S EUROCUPEM SE LOUČÍME DEBAKLEM

Do posledního letošního zápasu jsme vstupovali s tím, že jeho výsledek už pro nás nic neřeší. Valencie hrála o všechno. A náš soupeř vůbec nic nepodcenil a nadělil nám největší debakl v Eurocupu.

Konečné skóre 104:55 přineslo dvě negativní premiéry. Ani v jednom z předchozích 69 zápasů v Eurocupu nebo ULEB Cupu jsme neinkasovali stovku. Až letos v posledním utkání eurocupové sezony. Devětačtyřiceti bodový rozdíl více než dvojnásobně předčil naši nejhorší porážku v evropských soutěžích (22 bodů letos s Rigou).

První polovina čtvrtiny byla bodově vyrovnaná, o naše body se staralo zejména duo Benda – Rančík. Za stavu 15:12 ale Valencie přidala 9 bodů v řadě a vytvořila si mírný náskok, který udržela do konce první čtvrtiny. Ta skončila rozdílem 6 bodů, 29:22.

Hned úvod druhé čtvrtiny nám ale utekl a Valencie měla rychle desetibodový náskok. Po minutě a půl bodoval Petr Benda, Pavkovič ale svoji trojkou přidal body na naši stranu až po dalších 3 minutách hry. Valencie nás poté rozebrala, netrefovali jsme z žádných pozic a udělali několik ztrát. Výsledek? 15:0 pro Valencii. Náš bodový půst prolomil Carter trojkou opět po dalších 3 minutách. Do konce poločasu se trefil už jen Jirka Welsch. Valencie nás v této části hry přehrála o 16 bodů a již po prvním poločase jsme prohrávali o 23 bodů!

Trápení pokračovalo i ve druhém poločase. I ve třetí čtvrtině jsme dali jen 10 bodů a už jsme mohli zapomenout na jakékoliv šance na zvrat zápasu. Mizivá úspěšnost střelby za 2 i 3 body, velké množství ztrát a minely v obraně znamenaly hrozivou ztrátu 37 bodů...

Závěr zápasu probíhal v úplně stejném tempu, jako předchozí části. Valencie nám nedovolila téměř nic. Nastříleli jsme jen 13 bodů, úspěšnost střelby za 2 body byla pouhých 31% oproti soupeřovým 75 procentům. Za 3 body jsme trefili jen 22%. Hráči Valencie si body mezi sebou rozdělili poměrně rovnoměrně, za Nymburk se přes hranici 10 bodů dostali jen Američané Efevberha a Carter.