KRÁTKÉ PŘEDSTAVENÍ SOUPEŘE

KRÁTKÉ PŘEDSTAVENÍ SOUPEŘE

Klub byl založený v roce 1989. Od roku 1990 je jeho sídelním městem Charleroi. Charleroi leží asi 40 km na jih od Bruselu ve valonské části Belgie. Žije v něm více než 200 tisíc obyvatel. 

Obrázek

Tým Spirou se od roku 1993 pravidelně umísťuje na předních místech belgické ligy. Poprvé byl mistrem Belgie v roce 1996 a poté ještě třikrát za sebou. Ve všech těchto čtyřech letech vždy vyhrál i základní skupinu. Po tříletém půstu se Spirou v roce 2003 stal opět mistrem Belgie a obhájil i v následující sezoně. V sezonách 2005 a 2007 sice tým vyhrál základní část ligy, ale na mistrovský titul nedosáhl. Ovšem v sezonách 2008, 2009 a 2010 prošel pavoukem play-off až k nejvyšším metám. Pravdou je, že v sezoně 2009/10 skončil po základní části na druhém místě za Leige a nevyhrál ani belgický pohár, ale ve finále play-off Liege porazil 3:1 na zápasy.

 

V pohárové Evropě nastupoval tým nepřetržitě od sezony 1992/93. Nejprve to bylo v Koračově poháru a v sezoně 96/97 nastoupil na rok také v Eurolize. Stejně tak v sezoně 2001/02, kdy ve skupině A skončil až na 8.místě se třemi výhrami. Ve čtyřech letech 2002-2006 nastupoval Spirou v ULEB Cupu a ve všech letech pro něho nebyla základní skupina konečnou. Třikrát zastavilo jeho pouť osmifinále (Joventut, Estudiantes a Dynamo Moskva) a jednou až čtvrtfinále (Pamesa). V sezoně 2006/07 si tým zahrál pouze FIBA EuroCup, protože sezonu před tím skončil v belgické lize na pátém místě. V předminulé sezoně se Spirou probojoval v Eurocupu mezi poledních 16 týmů, ale s poměrem 3:3 na zápasy obsadil v pokračování soutěže až třetí nepostupové místo. V minulé sezoně nejprve prohrál Charleroi v kvalifikaci o Euroligu s francouzským Orleans a v poháru Eurocup ve skupině E nevyhrál ani jeden zápas, když ve své skupině a nastoupil mimo jiné proti Türk Telekom nebo Basket Bilbao.

 

V jakém složení nastoupí Spirou Charleroi v letošní sezoně zatím není jasné, ale v belgické lize nastupuje hodně cizinců. Například v minulé sezoně bylo na soupisce osm Američanů a jen pět Belgičanů a jeden Chorvat.  

 
vloženo: 08.07.2010 16:43 / přečteno: 8221x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.