S INTEREM ROZHODLA PRVNÍ PŮLE

S INTEREM ROZHODLA PRVNÍ PŮLE

Basketbalisté Nymburka si v přípravném zápase poradili s Interem Bratislava 85:68. V dresu hostí se do Sportovního centra vrátil Martin Rančík, který v první polovině sezony nastupoval u Labe. Blýskl se 14 body a potvrdil, že je lídrem Interu.

Bohužel nemohl nastoupit proti bratrovi Radovi, který už sice chodí bez berlí, ale zranění kolene ho už ve zbytku sezony na palubovku nepustí. V dresu domácích nenastoupil také nemocný Vlado Ilievski. Jinak byl Nymburk kompletní.


Ráz zápasu určil hned na začátku Tre Simmons. Až na jednu výjimku co střela, to koš. Když po osmi minutách poprvé střídal, měl na kontě 16 bodů a jeden minutý trojkový pokus ze čtyř. Nymburk se dostal do luxusního náskoku hned v úvodních pasážích hry a o vítězi bylo záhy rozhodnuto.


Na Interu bylo vidět, že by po výletu do Polabí nerad před finále slovenského play off přišel o kohokoliv ze své soupisky. Přesto zápas především v obraně neměl exhibiční parametry. Bylo vidět, že Nymburk chce, aby mu zápas také něco dal. A tak celý první poločas poctivě bránil jak střelce na perimetru, tak i podkošové hráče. Inter ostřeloval koš většinou z těžkých pozic.


Co se týče útoku, volili dnes domácí po zisku většinou rychlý přechod s minimem ztrát. Hráči neměli problém si rychle půjčovat míč, což vedlo k častým volným střelám. Nymburk jen za první poločas vystřelil čtyřicetkrát s úspěšností 50% a o pauze vedl 49:24.


Dobře promazanému stroji se ale dostal po přestávce mezi součástky písek. Inter pochopil, že dostat velký příděl by nebylo před finále play off dvakrát motivující. Přidal proto do hry více energie, agresivity a fyzického pojetí. Najednou to byl Nymburk, který v útoku těžko hledal pozice. S ubývající procentuální úspěšností střelby se ztenčil vypracovaný až třicetibodový náskok na polovinu. Inter vyhrál třetí čtvrtinu 24:13.


Velký tlak na míč v obraně produkoval inter i po přestávce. Domácí se z něj ale dokázali vymanit. Pomohl Martin Kříž, který trefil dvě trojky za sebou. Následně si Lukáš Palyza připravil dobrou pozici ze střední vzdálenosti a proměnil ji. Tato série vrátila šest minut před koncem domácím dvacetibodový náskok, který podepsal další trojkou opět Palyza.


Do zápasu po delší době za áčko nastoupil v závěru i Matěj Svoboda. Body si sice nepřipsal, ale blýskl se několika dobrými obrannými počiny a doskoky. Nymburk nakonec porazil Inter 85:68 a může se těšit na semifinále play off, ve kterém narazí na Opavu.

 
vloženo: 25.04.2014 19:47 / přečteno: 9886x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.