BEZPROBLÉMOVÝ POSTUP

Vítězstvím nad USK Praha v poměru 97:60 jsme postoupili do FINAL 4 Českého poháru. Už výsledek naznačuje, že utkání probíhalo podle zaběhlého scénáře.

Zapomenut je, řekněme, nevýrazný výkon v posledním ligovém kole proti Brno. Naši hráči se zakousli do svého protivníka hned od prvních minut. USK vedlo jen díky tomu, že dalo první koš zápasu, už po čtyřech a půl minutách byl rozdíl ve skóre dvojciferný.

V porovnání všech týmových statistik byl náš tým lepší než domácí. Jedinou výjimkou byly trestné hody, kde jsme byli procentuálně o 10 horší, ale ve skutečnosti to znamenalo je jeden bod v náš neprospěch. Vyrovnané byly také doskoky, které jsme sice vyhráli, ale jen o jeden. Domácím se poměrně dařilo na útočném doskoku, ale především proto, že úspěšnost střelby z pole byla jen 36%. Velké rozdíly byly patrné ve střelbě z podkošového prostoru, více než půlka našich bodů (56) padla z vymezeného území. Většinou to bylo po nájezdech nebo po povedeném shození na pivoty nabíhající ke koši. Domácí se také dopustili dvaadvaceti ztrát, které nás dovedly ke 32 bodů, a když se k tomu přidá poměr 4:18 na body z rychlého protiútoku, je jasné, že USK moc šancí na vyrovnaný průběh zápasu nedostalo. Prostě hrálo se podle našich not.

Naši hráči neporazili USK jen v útoku lepší exekucí střeleckých pozic, ale také obranou. Naše snaha o zamezení jednoduchého koše se dala dokumentovat na skutečnosti, že v prvním poločase dokázali domácí proměnit pouze šest střel z pole, které jim přinesly 13 bodů, zbývajících 12 dosáhli z čáry trestných hodů. USK se nedokázalo prosadit rychlými přihrávkami, protože naše obrana byla velice pružná a uvolnění volného střelce soupeře bylo vzácné. Při snaze se prosadit ve hře jedna na jedna narážely snahy domácích jednak na předvídavost našich hráčů, na jejich zkušenosti a neposlední řadě na dobrou výpomoc, když už se první obranný val kolem vymezeného území náhodou podařilo překonat. O aktivitě naší obrany vypovídá i 15 získaných míčů.

Průběh zápasu nejlépe vystihuje fakt, kdy docházelo k překonání jednotlivých desítek v rozdílu ve skóre. O deset bodů (6:16) to bylo zisku Meiera koši Vojty Hrubana po rychlém protiútoku v 5.minutě. Nad dvacet bodů (22:43) se rozdíl dostal dvě minuty před koncem druhé čtvrtiny, když opět po zisku míče zakončoval Eugene Lawrence rychlý protiútok. Ve druhém poločase už se rozdíl ve skóre tolik nezvyšoval, domácí se trochu aklimatizovali a navíc na naší straně dostávala více prostoru lavička. I proto třicetibodová hranice rozdíl padla až v polovině poslední čtvrtiny. Zasloužil se o to Martin Peterka z čáry trestných hodů. Mimo jiné tím pomohl „lavičce“, aby porazila „základní pětku“ 55:42. Nejvyššího rozdílu dosáhlo skóre necelé dvě minuty před koncem, když Martin Kříž doskočil neproměněnou šestku Matěje Svobody.

Body: Bohačík 12, Šafarčík 10, Feštr 8, Mareš, Křivánek, Primorac po 7, Madsen 4, Štěrba a Petružela 2, Grunt 1 – Hruban 19, Allen 18, Lavrence 13, Sant-Roos 11, Kříž 8, Meier, Simpson 7, Benda a Peterka 6, Svoboda 2, střelba za 2 body: 35/15:50/31, trojky: 18/4:16/6, TH: 23/18:25/17, doskoky: 32:33, ztráty: 22:9, zisky: 3:15, fauly: 27:24, čtvrtiny: 13:28, 2:15, 17:27, 18:27

vloženo: 02.02.2017 06:30 / přečteno: 7811x