině druhé čtvrtiny se ujalo několik střel Levic a rozdíl ve skóre se ustálil na dvaceti bodech. Podobné to bylo ve třetí čtvrtině. Dlouho se rozdíl ve skóre udržoval lehce nad dvacet bodů a na konci se malinko navýšil na 27. V poslední čtvrtině úřadoval Drew Naymick. Ničil soupeře jedna na doskoku a ve střelbě, ale přidal k tomu i několik bloků. Celkem jich za utkání nasbíral pět. Ve 34.minutě se náš náskok vyšplhal na třicet bodů (44:74) bez jakékoliv naděje na zmírnění vysoké prohry.

Trenér Ginzburg dal v průběhu zápasu podobnou minutáž všem hráčům, které měl k dispozici. Svoje minuty si v nymburském dresu odkroutil Jiří Welsch a po zranění nastoupil i Rado Rančík. Oba v první čtvrtině a oba vsítili po koši po vzájemné spolupráci. Díky výraznému vedení mohl trenér Ginzburg testovat různé varianty složení pětice na palubovce. Chvíli byli na palubovce menší hráči Pavković a Abrams, v dalším průběhu výrazně zvýšil sestavu, když vyzkoušel Jirku Welsche na rozehrávce

vloženo: 24.10.2012 20:53 / přečteno: 10414x