TVRDĚ ODPRACOVANÉ VÍTĚZSTVÍ

Zásluhou bodové chuti Simonse (35 bodů) a výborných útočných doskoků (17), jsme i přes horší střelbu šestek dotáhli zápas proti Minsku do vítězného konce.

Ve velice vyrovnaném a náročném utkání se rozhodovalo v poslední čtvrtině, kterou jsme vyhráli 31:24, když poločas byl nerozhodný 39:39.
S černými páskami na dresech za Václava Havla jsme do utkání vstoupili lépe než domácí. Po sedmi minutách jsme vedli 15:9 a nejvyšší vedení 20:13 jsme zaznamenali minutu před konce první desetiminutovky. Mírné devítibodové vedení jsme si hýčkali až do 14.minuty, pak ale domácí začali dotírat, snížili na 29:31, ale trenér Ginzburg poslal na palubovku Lukáše Palyzu a ten se ještě ani neohřál a hned získal míč a zavěsil trojku. Psala se polovina 17.minuty a rozdíl ve skóre byl pět bodů 29:34. Další dvě minuty by bylo lepší ze zápasu vymazat, ale staly se. Během tohoto časového úseku na nás asi trochu dolehla vánoční atmosféra a mírnou lehkovážností jsme o náskok nejen přišli, ale dokonce jsme pustili Minsk do vedení 37:34. Do poločasu se nám však podařilo vyrovnat.
Téměř celá třetí čtvrtina se hrála stylem koš za koš, občas některé družstvo vynechalo, a tak se rozdíl pohyboval mezi jedním a pěti body (56:51). Přestože byli po drtivou část třetí čtvrtiny ve vedení domácí, do poslední části zápasu si náskok nepřenesli. Čtyři body Simmonse a dva Naymicka doplněné o tři útočné doskoky (Simmons 1 a Benda 2) jsme šli do vedení my, byť to bylo jen o bod. Úvod poslední čtvrtiny nám vyšel famózně - Wilson koš s faulem, Lawrence trojka, Nečas koš s faulem. Domácí mohli proti našim devíti bodům nabídnout jen čtyři, a tak prohrávali 64:70. Ve 33.minutě znamenal další koš s faulem Simmonse vedení 66:75. Potom proměnil Simmons dvě šestky (dnes 11/11!!) a když zasmečoval Wilson po útočném doskoku míč do koše, vedli jsem 66:79 - polovina 34.minuty. Od té doby jsme pustili domácí jen na rozdíl šesti bodů a utkání dovedli do vítězného konce.