OLIMPIJA JE SILNÝ TÝM

Olimpija ukázala, že je týmem, který se po právu probojoval do dalšího pokračování Euroligy. Zpočátku sice hosté prohrávali, ale pak se dokázali jednoznačně prosadit.

V utkání proti Olimpiji Ljubljana se nám dařilo v první čtvrtině možná více než všichni čekali. Dokázali jsme vnutit hostům svou hru, byli jsme efektivní v obraně a produktivní v útoku. Domácí pravděpodobně ještě vstřebávali porážku v prodloužení euroligového zápasu ve čtvrtek proti Panathinaikosu. Měli jsme sice na svém kontě už pět ztracených míčů, ale dokázali jsme do vyvážit velice dobrou střelbou (za 2 body - 11/8=73%, trojky 2/1=50%, TH 2/2). Měli jsme převahu i na doskoku (10:6). Ještě do 15.minuty jsme si drželi vedení, ale hosté začali ukazovat, že první čtvrtina byla pouze rozehřívací. Nepříjemně nám začal zatápět Goran Jagodnik, který nastoupil už na konci první čtvrtiny a odehrál celou druhou. S devíti body byl nejlepším střelcem hostů. V 16.minutě se Olimpija poprvé bodově dostala před nás a svoje vedení už nepustila. Útočné kombinace hostů byly prováděny precizně a proti jejich obraně jsme se nedokázali dobře prosadit. Díky několika ztrátám (ve druhé čtvrtině 6) a zhoršené střelbě jsme přenechali aktivitu hostům. Ti rozdali i našim hráčům svoje notové partitury.
Ani ve druhém poločase jsme nedokázali vnutit soupeři náš herní styl. Postupný útok proti konsolidované obraně Olimpije nepřinášel žádný úspěch. Ve 25.minutě jsme sice ztráceli pouze dva body, ale půda pod nohama se už hodně chvěla. Druhá pětiminutovka byla plně v režii hostů. Strojově prováděné akce nesly úspěchy, body přibývaly jak houby po deště, ale bohužel jen do našeho koše. Úsek mezi 25. a 30.minutou jsme prohráli 9:20. V poslední čtvrtině jsme přeci jen proměnili několik střel z perimetru, především Pavel Slezák, ale vyklidili jsme prostor pod košem. Z podkošového prostoru jsme vystřelili jen pětkrát (2 hody úspěšné).
Body: Pumprla 12, Chán 10, Lenzly 10, Křemen 9, Nečas 8, Slezák 6, Štimac 6, Sokolovský 5, Simmons 4, Nissim 2 - Pinkney 21, Gregory 18, Jagodnik 11, Markota 11, Ožbolt 10, Ilievski 10, Shermadini 4,
trojky: 15/6:20/6; dvojky: 35/20:38/23, TH: 19/14:28/21, fauly: 25:20, doskoky: 31:34, ztráty: 18:9,
zisky: 8:13, valorizace: 73:108, čtvrtiny: 21:15, 16:24, 15:26, 20:20