VE STŘEDU PROTI BILBAU

Ve středu nastoupíme v odvetě čtvrtfinále Eurocupu proti Bilbau. V prvním zápase jsme prohráli doma o 12 bodů a tedy postup pro nás začíná až vítězství o 13 a více bodů. Sice to není žádný propastný rozdíl, ale baskické družstvo míří výš a určitě neponechá před svými diváky nic náhodě. Utkání začíná v 20:15 a ČT 4 ho přenáší živě na ČT-4. Den před odletem jsme se zeptali kapitána Ladislava Sokolovského na pár otázek.

Jak se cítíte před druhým čtvrtfinále proti Bilbau?

Předně v utkání nesmíme myslet na to, že musíme vyhrát o určitý počet bodů. Do zápasu musíme jít s tím, že ho chceme vyhrát a až v průběhu budeme poznávat, zda na to máme, abychom vyhráli více než dvanáctibodovým rozdílem.

Můžete jít do utkání s vědomím, že jste splnili více než byl váš předsezónní cíl….

Neberme to tak, že jsme nad našim cílem. Ano, splnili jsme cíl, který jsme měli od klubu. Ale pokud stále žije šance postoupit výš, tak proč se o to nepokusit!? V prvním zápase jsme ukázali ve třech čtvrtinách, že na soupeře máme. Bohužel se nám nedařilo střelecky. Třeba se to v Bilbau otočí a vyjdou nám všechny čtyři čtvrtiny.

Bylo opravdu výhodou, že jsme hráli první zápas doma?

O tom, zda je výhodou první zápas doma nebo není, bychom mohli vést polemiku dlouhé minuty. My musíme odehrát jeden zápas doma a jeden venku. Kdybychom v prvním zápase prohráli v Bilbau o 12 bodů, bralo by se to jako dobrý výsledek.

V poslední čtvrtině jsme prodali střelecky, dali jsme jen 5 bodů. Musíte tedy zlepšit činnost více na útočné polovině?

To ani není o zlepšení celkové hry v útoku. Myslím, že jsme hráli naše systémy dobře, chybělo jen bodové zakončení. A to je otázka formy toho dne, jak se budeme cítit v jejich hale a podobně.

V posledních dnech se hodně skloňovalo slovo únava. Jak jste na tom dneska?

Toto téma můžeme opustit. Hráli jsme předcházející utkání v sobotu a další hrajeme ve středu. To je dostatek času na regeneraci.

Je Bilbao mnohem silnější doma, jako tomu bylo například u Gran Canarie?

Jó, tak to uvidíme po zápase (úsměv). Já jsem nezkoumal jejich domácí zápasy versus venkovní v ACB lize.

Máte dostatek studijního materiálu?

Ano, máme hodně videonahrávek a myslím, že přijde na řadu i zápas v Pardubicích.