LETOS LÁMEME REKORDY

V letošním ročníku Mattoni NBL lámeme pozitivní i negativní rekordy. Po nejlepší obraně, kdy jsme Vyšehradu dovolili nastřílet jen 28 bodů, vytvořili jsme rekord v nejvyšším rozdílu mezi dvěma týmy, jsme v zápase proti Novému Jičínu posunuli rekord v nejmenším počtu nastřílených bodů našeho týmu ještě o 4 body níže. Střelecká nemohoucnost a špatná obrana dvou klíčových hráčů Nového Jičína Ella Sanderse a Correyho Muirheada způsobila, že domácí vyhráli zápas o devět bodů.

Přitom v prvních 15 minutách jsme nehráli tak špatně. Nutili jsme soupeře ke ztrátám a svou převahu jsme i bodově vyjádřili. Vedli jsme už 22:13, ale do druhého poločasu se šlo s vyrovnaným skóre. První varování přišlo na začátku třetí čtvrtiny, kdy se domácí dostali do vedení 35:30. To jsme ještě dokázali zlikvidovat, ale přelom třetí a čtvrté čtvrtiny jsme nezvládli. Tři minuty jsme prohráli 13:2 a Nový Jičín se dostal do desetibodového vedení (53:43). Poslední náznak obratu jsme ukázali v následujících dvou minutách (53:50), ale když čtyři minuty před koncem zvyšoval Pelikán na 60:50, bylo jasné, že tuto bitvu nevyhrajeme.