VÍTĚZSTVÍ NAD BRNEM, ALE ...

V Brně jsme proti poslednímu celku ligy vyhráli 82:75, ale žádný oslnivý výkon jsme nepodali. Vystupuje z něj jen úctyhodný double-double Howarda Sant-Roose.

Zápas proti Brnu se nápadně podobal domácímu utkání proti Svitavám. Fanoušek našeho týmu asi v průběhu zápasu neměl strach o konečný výsledek, ale určitě většina z nich čekala větší rozdíl v kvalitě hry. Pravdou je, že domácí hráli bez jakýchkoliv zábran, pokud měli pozici na vystřelení, neváhali a zkusili poslat míč směrem na náš koš. A v mnohých případech jim to vyšlo. Například na konci první čtvrtiny Mikulič zavěsil trojku z vlastní poloviny s klaksonem ukončujícím první hrací období. Předcházela tomu naše akce, kterou jsme zakončili něco dříve a soupeři tak zůstal dostatečně dlouhý čas na to, aby doběhl až k půlící čáře. Podobné to bylo s posledním košem celého zápasu. I na trojku Jedovnického zbylo domácím dostatek času.

Drobných chyb a nedorazů se během utkání našlo více. Horší načasování přihrávky nebo méně přesné přihrávky nás provázely po větší část zápasu. Nechodili jsme do rychlých protiútoků, nechávali jsme až příliš často střílet domácí hráče z perimetru a to všechno se podepisovalo na vyrovnaném průběhu utkání. Vymykala se pouze třetí čtvrtina, ve které nastoupil Martin Peterka. Tu jsme vyhráli o 12 bodů. Těžkosti jsme měli také na doskoku. Domácí využívali větší výšky svých podkošových hráčů, ale také bojovnost ze strany domácích byla vyšší. Ne jednou se stalo, že míč, který jsme pod košem získali, nakonec uchvátili brněnští hráči.

Celý první poločas byl vyrovnaný, žádný tým si nevypracoval náskok větší než pět bodů. Domácím se dařila střelba daleko více než nám. Ke konci první čtvrtiny byla naše úspěšnost jen 33%, zatímco domácí měli střelbu přes šedesát procent. Ještě v polovině 19.minuty bylo skóre vyrovnané 35:35, když několik minut před tím se oba týmy střídaly ve vedení. Krátkodobá ztráta koncentrace domácích v úplném závěru prvního poločasu nám pomohla k nejvyššímu vedení 41:35.

Bodově nejpovedenější byla třetí čtvrtina. Začal ji trojkou Martin Peterka a smečovaným košem z rychlého protiútoku po zisku Gena Lawrence Sant-Roos. Pak se oba týmy střídaly v úspěšném zakončení, až po dalším zisku Lawrence dal trojku opět Sant-Roos a náskok se poprvé dostal nad deset bodů. Už to vypadalo, že průběh utkání nabírá očekávaný ráz. Jenže po Mikuličově koši, jsme nezvládli rychlý přechod do útoku. Na vysokou a prudkou přihrávku Vojta Hruban nemohl dosáhnout. Trest přišel z rukou Michala Křemena, který šťastnou trojkou upravil na   49:55. Odpověď byla rázná, trojkou se prezentoval Lawrence, dva body přidali Hruban a Simpson. Oba dva koše padly po zisku Simpsona. Koš Hrubana přišel po jediné přihrávce zpod vlastního koše a druhý si vypracoval náš podkošový hráč Diamon Simpson sám – od zisku až po dunk. Náskok se zase dostal do poklidných dvouciferných vod. I poslední koš patřil do kategorie lucky shot. Tři sekundy před koncem čtvrtiny vybojoval Jirka Welsch míč někde na úrovni naší šestky dodribloval krok před půlku a vystřelil. Míč se odrazem o desku dostal do koše. Už druhý buzzer beater utkání! Stav byl 53:69 pro náš tým.

Jenže začátek poslední čtvrtiny jsme pukli 0:9 a první body z čáry trestných hodů dával Howard až po třech minutách. Tento náznak problému jsme zažehnali i za pomoci Welschovy druhé trojky. Jenže domácí se ještě minutu a tři čtvrtě dostali do jednociferné ztráty (69:77). Trojka Sant-Roose znamenala jednak jeho 34.bod a také vedení 69:80. To už do konce zápasu zůstávalo méně než 90 sekund.

Body: Mikulić 15, Ware 13, Turnam 11, Simpson 10 (11 doskoků), Křemen 10, Nehyba 8, Hrabovský 5, Jedovnický 3 – Sant-Roos 34 (13 doskoků, TH 11/10, 7 získaných faulů), Hruban 9, Welsch 8 (9 asistencí), Peterka 7, Lawrence 6, Simpson 5, Allen a Benda 4, Meier 3, Kříž 2, střelba za 2 body: 37/20:40/19, trojky: 24/9:28/11, TH: 14/8:17/11, doskoky: 36:39, asistence: 7:19, ztráty: 22:16, fauly: 17:12, čtvrtiny: 23:24, 14:17, 16:28, 22:13

vloženo: 28.01.2017 23:59 / přečteno: 7961x